22 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  22 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde Trakya kesimi ile ülkemizin iç bölgelerinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis beklenmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve kuzeydoğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, yarın (Salı) Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yarın (Salı) kuzey ve iç kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI; Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Trakya kesimi ile ülkemizin iç bölgelerinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, oluşturacağı olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde düşüş, buzlanma ve don) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu geçecek. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde sis, Trakya kesimi ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı bulutlu geçecek. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin doğusu yağmur ve sağanak, kıyı kesimleri gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte hafif sis bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte bölgenin batısında sis bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kıyı kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile bu akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Salı) bölgenin kuzey ve batısı yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Salı) bölgenin batısı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  FIRTINA: Batı Akdeniz'de akşam saatlerinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu. Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzeybatıdan 3 ila 5 gece güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu gece güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5 Görüş: iyi, siste zayıf.

  EGE
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m güneyinde 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 gece 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş