22 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  22 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin doğu kesimlerinde devam eden yağışlara ilave olarak bu gece saatlerinden itibaren batı bölgelerimiz yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışların; yarın (Cuma) Kıyı Ege (İzmir, Muğla ve Aydın) ve Batı Akdeniz'in kıyı kesimlerinde (Antalya ve ilçeleri) ile Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu bölgelerimizde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) zamanla güney ve iç kesimlerde güneydoğu (Keşişleme) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; yarın (Cuma) Marmara'da kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (saatte 70-90 km), Güney Ege ve Batı Akdeniz'de güneydoğu (Keşişleme) yönlerden fırtına (saatte 60-80 km) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; yarın (Cuma) Kıyı Ege (İzmir, Muğla ve Aydın) ve Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri (Antalya ve ilçeleri) ile Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; yarın (Cuma) Marmara'da kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (saatte 70-90 km), Güney Ege ve Batı Akdeniz'de güneydoğu (Keşişleme) yönlerden fırtına (saatte 60-80 km) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Kastamonu), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı) buzlanma ve don olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yağışların; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekeleniyor. Rüzgar; yarın (Cuma) kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (saatte 70 - 90 km) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Güney Ege kıyıları (İzmir, Aydın, Muğla) ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya, Uşak) buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; yarın (Cuma) Kuzey Ege'de kuzeydoğu (Poyraz) ve Güney Ege'de güneydoğu (Keşişleme) yönlerden fırtına (saatte 60 - 80 km) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta ve Burdur) buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas çevreleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarında yağmur ve iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Bolu ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Diyarbakır çevreleri yağmurlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de kuvvetli fırtına; Batı Akdeniz'de fırtına, Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, bu akşam saatlerinde batısı 5 ila 7, yarın (Cuma) doğu ve güneydoğudan 3 ila 5; Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, bu akşam saatlerinde doğusu kuzeybatıdan 5 ila 7, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8, batısında 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yarın (Cuma) Batı Karadeniz'de 3,5 ila 4,5m, batısında 5,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve Orta Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren 6 ila 8, yarın (Cuma) öğle saatlerinden 7 ila 9; Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, gece saatlerinde 4,0m, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra 4,0 ila 5,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve Orta Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren 6 ila 8, yarın (Cuma) öğle saatlerinden 7 ila 9; Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, gece saatlerinde 4,0m, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra 4,0 ila 5,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, yarın (Cuma) 5 ila 7, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, gece ve sabah saatlerinde doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın (Cuma) batısında 2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Kar yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,75 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş