21 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  21 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  21 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile bu akşam saatlerinde Denizli, Kütahya, Konya, Isparta, Burdur ve Erzurum, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Çankırı ile Ankara'nın kuzey ilçeleri sağanak ve gökgürültülü yağışlı geçecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Akdeniz'de batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (su baskını, yıldırım, dolu vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve iç kesimleri çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Denizli ve Kütahya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Göller yöresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Konya ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Ankara'nın kuzey ilçeleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba)öğle saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve kuzeyi çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzurum çevreleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Orta ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Batı Karadeniz'in batısı aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz: kuzey ve kuzeydoğu, dogusu güneybatıdan, öğle geneli kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz: batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğu 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi 4 ila 6 öğle 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, öğle 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m orta ve güneyi 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Orta Akdeniz'de akşam ve gece saatlerinde 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Adeniz'de 2,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş