2011 Oscar Ödülleri

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda SeLeN tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

  1. SeLeN

    SeLeN Site Yetkilisi Editör

    2011 Oscar Ödülleri konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    2011 Oscar Ödülleri - 83. Oscar Ödülleri Adayaları - Oscar Ödülleri - Oscar Ödülleri 2011 Adayları



    Sinema dünyasının en prestijli ödülü Oscar 2011 adayları açıklandı. "The King's Speech" 12 dalda adaylıkla 83. Oscar Ödülleri'nin en güçlü adayı.

    Coen Kardeşler'in "True Grit - İz Peşinde" adlı filmi ise 2011 Oscar ödüllerine 10 dalda aday gösterildi.

    Bu filmleri, 8'er adaylıkla "Inception - Başlangıç" ile "The Social Network - Sosyal Ağ" filmleri izliyor. "The Fighter - Dövüşçü" filmi 7 dalda, "Black Swan - Siyah Kuğu" ise 5 dalda aday gösterildi.

    EN İYİ FİLM
    BEST PICTURE

    * The King's Speech
    * True Grit - İz Peşinde
    * Inception - Başlangıç
    * The Social Network - Sosyal Ağ
    * The Fighter - Dövüşçü
    * Black Swan - Siyah Kuğu
    * The Kids Are All Right
    * 127 Hours
    * Toy Story 3
    * Winter's Bone
    EN İYİ YÖNETMEN
    DIRECTING

    * Darren Aronofsky - Black Swan
    * David O. Russell - The Fighter
    * Tom Hooper - The King's Speech
    * David Fincher - The Social Network
    * Joel Coen, Ethan Coen - True Grit
    EN İYİ ERKEK OYUNCU
    ACTOR IN A LEADING ROLE

    * Javier Bardem - "Biutiful"
    * Jeff Bridges - "True Grit"
    * Jesse Eisenberg - "The Social Network"
    * Colin Firth - "The King's Speech"
    * James Franco - "127 Hours"
    EN İYİ KADIN OYUNCU
    ACTRESS IN A LEADING ROLE

    * Annette Bening - "The Kids Are All Right"
    * Nicole Kidman - "Rabbit Hole"
    * Jennifer Lawrence - "Winter's Bone"
    * Natalie Portman - "Black Swan"
    * Michelle Williams - "Blue Valentine"

    EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
    ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

    * Christian Bale - "The Fighter"
    * John Hawkes - "Winter's Bone"
    * Jeremy Renner - "The Town"
    * Mark Ruffalo - "The Kids Are All Right"
    * Geoffrey Rush - "The King's Speech"

    EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
    ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

    * Amy Adams - "The Fighter"
    * Helena Bonham Carter - "The King's Speech"
    * Melissa Leo - "The Fighter"
    * Hailee Steinfeld - "True Grit"
    * Jacki Weaver - "Animal Kingdom"

    EN İYİ ORJİNAL SENARYO
    WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY)

    * "Another Year" - Mike Leigh
    * "The Fighter" - Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
    * "Inception" - Christopher Nolan
    * "The Kids Are All Right" - Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
    * "The King's Speech" - David Seidler

    EN İYİ UYARLAMA SENARYO
    WRITING (ADAPTED SCREENPLAY)

    * "127 Hours" - Danny Boyle, Simon Beaufoy
    * "The Social Network" - Aaron Sorkin
    * "Toy Story 3" - Michael Arndt
    * "True Grit" - Joel Coen, Ethan Coen
    * "Winter's Bone" - Debra Granik, Anne Rosellini

    EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
    CINEMATOGRAPHY

    * "Black Swan" - Matthew Libatique
    * "Inception" - Wally Pfister
    * "The King's Speech" - Danny Cohen
    * "The Social Network" - Jeff Cronenweth
    * "True Grit" - Roger Deakins

    EN İYİ KURGU
    FILM EDITING

    * "Black Swan" - Andrew Weisblum
    * "The Fighter" - Pamela Martin
    * "The King's Speech" - Tariq Anwar
    * "127 Hours" - Jon Harris
    * "The Social Network" - Angus Wall, Kirk Baxter

    EN İYİ SANAT YÖNETMENİ
    ART DIRECTION

    * Alice in Wonderland
    * Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
    * Inception
    * The King's Speech
    * True Grit
    EN İYİ KOSTÜM
    COSTUME DESIGN

    * "Alice in Wonderland" - Colleen Atwood
    * "I Am Love" - Antonella Cannarozzi
    * "The King's Speech" - Jenny Beavan
    * "The Tempest" - Sandy Powell
    * "True Grit" - Mary Zophres
    EN İYİ ORİJİNAL MÜZİK
    MUSIC (ORIGINAL SCORE)

    * "How to Train Your Dragon" - John Powell
    * "Inception" - Hans Zimmer
    * "The King's Speech" - Alexandre Desplat
    * "127 Hours" - A.R. Rahman
    * "The Social Network" - Trent Reznor, Atticus Ross
    EN İYİ SES KURGUSU
    SOUND EDITING

    * "Inception" - Richard King
    * "Toy Story 3" - Tom Myers, Michael Silvers
    * "Tron: Legacy" - Gwendolyn Yates Whittle, Addison Teague
    * "True Grit" - Skip Lievsay, Craig Berkey
    * "Unstoppable" - Mark P. Stoeckinger

    EN İYİ SES MİKSAJI
    SOUND MIXING

    * "Inception" - Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo and Ed Novick
    * "The King's Speech" - Paul Hamblin, Martin Jensen and John Midgley
    * "Salt" - Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan and William Sarokin
    * "The Social Network" - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick and Mark Weingarten
    * "True Grit" - Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter F. Kurland

    EN İYİ ORİJİNAL ŞARKI
    MUSIC (SONG)

    * "Coming Home" "Country Strong" - Tom Douglas, Troy Verges, Hillary Lindsey
    * "I See the Light" "Tangled" - Alan Menken, Glenn Slater
    * "If I Rise" "127 Hours" - A.R. Rahman, Dido, Rollo Armstrong
    * "We Belong Together" "Toy Story 3" - Randy Newman

    EN İYİ GÖRÜNTÜ EFEKTİ
    VISUAL EFFECTS

    * "Alice - Wonderland" - Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas, Sean Phillips
    * "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1" - Tim Burke, John Richardson, Christian Manz, Nicolas Aithadi
    * "Hereafter" - Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky, Joe Farrell
    * "Inception" - Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley, Peter Bebb
    * "Iron Man 2" - Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick

    EN İYİ MAKYAJ
    MAKEUP

    * "Barney's Version" - Adrien Morot
    * "The Way Back" - Edouard F. Henriques, Gregory Funk, Yolanda Toussieng
    * "The Wolfman" - Rick Baker, Dave Elsey


    EN İYİ YABANCI FİLM
    FOREIGN LANGUAGE FILM

    * "Biutiful" - Meksika
    * "Dogtooth" - Yunanistan
    * "In a Better World" - Danimarka
    * "Incendies" - Kanada
    * "Outside the Law (Hors-la-loi)" - Cezayir
    EN İYİ ANİMASYON FİLMİ
    ANIMATED FEATURE FILM

    * "How to Train Your Dragon" - Chris Sanders, Dean DeBlois
    * "The Illusionist" - Sylvain Chomet
    * "Toy Story 3" - Lee Unkrich
    EN İYİ UZUN METRAJLI BELGESEL
    DOCUMENTARY FEATURE

    * "Exit through the Gift Shop" - Banksy, Jaimie D'Cruz
    * "Gasland" - Josh Fox, Trish Adlesic
    * "Inside Job" - Charles Ferguson, Audrey Marrs
    * "Restrepo" - Tim Hetherington, Sebastian Junger
    * "Waste Land" - Lucy Walker, Angus Aynsley
    EN İYİ KISA METRAJLI BELGESEL
    DOCUMENTARY SHORT SUBJECT

    * "Killing - the Name"
    * "Poster Girl"
    * "Strangers No More" - Karen Goodman, Kirk Simon
    * "Sun Come Up" - Jennifer Redfearn, Tim Metzger
    * "The Warriors of Qiugang"- Ruby Yang, Thomas Lennon
    EN İYİ KISA ANİMASYON FİLMİ
    SHORT FILM - ANIMATED

    * "Day & Night" - Teddy Newton
    * "The Gruffalo" - Jakob Schuh, Max Lang
    * "Let's Pollute" - Geefwee Boedoe
    * "The Lost Thing" - Shaun Tan, Andrew Ruhemann
    * "Madagascar, carnet de voyage (Madagascar, a Journey Diary)" - Bastien Dubois
    EN İYİ KISA METRAJLI FİLM
    SHORT FILM - LIVE ACTION

    * "The Confession" - Tanel Toom
    * "The Crush" - Michael Creagh
    * "God of Love" - Luke Matheny
    * "Na Wewe" - Ivan Goldschmidt
    * "Wish 143" - Ian Barnes, Samantha Waite
     

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2011 Oscar Ödülleri Forum Tarih
2011 Oscar ödülleri sonuçları Sinema Dünyasından Haberler 27 Şubat 2011
27 Şubat 2011 83. Akademi Oscar Ödülleri Sinema Dünyasından Haberler 24 Ocak 2011
2011 Oscar Güzelleri ve Abiyeleri - 2011 Oscar Töreninde Hangi Ünlü Ne Giyindir? Bayan Giyimi & Bayan Modası 5 Mart 2011
Oscar De La Renta 2011 Sonbahar Kiş Modası - Oscar De La Renta Elbise Modelleri Populer markalar & Moda 15 Aralık 2010
2011 Yılı Oscar Adayı Filmler Sinema Dünyasından Haberler 24 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş