21 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  21 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  21 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı bölgelerimiz yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Yarın akşama kadar iç ve batı kesimlerde görülecek olan yağışların, akşam ve gece saatlerinde İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Antalya, Isparta ve Burdur, öğle saatlerinden itibaren Yozgat, Sivas, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı bölgelerimizde 4 ila 6 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Doğu bölgelerde kuzey ve batı, Batı bölgelerimizde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, akşam ve gece saatlerinde İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Antalya, Isparta ve Burdur, öğle saatlerinden itibaren Yozgat, Sivas, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, yıldırım düşmesi, taşkın, ulaşımda aksamalar v.b.) karşı ilgilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ LODOS UYARISI: Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden İç Anadolu'nun güneyi ve Ege'nin iç kesimlerinde kuvvetli (30-50 km/saat), Marmara geneli ile Ege kıyılarında fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi beklendiğinden başta soba zehirlenmeleri olmak üzere meydana gelebilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vs.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMESİ ve MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda meydana gelebilecek kar erimesi ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Bursa ve Bilecek çevreleri, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların, bölgenin güneyinde (İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz ile zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Ankara ve Eskişehir çevreleri ile yarın (Pazar) bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Pazar) öğle saatlerinde Sivas ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölgenin güneyinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu) kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Çorum, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çorum, Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kar erimesi ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgar, yarın (Pazar) sabah saatlerinde Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren batısı (Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Anadolu'nun doğusunda kar erimesi ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazar) zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis çevreleri sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de Fırtına; Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yarın batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 6 ila 8,yarın öğle saatlerinden itibaren 5 ila 7, Doğu Karadeniz’de doğusu doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, batısı güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısında açıklarda 3,0m ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yarın yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 6 ila 8,yarın 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 gece 2,0 ila 3,0m ,Görüş: iyi, yağışta orta. EGE Sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağışta orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu,batısı ile yarın öğleden sonra doğusu sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Akdeniz’de gece güney ve güneydoğudan 3 ila 5,yarın güney ve güneybatıdan sabah 4 ila 6,öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8; Doğu Akdeniz’de gece doğu ve güneydoğu, sabah doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4,öğleden sonra güney ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğleden sonra 3,0m, ila 4,0m, Görüş: iyi,yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş