22 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  22 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinde ülkemizin büyük bir bölümünde, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların; Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş çevreleri ile bu akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz, Yozgat, Sivas, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz, Ağrı, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari'de kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazartesi) kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte hissedilir derecede (5 ila 7 derece) azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişilik olmayacak.

  RÜZGAR :Bu akşam ve gece saatlerinde iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette ve yer yer kuvvetli (30-50 km/s) esecek.

  UYARILAR

  Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş çevreleri ile bu akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz, Yozgat, Sivas, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz, Ağrı, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar v.b.) karşı ilgilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam saatlerinde iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi beklendiğinden, başta soba zehirlenmeleri olmak üzere meydana gelebilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vs.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve doğusu (İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya), gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Bursa, Yalova, Bilecik ve Sakarya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos), Trakya kesimi ile yarın (Pazartesi) bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey ve iç kesimleri (Manisa, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Muğla'nın Dalaman İlçesi, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Afyon ve Kütahya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) akşam kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Yozgat, Sivas, Kayseri, Niğde ve Nevşehir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölge genelinde bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Pazartesi) Bolu ve Kastamonu'da karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Samsun, Ordu, Trabzon, Giresun, Rize, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Doğu Karadeniz bölümünde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışların; Erzincan, Tunceli, Bingöl, Ağrı, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Kars, Ardahan, Ağrı, Bitlis ve hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge genelinde, yarın (Pazartesi) doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece ve yarın (Pazartesi) Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam ve gece saatlerinde güney ve güneydoğu, yarın (Pazartesi) zamanla kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.  DENİZLERDE HAVA

  Batı ve Orta Akdeniz'de kuvvetli fırtına, Orta Karadeniz'de fırtına, Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu geçecek. Yağışlar bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz'de, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz'de kuvvetli olacak. Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 gece 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de kuzeybatıdan 5 ila 7, Orta Karadeniz'de batı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m, Orta Karadeniz'de 3,0m ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Bu akşam geneli, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) sabah ilk saatlerde güneydoğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağışta orta.

  EGE
  Bu akşam saatlerinde kuzeyi sağanak yağışlı, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) geneli parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzeybatıdan 5 ila 7 gece kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzeybatıdan 5 ila 7 yarın sabah 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m, gece 2,0m Görüş: iyi, yağışta orta.

  AKDENİZ
  Bu akşam saatlerinde İskenderun körfezinde kuvvetli olmak üzere geneli, gece saatlerinde Doğu Akdeniz'in doğusu sağanak yağışlı, yarın (Pazartesi) parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan kuzeyi 6 ila 8 gece kuzeybatıdan 5 ila 7 yarın sabah 4 ila 6, güneyi batı yönlerden 7 ila 9 gece 6 ila 8, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan batısı 7 ila 9 gece kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu 6 ila 8 gece kuzeybatı yarın güneybatıdan tamamı 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 3,5 ila 4,5m, yarın 2,0m, Görüş: iyi,yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 akşam 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş