21 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  21 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  21 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Karadeniz ile bu gece Kayseri, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Malatya, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde 6 ila 8 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, zamanla batı bölgelerimizde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde iç bölgelerimizde, yarın (Çarşamba) öğleden sonra Marmara ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.  UYARILAR

  Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yağışların; Batı Karadeniz ile bu gece Kayseri, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Malatya, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın; bu akşam saatlerinde iç bölgelerimizde, yarın (Çarşamba) öğleden sonra Marmara ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (30-40 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  Toz Taşınımı Uyarısı: Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (düşük görüş mesafesi, hava kalitesinde düşme vb) tedbirli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; yarın (Çarşamba) kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, iç kesimleri ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu gece saatleri nde Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu gece saatlerinde Kayseri, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) öğleden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı ile yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah Malatya, öğleden sonra Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; yarın (Çarşamba) öğleden sonra bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek. Yarın (Çarşamba) bölgenin güneyinde toz taşınımı bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yarın (Çarşamba) bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege, Batı ve Orta Akdeniz ile Doğu Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve güneybatı, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu doğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Doğu Karadeniz'in doğusunda 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan, gece batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, yarın 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar:Kuzey Ege'de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5, gece kuzeybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de; güneybatıdan gece batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın öğle 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m gece kuzeyinin açıklarında 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, orta ve batısı yarın sabah 4 ila 6, yarın öğle 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğle orta ve batısı 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş