21 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  21 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  21 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi (Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari) ile Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı, diğer yerlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi (Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari) ile Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması beklediğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Kastamonu), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı) nda buzlanma ve don olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Afyon ve Kütahya ile bu akşam ilk saatlerde Denizli (Çardak) çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya, Uşak) buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Isparta ve Burdur çevreleri ile iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde göller yöresinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışların; iç kesimlerinde kar, kıyılarında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Bolu ve bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU
  KARADENİZ Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışların; Kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin güneyinde (Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari) kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU
  ANADOLU Çok bulutlu, bu akşam bölge genelinde, gece doğusunda kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Batı Akdeniz açıkları ile gece Doğu Akdeniz ve Yarın (Perşembe) sabah Orta Karadeniz'de batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz: batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece batısı 6 yarın sabah batısı 7, Batı Karadeniz: batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 gece 4 ila 6 doğusu güneybatıdan yarın sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın Orta Karadeniz'de 2,5m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: iyi

  EGE
  Çok bulutlu, açıkları yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzeydoğudan 3 ila 5 , Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın öğle saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kıyılarda kuzeybatıdan 3 ila 5 açıklarda batı yönlerden 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m. Görüş: orta.

  VAN GÖLÜ
  Karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuzeyi güney yönlerden 3 ila 5 yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m, kuzeyi 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş