22 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  22 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Tüm bölgelerimiz az bulutlu ve açık, zamanla Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi parçalı, Trakya, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu çok bulutlu geçecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında önemli bir değişiklik olmayacak, diğer bölgelerde günşlenme ile birlikte 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.


  UYARILAR

  ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde sıcaklığın sıfır derecenin altında seyretmesi beklendiğinden, yaşanabilecek buzlanma ve don olayına karşı, başta tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlarımız olmak üzere ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı, Trakya kesimi çok bulutlu geçecek. Yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde hafif sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Afyon ve Kütahya çevrelerinde hafif sis görülecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde hafif sis görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı, Doğu Karadeniz bölümü çok bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri çok bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA


  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, Doğu Karadeniz çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 gece 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş:iyi.

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan, yarın güneyi güneydoğudan 2 ila 4, kuzeyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: batı ve kuzeybatı, doğusu gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: batı ve kuzeybatı, güneyi güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş