2011 Polislerin Askerlik Yasası

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2011 Polislerin Askerlik Yasası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2011 Polisler Nasıl Askerlik Yapacak
  [​IMG]
  2011 Yeni Askerlik Yasası
  Polislerin askerlik Yasası 2011

  Başbakandan Polislere Askerlik Müjdesi


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1111 Sayılı Askerlik Kanunu’nun 10. maddesinde yeni bir düzenleme yaptıklarını ve bu düzenlemeye göre, gerek polis akademisi mezunları gerek iki yıllık yüksekokul mezunlarının 10 yıl polislik görevini yaptıktan sonra askerliğini yapmış sayılacaklarını ifade etti. Erdoğan, şu anda askerlik görevini yapmakta olanların bu kanun çıktıktan sonra askerlik görevleri durdurularak terhis edilmiş olacaklarını kaydetti.

  Erdoğan, ”Şu anda 38 bin gibi bir yığılma var. Bunlar da yine aynı şekilde bu yasadan istifadeyle askerliğini yapmış olacaklar, fakat 10 yılı tamamlamayanlar askerliklerini yapmamış olacaklar. Askere sevk edilecekler” dedi.

  MESLEKTEN ERKEN AYRILAN ASKERE ALINACAK

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ”Polislerimiz askerlikten tamamen muaf olacak, hiç askerlik yapmayacaklar. Ama 10 yıl polislik mesleğinde kalmak zorunda. 10 yıldan önce eğer polislik mesleğinden ayrılırsa o zaman tekrar askerlik yapmak zorunda kalacak” dedi.
  Atalay, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın bugün polislerin askerliğine ilişkin çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamalara değindi.
  Yeni düzenlemeyle polislerin askerlikten tamamen muaf olacağını bildiren Atalay, ”Hiç askerlik yapmayacaklar. Ama 10 yıl polislik mesleğinde kalmak zorunda. 10 yıldan önce eğer polislik mesleğinden ayrılırsa o zaman tekrar askerlik yapmak zorunda kalacak. Daha önce kısa dönem gibi… tasarı o haldeydi. Üzerinde çalışıldı. Yeni şekli tamamen muafiyet. Ama 10 yıl meslekte kalmak zorunda” diye konuştu.
  Atalay, düzenlemenin hangi okuldan mezun olursa olsun tüm polisleri kapsayacağını ifade ederek, ”Şu anda 38 bin yaklaşık askerliğini yapmayan var. Hepsi bundan faydalanıyor. 2 bin 500 civarında da şu anda askerde olan var. Onlar da bu kanun çıktığı anda terhis olacaklar. Bundan sonra da polisler tamamen askerlikten muaf olacak. Başbakanımızın bugün ifade ettiği husus budur. İşin özü polisin tamamen askerlikten muafiyetidir. Hiç askerlik yapmayacağıdır” dedi.
  Konuyla ilgili tasarının, bu şekilde yarın büyük ihtimalle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne intikal edeceğini bildiren Atalay, Hükümet olarak tasarıyı kısa süre içerisinde yasalaştırmayı planladıklarını söyledi. Atalay, ”1-2 hafta içinde de bunu yasalaşmasını arzu ediyoruz, planlıyoruz” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2011 Polislerin Askerlik Forum Tarih
2011 Yılının En Çok Satan Albümleri Müzik Sohbet & Fan Club 8 Mart 2012
İl il Türkiyenin nüfusu 2011 Ülkeler Coğrafyası 28 Ocak 2012
Türkiyenin En İyi Üniversiteleri 2011 Üniversiteler 26 Ocak 2012
Windows Live Messenger Xp 2011 Msn ve Sohbet Programları 14 Ocak 2012
2011 tus sonbahar dönemi ek yerleştirme sonuçları SBS - ÖSS - Sınavlar 4 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş