2012 Filmi (Kabe Ayakta Kaliyor)

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2012 Filmi (Kabe Ayakta Kaliyor) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2012 Filmi (Kabe Ayakta Kaliyor)

  Hıristiyanların bütün dini sembolleri yerle bir edilirken bir tek Kâbe ayakta kaldı..

  13 Kasım’da tüm dünya ile aynı zamanda ülkemizde de gösterime girecek olan “2012” adlı film Amerika’da yeni bir tartışma başlattı.

  [​IMG]

  Yönetmenliğini Roland Emmerich’in yaptığı ve 2012’de dünyanın sonunun geleceğine dair kehaneti konu alan filmde, Hıristiyanlar için dini semboller olan neredeyse tüm yapıların yıkılmasına rağmen, Kâbe ayakta kalıyor.
  İSA HEYKELİNİ BİLE YERLE BİR ETTİLER
  Filmde St. Peter’s Katedrali, Vatikan, Notre Dame, Westmister Manastırı ve Rio de Janerio’ya tepeden bakan dev İsa heykeli gibi dini sembollerin yanı sıra, Beyaz Saray, Amerikan Kongre Binası, Big Ben ve Temsilciler Meclisi gibi politik ve tarihi yapılar da yerle bir oluyor.

  İSLAM DÜNYASINDAN KORKTULAR

  Batı dünyasının önde gelen politik, tarihi ve dini yapılarının yok olmasına rağmen, Mekke ve Kâbe’nin filmde zarar görmemesi, Batı medyası tarafından “Sinema yapımcılarının İslam dünyasından gözü korktu” yorumlarına neden oldu.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  KABE'Yİ YIKMAYA CESARET EDEMEDİ
  “Bağımsızlık Günü” ve “Yarından Sonraki Gün” gibi dünyanın yok olma senaryolarını içeren ünlü filmlerin yönetmenliğini yapan Emmerich, Kâbe’nin yıkılmasına cesaret edemedikleri yönündeki yorumlara cevap verdi.

  YAPMAK İSTEDİM AMA...
  53 yaşındaki Emmerich, Rio de Janerio’daki İsa heykelinin yıkılması hakkında “organize dine karşı olduğu için” bir rahatsızlık duymadığını belirtti. ScifiWire internet sitesine açıklama yapan Emmerich Kâbe’nin yıkılmaması konusunda, “aslında bunu yapmak istiyordum, kabul etmem lazım. Ama yardımcı yazarım Harald, tek bir film yüzünden kafam için fetva ilan edilmeyeceğini söyledi. Haklıydı da. Tüm Batı dünyası bu şekilde düşünmeli” dedi.

  BU FİLM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
  Emmerich “Hıristiyan sembollerinin parçalanmasına göz yumabilirsiniz, ancak bunu bir Arap sembolü ile yaparsanız, (başınıza) bir fetva çıkarırsınız ve bu bir nevi dünyanın içinde bulunduğu durumu yansıtıyor” açıklamasını yaptı. Sözlerine devam eden Emmerich “Kısaca bu benim film için çok önemli olmadığını düşündüğüm bir konuydu ve bu yüzden Kâbe’yi ayrı tuttum” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2012 Filmi (Kabe Forum Tarih
Karanlıklar Ülkesi 4 Filmi 2012 Sinema Film Tanıtımları 11 Şubat 2011
Kıyamet filmi 2012'yi 3 günde kaç kişi izledi? Sinema Dünyasından Haberler 18 Kasım 2009
2012 sinema filmi,2012 sinema filmi tanıtımı Sinema Film Tanıtımları 10 Kasım 2009
Çelik Milat 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 3 Aralık 2012
Demet Sağıroğlu Hiç Özlemedin Mi 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 3 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş