22 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 21 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  22 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde sağanak şeklinde görülecek yağışların, yarın (Cuma) Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Karadeniz'de 8 ila 10 derece, Marmara ile İç Anadolu'nun kuzeyinde 5 ila 7 derece olmak üzere, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), doğu bölgelerimizde kuzeybatı yönlerden, hafif arasıra orta, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, yarın (Cuma) Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan v.b) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri sağanak yağışlı geçecek

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinde Isparta çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Eskişehir ve Çankırı, öğleden sonra bölgenin kuzeybatısı sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile yarın (Cuma) bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan ile bu akşam saatlerinde Erzurum ve Kars çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Marmara ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, sabah saatlerinden sonra kuzeydoğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,zamanla 1,5 ila 2,5m,Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah saatlerinden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Kuzey Ege sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde kuzeybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz’in doğusunda kuzeydoğudan 2 ila 4, Batı Akdeniz’in batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m, Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş