22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 21 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç bölgelerde yağışla birlikte 4-6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR
  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Uşak, Afyon ve Kütahya ile yarın (Çarşamba) Kütahya ve Afyon çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) Isparta, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bugün akşam saatlerinde Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batı ilçeleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5. Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu ve doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu yarın doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, yarın güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
21 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 20 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş