22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 21 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusu ile Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa, yarın (Salı) Ülkemizin iç ve batı bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Salı) kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney, iç ve doğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Güney Ege Kıyılarında kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: İç ve doğu kesimlerde gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklenildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Çanakkale, yarın (Salı) sabah batısı ile öğleden itibaren bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra Çanakkale'de kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  BURSA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 3 12

  EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu 0 5

  ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 4 9

  KOCAELI Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 3 11

  EGE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli yağmur, yer yer sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; yarın (Salı) öğleden sonra Güney Ege Kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek.

  A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu -1 8

  DENIZLI Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu 6 14

  IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 8 13

  USAK Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu 1 8

  AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren batısı (Antalya, Isparta, Burdur), öğleden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ADANA ]Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 8 18

  ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 12 17

  ISKENDERUN Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 12 19

  MERSIN Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 8 17

  İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Karaman ve Çankırı) hafif yağmurlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 1 8

  KAYSERI Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. -3 7

  KONYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 1 9

  NIGDE Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. -1 7

  BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek.

  BOLU Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 1 7

  KARABUK Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 2 10

  KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu 0 7

  ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 1 7

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri yağmurlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  CORUM Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 0 8

  SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 3 9

  TOKAT Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 0 10

  TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 3 10

  DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Şırnak, Hakkari ve Van) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BINGOL Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. -2 6

  ERZINCAN Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. -1 7

  ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. -7 3

  MALATYA Parçalı ve çok bulutlu 3 10

  GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevreleri hafif yağmurlu geçecek.

  ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu 2 14

  DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 4 14

  GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 3 10

  SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 6 16

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren batısı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve Kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaern sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de; güney ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, sabah batısı, öğle saatlerinden sonra geneli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; doğu ve kuzeydoğu zamanla güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan, gece kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


  VAN GÖLÜ Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2011 Salı Forum Tarih
TV'de Bugün 22 Şubat 2011 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 21 Şubat 2011
15 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Şubat 2011
TV'de Bugün Ne Var 15 Şubat 2011 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 14 Şubat 2011
TV'de Bugün Ne Var 8 Şubat 2011 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 7 Şubat 2011
TV'de Bugün Ne Var 1 Şubat 2011 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 31 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş