22 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 22 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  22 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz büyük bir bölümünde görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; gece saatlerinde Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Batman, Mardin, Siirt, Bitlis, Şırnak, Hakkari ile öğle saatlerinden itibaren Kars, Ardahan, Iğdır, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey kuzeybatı, Trakya ile doğu bölgelerimizde güney güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu gece saatlerinde Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Batman, Mardin, Siirt, Bitlis, Şırnak, Hakkari ile öğle saatlerinden itibaren Kars, Ardahan, Iğdır, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım vb) tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren doğusu (İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bursa, Bilecik) hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Uşak, Denizli ve Afyonkarahisar ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren hafif olmak üzere Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Isparta ve Burdur çevreleri ile aralıklı olmak üzere Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinde Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Bitlis, Şırnak, Hakkari ile öğle saatlerinden itibaren Kars, Ardahan, Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Şanlıurfa dışında bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA

  Sabah saatlerinde Antalya Körfezi'nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve Orta ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 yarın 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 Orta Karadeni'de 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m. gece Orta Karadeniz'de 2,5m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu ve ilk saatlerde sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi

  EGE
  Parçalı bulutlu , Rüzgar: Kuzey Ege'de Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 ilk saatlerde kuzeyden 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 güneyi 4 ila 6 yarın 2 ila 4 güneyi 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinde Antalya Körfezi 7, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 ilk saatlerde 6 yarın 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m. açıkları ile sabah Antalya Körfezi'de yer yer 3,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmur, Rüzgar: güney ve güneybatıdan yarın kuzeyli yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: iyi


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş