'2015'te herkesin internete bağlı 6 cihazı olacak'

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 5 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  '2015'te herkesin internete bağlı 6 cihazı olacak' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'de 7,5 milyon ADSL kullanıcısı bulunuyor. Üçüncü nesil (3N) uygulamasının başlamasının ardından 7 ay geçmesine rağmen ise 4 buçuk milyon kişi mobil internet kullanmaya başladı.

  Telekom şirketlerine altyapı hizmeti veren Cisco'nun Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaan Terzioğlu, Turkcell, Vodafone ve Avea ile altyapılarının yeni teknolojilere göre geliştirilmesi için ortak çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Mobil trafiği her ay katlanıyor.
  TV yayıncılığının bu platforma geçişiyle daha da artacak. Kullanıcı kitlesi oluşmamış olmasına rağmen Amazon'un Kindle ve Apple'ın iPad ürünleriyle inanılmaz bir mobil data trafiği gerçekleşecek. Mobil internetin, ADSL'nin de üzerine çıkacağını düşünüyoruz." dedi.
  Terzioğlu, Ankara ile İstanbul'daki basın mensuplarını, Televarlık (TelePresence) sistemi üzerinde basın toplantısında buluşturdu. Mobil internet kullanıcı sayısı artarken, ADSL kullanıcılarının da tahminlerin aksine azalmayacağını vurgulayan Terzioğlu, şöyle konuştu: "ADSL ile 3G birbirini tamamlayacak. Tahminimiz, 2015'te her birimizin minimum internete sürekli bağlı 6 cihazı olacak. Evdeki bilgisayar, taşınabilir bilgisayar, cep telefonu, mobil kitap, doktora anlık bilgileri veren sağlık cihazı ve buzdolabı gibi cihazlar olacak. Artık IP numaralamada 6. versiyona geçiyoruz. Böylece dünyada 4,8 trilyon IP adresi olacak."


  zaman
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - '2015'te herkesin internete Forum Tarih
Grup çalışmasında herkesin düşüncesini söylemesi niçin önemli kısaca Eğitim Bilgileri Dün 23:54
Ailenizde kararlar alınırken herkesin görüşlerini bildirmesi niçin önemli Sorular ve Cevaplar 27 Ocak 2017
Ömer Seyfettin Herkesin İçtiği Su Kitabı Özet Kitap Özetleri & E-Kitaplar 3 Nisan 2012
Herkesin Aklı Bir Olsaydı, Koyunlara Çoban Bulunmazdı Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 1 Aralık 2011
Herkesin yorulduğu yere han yapılmaz atasözünün anlamı Atasözleri & Deyimler 17 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş