21 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 21 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  21 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  21 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde, yarın (perşembe) Marmara, Kıyı Ege ile Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum, Rize ve Artvin çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, bu akşam saatlerinde Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Perşembe) iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, zamanla Marmara ve Batı Karadenizde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR


  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların bu akşam saatlerinde Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, yıldırım vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA


  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Çanakkale, Tekirdağ ve Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit çevreleri, yarın (Perşembe) Edirne ve Çanakkale ile öğleden sonra İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir ve Kırklareli çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Yarın (Perşembe) akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İzmir İl geneli ile Muğla'nın Fethiye ilçesi, yarın (Perşembe) İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu (Yozgat, Niğde, Kayseri, Sivas) ile Ankara'nın Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları, yarın (Perşembe)Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Kars ve Ardahan ile yarın (Perşembe) Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri aralıklı sağanak yağışlı.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.


  KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz, yarın Doğu Karadeniz'in doğusu aralıklı sağanak yağışlı.Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde batısı 6, sabah kuzeybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, öğle kuzeybatıdan 4 ila 6, gece 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,Doğu Karadeniz ile Batı Karadeniz’in batısında akşam 1,5 ila 2,5m,Görüş: iyi, yağış anında orta.


  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) batısı ile zamanla geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 4 ila 6, sabah 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeyi, yarın (Perşembe) geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 orta Akdeniz’de ilk saatlerde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Akdeniz’de 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m, Görüş; iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş