2011 Mayıs Rezzan Kiraz Genel Burç Yorumları - 2011 Mayıs Burç Yorumları

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2011 Mayıs Rezzan Kiraz Genel Burç Yorumları - 2011 Mayıs Burç Yorumları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rezzan Kiraz 2011 Mayıs Ayı Burç Yorumu
  Mayıs 2011 burç analizi
  Aylık Burç Yorumları Mayıs 2011

  Rezzan Kiraz Koç Burcu Nisan 2011


  28 Nisan - 19 Mayıs tarihleri arasında Balık burcunda seyredecek olan Güneş gezegeni genel anlamda, egonuzu geriye çekmeniz ve ilişki konusunda kendi ihtiyaçlarınızdan ziyade karşınızdaki kişiye göre hareket etmeniz gerektiğinin göstergesidir. Tabi ki doğanız gereği öncü ve ateşli bir kimliğe sahip olduğunuz için bu şekilde hareket etmeniz ve düşünmeniz kimileriniz için oldukça zordur. Bu zorluk nedeniyle, bu dönemi farklı şekilde ele almanız ve değerlendirmeniz mümkündür. İlişkisi sağlam temellere dayalı ve partneriyle mutluluğu yakalamış bir Koç bu dönemi, sevdiği kişiye karşı özverili davranarak, ona yardımcı olmaya çalışarak ve gerekirse kendi isteklerinden fedakarlık ederek geçirebilir.
  Bunun tam tersi sadece bireysel arzularını temel almaktan hoşlanan ve açıkçası ilişkisi pek umrunda olmayan bir Koç ise geriye çekilerek, kendini ele vermekten ziyade karşısındaki kişide soru işaretleri uyandırmayı tercih edebilir. Hatta kimi zaman, gizli ve yasak olanın güzelliğine kapılarak, uzun süreli olmasından ziyade, gelir geçer türü aşklar yaşayabilir.

  Aşkın elinde tutsak olmak yerine güzelliklerini ve keyfini çıkarmak isteğiyle dolu olduğu için, partnerinin ne düşündüğü veya ne hissettiği onun için önemli olmayabilir. O doğasına uygun şekilde davranmaktadır ve kimliğini bu şekilde ifade etmekle kendini mutlu hissetmektedir. Bu tarihler arasında ilişkisinde sorun olan Koçların yapması gereken herşeyden önce geri planda kendilerini gözden geçirmeleri ve yanlışlarınızı dürüst bir şekilde ele almalarıdır. Fakat Güneş Balık burcunda ilerlediği için kimi Koçların bunu yapmak yerine problemlerin üstünü sıvazlamaları mümkündür. Beraberliği olmayanlar açısından bu dönemin anlamı ise çok daha farklıdır.

  Aşk konusunda kısıtlamalar, endişelerden ziyade romantik paylaşımlarda bulunabileceğiniz, size farklı bir dünyanın kapılarını açabilecek, sizi kısıtlamaktan ziyade kendisine bağlayabilecek kişileri tercih etmenizdir. Bu kişi bireysel egonuzu törpülemeli size yoğun hisler beslemeli fakat asla hesap sormamalı, bugüne dek yaşamadığınız özel duyguları hissettirmeli ve cinsel anlamda uç noktalara çıkarabilmelidir. Gördüğünüz gibi bu tarihler arasında Güneşin yani öz benliğinizin ifade tarzı gizli kapaklı hareket etmeye yönelik ve aşk konusunda değişkenlik arzetmekte. Güneş astrolojik yapısı gereği kişinin yaşam gücü, odak noktaları ve kişisel istekleriyle birebir alakalı olduğu için, Balık burcundaki seyrinin bir Koç için anlamı yukarıdaki şekilde tezahür edebilir.

  6 Mayıs - 17 Haziran tarihleri arasında burcunuzda geri harekete başlayacak, ciddi ilişkiler ve evlilik evinizin yöneticisi olan Venüsün seyri, ilişkiler konusunda son derece önemli bir enerji olarak Mayıs ayına damgasını vurmakta. Venüs astrolojik anlamı itibariyle, ilişkilerde paylaşımcılık, eşit hak ve özgürlükler şeklinde alışverişte bulunmak demektir. Boğa ve Terazide güçlü olan Venüs, Koç burcunda ilerlediği süreçlerde genel olarak ben merkezci davranmamız, partnerimizle paylaşımda bulunmak yerine sadece kendi isteklerimize odaklanmamız mümkündür. Bu nedenle Venüs genel anlamı itibariyle sizin burcunuzda, karşı cinsle sevgi alışverişinizde sadece kendinizi düşündüğünüz için zararlı bir enerji olarak kabul edilir. Kaldı ki bir de geri hareketini göz önüne alırsak bu durum iki misli artar. Tabi ki bu enerji sizler açısından renkli ve şanslı bir zamanın işareti gibi dursa da, konu beraberlik oldu mu, huzursuzluk çıkmaması adına dikkatli olmak gerekebilir.

  Ayrıca geri hareket çekingenlik ve sosyal yönden zayıflık ve güvensizlikler yaratacağından özenli davranmak mutlaka lazımdır. İlişkisi olan Koçlar bu enerji altında, kendi arzularınızı daha fazla ön planda tutabilir, kendinize hayranlık duyabilir ve partnerinizle ortak bir bağ kurmak yerine sürekli olarak kendi isteklerinizi dayatabilirsiniz. Eğer kişisel doğanız gereği ihtiraslı ve ben merkezci bir insansanız bu etki altında talepkar davranabilir ve liderliğinizi kabul ettirmeye çalışabilirsiniz.

  Fakat bu durum ilişkinizde sorunlara yol açıyorsa doğal olarak dikkatli olmak lazımdır. Bu enerjiyi doğru manada kullanmak için paylaşımcı olmaya, elinizden geldiğince sevdiğiniz insana destek olmaya, sorunlarınız için işbirliğinde bulunmaya çalışmalısınız. Eğer beraber olduğunuz kişi sizin böyle tavırlarınıza alışkınsa, o zaman epey şanslısınız demektir. Çünkü hem dilediğiniz gibi konuşabilir, hareket edebilir hem de dilediğiniz biçimde kendinizi ifade edebilirsiniz. Yani çocuksu yönleriniz, düşünmeden konuşmalarınız veya yaptığınız bazı davranışlar partneriniz tarafından olgunlukla karşılanabilir.

  İlişkisi olmayanlar açısından bu dönem sıradışı ve orijinal ilişkiler yaşama veya bağlantılar kurma anlamına gelebilir. Fakat bu tarz beraberliklerin uzun ömürlü olması genelde zordur. Çünkü talepkar davranışlarınız ve gelir geçer tarzda düşünmeniz, karşı taraf üzerinde yanlış bir etki bırakmanıza yol açabilir. Kaldı ki bu enerji tüm burçları etkisi altına alacağından karşınıza çıkacak kişinin de bu yönde tavırlar göstermesi mümkündür. O nedenle ne olursa olsun estetik davranmaya çalışmanız, eşit hak ve özgürlük içinde bağ kurmayı kabul etmeniz lazımdır. Nazik ve uyumlu, sosyal açıdan çekici, çevrenizdeki insanlarla tatlı bir samimiyet içinde hoşsohbetli olduğunuz zaman karşınızdaki en soğuk insanı bile etkiniz altına almanız mümkündür. Kimi Koçlar için bu dönem eski bir aşkın yeniden alevlenmesi anlamına da gelebileceğinden bazı durumları, ayrılmanıza neden olan pürüzleri yeniden ele alarak gözden geçirebilirsiniz.

  Elde ettiğiniz sonuçlara göre ilişkinin devamı sağlanabilir. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta Venüsün geri hareketinin bitim tarihi olan 26 Nisan 'a kadar ani kararlar almamak iyice düşünmek ve karşınızdaki insanı gözlem altına almaktır. Yine bu dönemin bekar kimi Koçlar açısından anlamı, geçici ve hiçbir kalıcılığı olmayan tarzda ilişkiler yaşama anlamında olabilir. Yaşanılan beraberlikte erotizm ön planda olacağından hevesinizin çabuk sönmesi mümkündür. İlk bakışta beğenmek hatta aşık olmak bu sürecin olabilecek bir başka yansımasıdır. Devamı ise genelde zordur. Bir başka etki özellikle bayan Koçların, kadın hakları konusunda daha sert tavırlar göstermeleri anlamına gelebilir. Bu durum ise birçok erkek için oldukça zorlayıcıdır. Yapılması gereken tabi ki doğanızı değiştirmeniz mümkün değildir. Fakat huzurlu bir dönem geçirmek istiyorsanız daha dikkatli ve uyumlu davranmaya özen göstermenizdir.


   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Boğa Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Boğa Burcu Yorumları
  Boğa Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Boğa Burcu Yorumu


  4 Nisan - 14 Mayıs tarihleri arasında devam edecek Mars gezegeninin Kova burcu seyri özellikle uzun senelerdir bir arada yaşayan veya evli olan çiftler açısından son derece önemli. Bu enerji partnerinizin sizin üzerinizdeki hakimiyetini ve kişiliğinin sert yanlarını yansıtmaktan hoşlanması anlamı taşıyabilir. Benzersiz ve orijinal yollardan kendini ifade etmeye çalışması hatta kelimenin tam anlamıyla bildiğini okuması nedeniyle aranızda sorunlar yaşanması mümkün olabileceğinden taraflar olarak ilişkinizin zedelenmemesi adına dikkat etmeniz faydalıdır. Bu enerjinin etkisi altında yapılması gereken, yeni ve bilinmedik yöntemler deneyerek ilişkinizi güçlendirmeniz ve birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmak yerine anlayışlı olmaya çalışmanızdır.
  Bu tarihler arasında enerjiler son derece yüksek olduğundan doğru düzgün bir şekilde anlaşmadığınız takdirde, dengesizlik ve istikrarsızlık her ikiniz açısından da zorlayıcı olabilir. Siz isteklerinizde diretirken, o da bildiğini okumaya devam ederse doğal olarak ortak bir noktada buluşmak mümkün olamaz. Agresif kavgacı, sabırsız ve tatminsiz davranışlar karşısında bir beraberliğin sürdürülmesi ne kadar mümkün olabilir. Bu enerji altında normalde ileriye dönük bazı kararlar almanız mümkündür fakat bunların tek taraflı gerçekleşmesi kolay değildir. O nedenle eğer niyetiniz gerçekten bir arada yaşamaksa, yapmanız gereken gayret göstermek, gerginleşseniz bile çabucak yatışmayı bilmek, birbirinizi küçümsememektir. Cinsel paylaşımlarınızda daha değişik yöntemler deneyerek aşkınızı alevlendirebilir bu zaman dilimini olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

  14 Mayıs - – 8 Haziran tarihleri arasında etkili olacak Merkür gezegeninin Kova burcu seyri ise, aşk hayatınızla alakalı konularda iletişimsel açıdan durumunuzun nasıl olduğunu anlamamızı sağlamakta. Şimdi bu enerjinin etkilerini birlikte gözden geçirelim. Öncelikle bu zaman diliminde aşk hakkındaki düşünceleriniz benzersiz ve alışık olmadık tarzdadır. Kimi zaman geleneksel düşünmekten yana iken, bazen tam tersine oldukça sıradışı fikirler geliştirebilirsiniz. Düşünceleriniz ve sözel ifadenizde heyecanlı tepkileriniz ve kimi zaman sabırsız halinizle hakimiyet kurmaya çalışabilirsiniz. Oysaki yapılması gereken bir önceki paragrafta olduğu gibi hoşgörülü yaklaşımlarda bulunmak ve ben bilirim havası içine girmeden hareket etmektir.

  Dikkat ederseniz bir önceki paragrafta özellikle evli olan Boğalarda hakimiyet karşı taraftayken, evli olmayanlar kısa süreli ilişki yaşayanlarda ise iletişimsel konularda bizzat sizin sert tavırlar içinde olabileceğiniz gözükmektedir. Peki bu enerjiden nasıl olumlu bir şekilde yararlanabiliriz. Yapılması gereken öncelikle, tarafsız olmaya çalışmak, karşınızdaki insanı dinlemek, herşeyin tek doğrusunu sizin bildiğinizi ve hep haklı olduğunuz yönünde düşünmemektir.

  Özellikle ilişkisi olmayan Boğaların bu süreçte yeni tanışacakları kişi üzerinde etkili olmaları için, daha sıcak ve samimi tavırlar göstermeleri ve inatçılıktan uzak durmaları faydalıdır. Genelde şu ana kadar incelediğimiz her iki enerji beraberliği olmayan Boğalar için, iş veya ortak bir aktivitede karşılaşmanın veya aynı ortamı paylaşırken tanışmanın göstergesi olabilir. Aynı şekilde evli veya birlikte yaşayan boğalar ise bu süreçte, eşleriyle beraber aynı iş ortamını paylaşabilir veya birbirlerine yardımcı olabilirler.

  6 Mayıs –- 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareket yapacak olan yöneticiniz Venüs gezegeninin etkisi sizler açısından diğer burçlara nazaran çok daha önem taşımakta. Venüs astrolojik anlamı olarak sosyal hayatımız ve duygularımız, karşı cinsle ilişki kurma biçimimiz üzerinde etkili olan bir gezegendir. Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi olan bu önemli güç, geri hareket dönemlerinde, kişinin duygusal konularda bencil düşünmesi, hislerini belli etmek yerine kendi içinde yaşaması ve sevgisini ifade etmekte zorlanması anlamına gelebilir. Venüs sizin yöneticiniz olduğu için doğal olarak bu seyir esnasında kendinizi toplumdan ve soyutlamanız ve iç dünyanızda kimi anlarda yalnızlığı tercih etmeniz mümkündür. Zevkleriniz konusunda

  gizli davranmayı ve geri planda kalmayı daha fazla istediğiniz için, çok güvenmedikçe kimsenin size ulaşmasına izin vermeyebilirsiniz. Bu enerjinin sizler üzerinde olabilecek birçok yansıması vardır. Bunlar sırasıyla gizli ve kaçamak ilişkiler, aşk konusunda daha ateşli ve erotizmi yüksek beraberlikler, hiçbir zaman gerçekleşmeyecek veya doğru düzgün yaşanması mümkün olmayan beraberlikler veya sorunlu bir aşkın yüzünden yaşanan sıkıntılar şeklinde gerçekleşebilir.

  Her Boğa aynı olayları yaşamayacağına göre, bu enerjinin yarattığı bu zorlu çeşitlilik tabi ki sizler gibi sağlam ve uzun vadeli birliktelik yaşamak isteyen kişiler için sıradışı bir zamanın işareti olarak hayli ilginçtir. Şimdi bunları biraz daha açalım. Gizli ve kaçamak ilişki derken, duyulması halinde problem olabilecek anlamındadır. Yani öyle bir beraberlik yaşıyorsunuzdur ki, bunun gözlerden uzak olması gerekir.

  İkinci bir olasılık ise, oldukça tutkulu bir ilişkiniz vardır fakat bu aşk sizi fazlasıyla yaralamakta ve kimi zaman gerginleştirmektedir. Bazılarınız için anlamı kısa süreli fakat oldukça hızlı gelişen tutkulu bir ilişkiyi gösterebilir. Koç burcunda geri daha sonra ileri hareket yapacak Venüsün bu seyri Haziran ayına kadar devam edeceği için uzun bir dönemi göstermekte. Eğer geri harekette biriyle karşılaşıp beraber olmaya başlarsanız, bu ilişkinin zorlu bir seyir altında başlaması nedeniyle, duygularınız konusunda net bir karar vermeniz birkaç ayı bulabilir. Eğer uzun zamandır bir aradaysanız o zaman bu süreçte birbirinize karşı anlayışlı davranmanız sorunlarınızı birlikte çözümlemeniz yararlıdır.

  Eğer gizli bir ilişkiyse bu dönemin gayet yoğun tutkulu ve kıskançlık dolu geçmesi fakat bir türlü birbirinizden vazgeçilmemesi mümkündür. Hani kangren tarzı bir aşk derler ya, aynen öyle. Bu enerji altında bir başka önemli konu ise. Daha önce yaşadığınız ve bir sebeple ayrıldığınız bir ilişkinin hesaplarının hala yüreğinizde bitmemiş oluşudur. Yani her geri harekette eskiye ait mevzular ön plana gelir ve çözümlenmeyi bekler. Demek oluyor ki, sizler de bu süreçte yine o eski aşkın yüreğinizdeki tutkusuyla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

  Peki böyle bir durumda bu kişiye tekrar bir şans vermek doğru mudur? Tabi ki engellenemez tutkunuz bunu yaşamanızı söyleyecektir. Fakat huylu huyundan vazgeçer mi atasözünü de unutmamak lazımdır. Böyle durumda olan Boğaların bu ilişkiye yeni bir şans verseler bile geri hareketin bitim tarihi olan 17 Nisan ve sonrasına kadar bir umuda kapılmamalarını öneriyorum. Kaldı ki, geri hareketten sonra Venüs ileri seyrine geçecek ve yine Koç burcunda olacak. Ve Koç burcu enerjisi Haziran ayında sona ermeden, şans verdiğiniz kişi hakkında iyi bir karar vermeniz mümkün olmayabilir. Çünkü henüz eski problemlerin düzelmesi, ayıklanması, evet bu kişi düzelmiş, eskisi gibi değil demek için erkendir.

  25 Nisan -– 9 Mayıs tarihleri arasında aşk evinizin yönetici gezegeni Merkür Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu enerji, Merkürün üst paragraflardaki Kova burcu seyrine oranla çok daha farklı. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda bu enerji düşüncelerinizin ateşli ve fevri olabileceğini fakat bunları dış dünyada göstermek yerine içinize atabileceğinizi ve bu içe atmanın da doğal olarak öfkeyi, kızgınlıkları büyütebileceğini görüyoruz. Şöyle bir düşünürsek, Merkür gibi fikirlerinizi insanlarla paylaşımın işareti olan bir gezegeninin Koç gibi öncü ve ateşli bir burçta ilerlemesi hızlı, keskin ve güçlü bir şekilde isteklerinizi söylemeniz, ifade etmeniz demektir. Fakat bu süreçte bunları birileriyle paylaşmanızın önünde engeller oluştuğu için sıkıldığınız veya sizi tedirgin eden herşeyi kendi yüreğinizde, kafanızın içinde çözümlemek zorunda kalabilirisiniz.

  Yani ne kadar gergin olursanız olun düşüncelerinizi gizlemeye çalışabilir, sözcükleri seçerken kimi zaman çelişkili kimi zamansa kesin kararlı bir şekilde konuşabilirsiniz. Yeni birşeyler yapmak, yaşamak isterken bir takım engeller nedeniyle bunları kendi içinizde durdurmak zorunda kalabilirsiniz.Bu zorlu bir enerjidir. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda birçok şeyin gözden geçirilmesi lazımdır. Karar vermeye dönük düşünseniz bile beklemede kalmanız faydalıdır. Ayrıca yeni bir adım atabilmek için öncelikle geçmişte yaşananların hesabını kendi içinizde bitirmeniz gerekir. Önyargılı bir düşünce biçiminiz olabilir. Hatta olayları fazlasıyla abartabilirsiniz. Örneğin aşk konusunda bir çocuk gibi sabırsız olabilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırken aslında kendi kendinizle kavga ediyor gibisinizdir.

  Bunu bir örnekle açıklayayım. Diyelim ki ilişkinizde sorunlar var. Bunları çözümlemek dururken siz kendi kendinize gerilir fakat dile getirmeye çalışırken asıl düşündüklerinizi söylemek yerine sadece kuru bir gürültü şeklinde saman alevi gibi çabucak sönersiniz. Bir başka örnek ise, aşkı şiddetle istiyorsunuzdur, yani yeni bir insan hayatınıza girsin ve tutkulu bir şeyler yaşansın. Fakat içinizde hala bitmemiş bir eski hesap varken, gelecek insana şans veremeyeceğinizi veya verseniz bile eski yaşanmışlıklar nedeniyle bu insanı üzebileceğinizi düşünürsünüz.


   

 3. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İkizler Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı İkizler Burcu Yorumları
  İkizler Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 İkizler Burcu Yorumu


  6 Mayıs -– 17 Haziran tarihleri arasında geri hareket yapacak olan aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeni sizler açısından son derece önemli. Venüs gezegeninin geri hareketinin astrolojik olarak anlamı, aşk hayatınızla alakalı konularda kendinize yönelik düşünme ve kendi isteklerinizin yerine getirilmesi konusunda ısrarlı olmak demektir. Genelde geri hareket dönemlerinde kişi belli bir miktar sessizlik içinde olmayı arzulayabilir. Kafanızın içinde bazı durumları yerli yerine oturtmaya çalışmanız için, ilişkiniz olsun veya olmasın nasıl bir psikolojik ruh hali içindesiniz bunları daha yakından gözlemlemeniz için bana göre geri hareket dönemleri aslında çok faydalıdır.

  Venüs gezegeni bu tarihler arasında Koç burcunda geri harekette olacağı için doğal olarak ilişkilerde tutku ön plana çıkabilir. Yaşam temponuzdan bir parça bir süreliğine uzaklaşarak ilişkinizi, partnerinize olan ilginizi, yaşadığınız beraberliğin sizler açısından anlamını, aksayan durumları bu süre içinde yerli yerine oturtmanız kolaylaşır. Aslında zaman durmuş gibi gelebilir. Yani ilişkinizde ilerleme veya olayların çözüme kavuşması gibi durumlar pek oluşmayabilir.

  Fakat bu dönemi olumlu anlamda geçirmek için dikkat edilecek en önemli konu denge, uyum ve uzlaşmadan yana hareket etmek, içsel yönden kendinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek ve dürüst davranmaktır. Sizler bu süreçte bir beraberlikte gerçekten ne istemektesiniz, neler sizi mutlu ediyor veya beraberliğinizin sizin dünyanızdaki yeri nedir bunlar üzerinde düşünüp karar vermelisiniz. Kaldı ki geri hareket dönemleri bu açıdan oldukça yararlıdır. Yeter ki buna gönüllü olalım.

  Diyelim ki, herşeyin üstünü sıvazladınız ve size göre ilişkinizde hiçbir problem yok. İşte geri hareket döneminde bütün sorunlar ortaya gelerek çözmeniz adına size baskıda bulunabilir. Venüs bu süreçte Koç burcunda geri gideceği için olabilecek durumlar şöyle sıralanabilir. En başta dürtüsel tavırlar içinde olabilirsiniz. Yani düşünmeden hemen aklınıza geldiği gibi hareket etmek, ilişkiye girmek veya ilişkinizde kendi bireyliğinizi mutlaka ön planda tutmak. Tabi ki bu durum beraberliğiniz açısından zorlayıcı olabilir. İlişkisi olmayanlar için bunun anlamı, kolayca bir beraberliği başlatmak ve çabucak sıkılmak. Uzlaşmaya karşı direnç anlamı taşır. Yani karşınızdaki ağzıyla kuş tutsa size yaranamaz. Bu ise ortak bir noktada buluşmanın önüne geçer. Öfke patlamaları yaşanabilir.

  Yani sosyal ilişkilerinizde arkadaşlarınızla olan beraberliğinizde veya partnerinizle en ufak bir konuda çatışmaya girmeniz anlamına gelebilir. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamamanıza yol açabilir. Başkalarının sizin gibi düşünmesini, hareket etmelerini beklemenize yol açabilir. Bencillik yapabilir. Karşınızdaki kişinin ihtiyaçları veya toplumsal hayatınızda diğer insanların sizden beklentilerini yerine getirmemeniz anlamına gelebilir. Sosyal yönden geri planda kalmaya çalışmanız bu etki altında mümkündür. Pek kimseyle sıkı fıkı olmaktan hoşlanmayabilirisiniz. Normalde meraklı, etrafıyla yakından ilgilenen bir kişi olmanıza rağmen bu süreçte bağlantı kurmak istemeyebilirsiniz.

  Aktif ve girişimci bir şekilde ileriye yönelik olarak düşünmek yerine, çabucak biten ve anlam ifade etmeyen ilişkiler yaşamanıza neden olabilir. Bir diğer husus ise, geri hareketin, eski bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi anlamı taşıyabilir. Bu kişiyle aranızda hesaplaşmalar oluşabilir. Garip bir tutkudur. Yani kurtulmak istediğiniz halde bir türlü başarılı olamadığınız fakat bir arada olmanızın mümkün olmadığı bu ilişki Haziran ayına kadar sizi düşündüreceğe benziyor. Bu tarihler arasında başlayacak yeni bir ilişki için sizlere tavsiyem ne olursa olsun ani kararlar almamanız, öncelikle karşınızdaki kişiyi tanımanızdır. Bu beraberliği 17 Haziran tarihine kadar arkadaşça sürdürmek ve gözlemde bulunmak gayet yararlıdır.   

 4. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yengeç Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Yengeç Burcu Yorumları
  Yengeç Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Yengeç Burcu Yorumu


  Bir Yengeç sevdiklerini sahiplenip korumaya özen gösteren bir burcun mensubudur. Fakat kimi zaman yaşadığı acı tecrübeler ve geçmişin üzerinde bıraktığı izler nedeniyle kendi kabuğuna saklanarak kendini toparlamaya çalışabilir. Bu toparlanma sonrasında ise özgür bir şekilde kendini ifade edebilir hale gelir. Bunu yapmakta zorlanan yengeçler ise daima başkaları tarafından korunmak ve kollanmak ihtiyacı duyabilirler.

  Mars gezegeninin Kova burcundaki seyrinin bir yengeç için anlamı, bu süreçte kendi kabuğundan çıkışı ve kendini toparlamak adına güçlenmeye çalıştığı zaman dilimi demektir. Tabi ki bu son derece önemli ve yararlı bir süreçtir. Fakat bu sürecin olumlu bir şekilde geçmesi ve sonuçlarının alınması için kararlılık ve beraberliğinizin niteliğine göre dikkat isteyen noktalar vardır. Şimdi bunları ele alalım.

  İlişkisi mutlu ve huzurlu geçen Yengeçlerin bu enerji altında sadece bireysel istekleri doğrultusunda hareket etmeleri tabi ki beraberlikleri açısından sakıncalı olabilir. Çünkü zaten büyük bir sorunları yoktur, gayet iyi anlaşmaktadırlar. O zaman yapılması gereken eşit paylaşım içinde olmayı sürdürmeleri ve tutkularını, arzularını partnerleriyle bir arada sevgi birliği içinde devam ettirmeleridir. Ayrıca bu enerjinin kendi içindeki iyileştirme gücü ve paylaşım ihtiyacından yararlanarak sıradışı güzelliklere açık olmayı sürdürebilir, dönemi daha mutlu bir şekilde geçirebilirler. Cinsellik konusunda daha özgür yaklaşımlarda bulunabilirler. Eşleriyle birbirlerini yeniden keşfe çıkabilir ve haz duygularını sıradışı şekillerde doyurabilirler. Ayrıca maddi ve manevi konularda birbirlerine destek olarak sevgilerini çoğaltabilirler.

  İlişkisinde sorun olanlarsa bu enerji altında partnerlerine karşı kendi kimlik savaşlarını vermeyi tercih etseler dahi, aslında paylaşıma hazır ruh hali içindedirler. Eğer partneriniz anlayışlı ve inatçı davranmaya birisiyse orta bir noktada buluşmak mümkündür. Tam tersi bir karakterle beraberseniz kimi zaman beklenmedik gelişmelerin oluşması mümkündür. Çünkü kafanızın içinde düşündüğünüz ve saptadığınız farklı amaçlar vardır. Fakat karşınızdaki kişiyle sürtüşme devam ettiği için kimi zaman araya mesafe koymaya çalışabilirsiniz. Hatta inatçı, sağı solu belli olmayan tarzda davranışlar gösterebilirsiniz. Bunun en önemli nedeni, onunla anlaşmaya gönüllü olduğunuz halde size karşı daha yumuşak davranmayışıdır. Yani bu tepkisel haliniz aslında bir misillemedir.

  Onun bir adım geri atması halinde tatlı yanlarınızı sergilemeye çalışacağınızı söyleyebiliriz. Böyle bir durum içinde olan Yengeçlere tavsiyem ne olursa olsun karşılıklı konuşmanız ve içinde bulunduğunuz durumu onunla paylaşarak çözüm bulmaya çalışmanızdır. Yani arkadaşlık olgunuzu her ikiniz ve ilişkinizin selameti adına orta planda tutmanız ve bireysel düşünmek yerine biz kavramı içinde hareket etmenizdir. Mars Kova burcunda bu tarihler arasında cinsellik konusunda sıradışı ve farklı şeyler yaşamak istediğinizin göstergesidir. Bu durumu da partnerinizle konuşursanız, bu enerjinin agresif yönlerini güce dönüştürmüş olursunuz.

  İlişkisi olmayanlar açısından bu dönemin anlamı ise, bireysel kimliğinizi kabul ettirebileceğiniz, eşit ve ortak paylaşımlar içinde olacağınız, tutkulu ve arzu dolu bir beraberliktir. Birlikte olacağınız kişiyle anlaşmaya gönüllüsünüzdür. Fakat bunun için karşınızdaki kişinin de aynı düşünce ve yaklaşımda olması kaydıyla. Bu tarihler arasında farklı ve sıradışı bir aşk sizi oldukça mutlu edebilir. Bireysel kimliğinize saygı duyan, size bugüne dek yaşadıklarınızı unutturan ve kendinizi yeniden toparlamanıza yardımcı olan bir kişi hem moralinizi yükseltici hem de iç gerginliğinizi ortadan kaldırıcı bir etki yaratabilir.

  15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni ise, bir önceki Kova sürecine göre çok daha yumuşak ve çok daha empatide bulunacağınız bir dönemin işaretidir. Bu süreçte aşkta yeni tanışmalar, ruhsal birleşimler ve gönül ilişkilerinde fedakarlık ve özverili tavırlar ön planda olmaya başlar. Bir önceki süreçteki belirsizliklerin yerini şimdi isteklerini fantezileriyle süslemek isteyen bir kişi almıştır.

  Yani partnerinizle hayatın tüm karmaşık ve sıkıntılı yanlarını birlikte göğüslemek ve aşkla ilerlemek arzunuz yoğunlaşır. Kavgalar ve çatışmalardan elinizden geldiğince uzak durmaya çalışabilir, öfkelenseniz bile bunu direkt olarak göstermek yerine kendi içinizde çözümlemeye çalışmanız mümkündür. Bu enerjinin yaratabileceği bir başka psikolojik durum ise, yaşadığınız ilişkinin kalitesine göre kimi zaman boyun eğen tavırlar içinde oluşunuzdur. Yani anlaşmayı isteyen fakat bir türlü bu sağlanamadığı için üzülen çaresiz kişi görünümü içinde olabilirsiniz.

  Ayrıca unutmayalım ki bu tarihler arasında aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs Koç burcunda geri harekette olacağı için tüm enerjiniz toplum içinde kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmektir. Yani bir yandan isteklerinizi elde etmekte zorlanırken diğer yandan ilişkide sert tavırlarla alışverişte bulunmak çelişki yaratabilir. Yapmanız gereken öncelikle ne istediğinize ve sizi neyin mutlu edeceğine karar vermenizdir. Eğer amacınız mutlu ve huzurlu olmaksa o zaman karşınızdaki kişiyle ortak bir noktada buluşmak en doğrusudur. Yani koşullarınızı kabul etmek ve bu koşullar çerçevesinde hareket etmeye çalışmak. Bunun yolu ise ne boyun eğen ne de isyan eden kişi olmamaktır.


   

 5. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Aslan Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Aslan Burcu Yorumları
  Aslan Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Aslan Burcu Yorumu


  Mars ve Merkür gezegenleriyle ilgili geniş bir bilgiyi hatırlarsanız Şubat aylık yorumunuzda sizlere açıklamış ve ilişkisinde sorun olanların özellikle dikkatli olmaları gerekiyor demiştim. Aranızda bir türlü halledilmemiş olan problemler tekrar karşınıza çıkabilir çözümlemenizi gerektirebilir. Ne olursa olsun tarafsız ve objektif bir biçimde düşünmek gerekiyor. Birbirinize ne kadar uygunsunuz bunun üzerinde durun. Çözüme kavuşturulmayan her sorunun birkaç ay sonra yine tekrarlanacağını bilerek değerlendirmede bulunmayı unutmayınız. Gerçekten birbirini seven, birbiriyle kenetlenmiş ve yaşamı birlikte göğüslemeyi kabul etmiş çiftleri ne üçüncü kişiler ne de herhangi bir neden birbirinden ayıramaz.

  Eğer yapınızda çatlaklar varsa, bir parmak dokunuşu bile onu çökertmeye yeter. Ben bu iki enerjinin de, ilişkiniz adına iyi bir sınav olacağını, kendinizi gözden geçireceğinizi ve beraberliğinizin adını koyabilmenizde etkili olacağını düşünüyorum. Umarım sevginiz bütün bu güçlükleri yenmenizde, kader birliği yapmanızda ve kenetlenerek yeni bir dönemi başlatmanızda etkili olur diyerek bitirmiştim. Şimdi ise Mart ayına girmiş bulunmaktayız. Yukarıdaki yansımalar bitiş tarihine kadar iki hafta boyunca geçerli olacağından yine dikkatli olmak gerekiyor.

  Eğer Venüs bu tarihler arasında geri harekette olmasaydı bu enerji sizler açısından çok daha olumlu ve heyecanlı geçebilirdi. Çünkü Koç burcu enerjisinin kendi içindeki ateşli ve dinamik etkisi sizler açısından her zaman aktif bir dönemi gösterir. Geri hareket ise her zaman olduğu gibi daha içseldir. Koç burcundaki geri hareket ise, bencil isteklerin yoğun olduğu, duyguların arka planda kaldığı ve sevgiyi ifade ediş biçiminin daha çok kendine dönük olduğu bir zaman dilimini gösterir.

  Bu geri harekette siz Aslanlar, uyum ve paylaşma konusunda, sizden farklı düşünen kişilerle olan her türlü bağlantınızda kendi isteklerinizi daha fazla ön planda tutabilirsiniz. Astrolojik açıdan aşk olgusunun zodyaktaki en güçlü temsilcisi olan sizler, normal zamanlarda da bildiğiniz şekilde davranmaktan, ilişki kurarken kendi bildiğiniz yolda ilerlemekten ve buna uyulmadığı takdirde gardını alabilen kişilersiniz.

  Bu geri hareket ise, bu durumun daha fazla yoğunlaşması ve inandığınız değerler sistemine göre hareket etmeniz, kim olursa olsun anlaşmak, ortak bir nokta oluşturmak için tavizde bulunmayacağınızı gösterebilir. Ayrıca geri hareket zamanları güçlü duygusal bağlar kurmaktan uzak durulan bir zaman olduğu için doğal olarak ilişkilerde kimi zaman zıtlaşmalar, üstünlük savaşları oluşması mümkündür.

  Geri hareketin bir başka yansıması ise, macera arzunuzu yoğunlaştırması, sıradışı ilişkiler yaşama arzunuzu körükleyici oluşudur. Fakat bu ilişkilerde yine ön planda olan sizin isteklerinizdir. Herhangi bir kuvvetli temel atmak zordur. Kişi kendi doğasında kısa seyirli ilişkilerden hoşlanan bir yapıdaysa, bu dönemde birlikte olduğu kişileri de bu istek doğrultusunda çekebilir. Yani çok fazla ciddiyet içermesi mümkün olmayabilir. Yine bu dönemde hoşlandığınız ve sizi rahatlatan aktivitelerde bulunmanız mümkündür. Yani kendi ruhunuz neyle mutlu oluyorsa o doğrultuda hareket edebilirsiniz. Uzak bir ülkeye mi gitmek istiyorsunuz, imkanınız varsa bunu denersiniz. Kaçamak birşeyler mi yaşamak istiyorsunuz buna göre insanlarla bir araya gelmeye çalışırsanız. Ruhunuzda iç hesaplaşmalar yoğunlaşabilir.

  Eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa kimi zaman partnerinize yönelir, kimi zaman kendi isteklerinizi ön planda tutarak fakat bir o kadar da tutkulu davranarak dönemi geçirebilirsiniz. Bu tarihler arasında yaşanan bir ilişkinin uzun vadeli olması pek mümkün değildir. Karşınızdaki insan hakkında bir fikre varabilmeniz için herşeyden önce geri hareketin bitimine kadar gözlemlemenizi gerekir. Ancak ondan sonra belli bir kanaat oluşturulabilir. Benim önerim bu geri harekette yaşadığınız ilişkinin adı, niteliği veya içeriği ne olursa olsun kesin kararlar vermemek ve kuşkulardan uzak durmak ve kendi değerleriniz kadar karşınızdaki kişinin de içinde bulunduğu durum ve kimliğine göre davranmayı unutmamaktır.


   

 6. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Başak Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Başak Burcu Yorumları
  Başak Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Başak Burcu Yorumu


  İlişki evinizde seyrini sürdüren Güneş gezegeninin Balık burcu enerjisi önem taşıyor. Bu enerji geçtiğimiz aydan beri sizi etkisi altına almış durumda. Bu durumun yansımaları altında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, partnerinizle olan ilişkinizin niteliği üstünde düşünmektir. Yani siz ileriye yönelik ciddi bir beraberlik mi düşünüyorsunuz yoksa bu ilişkide sevgi ve güven faktörü en başından beri tartışılır bir durum mu? Evli olanlar da aynı şekilde eşleriyle aralarındaki ilişkinin durumunu net olarak gözlemlemeleri gerekiyor. Bu tam olarak tespit edildiği zaman, karşıt evinizde meydana gelecek bu enerjinin tesirlerine göre davranmak gayet mümkün.
  Öncelikle Güneş astrolojik olarak kişisel canlılığımız ve bilinçli isteklerimizin, kimliğinizin göstergesi. Karşıt eviniz ise partnerinizin size olan tavırları ve kimliği hakkında bize bilgi vermekte. Bu süreci mutlu ve huzurlu geçirmek istiyorsanız elbirliği yapmanız ve eşinizle anlaşmak adına, sorunları ortak bir şekilde çözümlemeye çalışmanız son derece önemli. Yani ben demek yerine biz demeyi bilmek lazım. Güneş bu tarihler arasında bize gösteriyor ki, eşiniz sevecen, cana yakın ve duyarlı bir ruh hali içinde olsa da, zaman zaman kendini acındıran, değişken davranışlar göstermeye müsait, bazen romantik bazen de istekleri olmadığında kolayca incinip küsebilir. Peki bir Başak nasıl davranmalı. Böyle bir durumda ince eleyip sık dokumaya devam eder, eşini eleştirmeye kalkar veya yeni başlayan bir ilişkide karşısındaki insana bu tarz yanaşımlarda bulunursa sonuç pek olumlu olmayacak.

  Yapılması gereken ona duyduğunuz sevgi ve ilgiye göre esneklik göstermek ve onu olduğu haliyle kabul etmek. Yani bu dönemde birlikte olduğunuz kişiyi değiştirmek için uğraşmak kesinlikle sonuç vermez. Onunla konuşmaya çalışmak, üzüldüğünüz noktaları paylaşmak, beklentilerinizi açıklamak, empatide bulunmak kesinlikle şart. Çünkü bu enerji nedeniyle onun size karşı, bağımlıymış gibi durması fakat bütün bunlara rağmen kendini hapsolmuş gibi hissetmesi de mümkün. Yargılamadan birbirinizi anlamaya çalışırsanız bir ruhsal danışman gibi karşınızdaki kişiyi algılamak için destek olursanız, onun da size karşı daha nazik, elinden geleni yapmaya çalıştığını farkedebilirsiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz, karşıt burcunuzda ilerleyen Güneşin yarattığı fiziksel cansızlığın üstünüzden azalmasını ve sevdiğinizle ortak bir noktada mantıklı insanlar gibi anlaşmanızı sağlayabilir.

  15 Mayıs - 21 Haziran tarihleri arasında iletişim evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Balık burcu seyri, yukarıdaki Güneş enerjisinde izah etmeye çalıştığım durumların aynısına benzer bir etki yaratabilir. Mars astrolojik olarak daha sert nitelikte olduğundan tabi ki ilişkileriniz açısından daha dikkatli olmanız lazımdır. Mars gezegeninin Balık burcu seyri altında, partnerinizin hayata olan dayanıklılığı ve dürtüleri, amaçları ve izlediği yollar, kendine olan güven duygusunun olumlu veya olumsuzluğu tamamen isteklerine ve fantezilerine bağlıdır.

  Aranızdaki sorunlarda veya ilişkinizle ilgili konularda sizin isteklerinize karşı kayıtsız kalması, herşeyi kendi haline bırakması, kaçışlarda bulunması mümkündür. Sanki sizin değerlerinize karşılık kendi isteklerim der gibidir. Duygusal kontrolü oldukça zayıftır. Hem kendini hem de sizi yanıltıcı tarzda davranabilir. Sadakat konusunda garip halleri vardır. Aslında ilişkisini sürdürmek istiyordur, sizden vazgeçemiyor gibidir.

  Fakat beraberliğin gereklerini yerine getirmesi gerektiğinde, buna yanaşmayabilir. Konuşmaya çalıştığınızda size bazı cevaplar verebilir. Fakat bunlar pek tutarlı değildir. Burada yapılması gereken, yorumun en başında söylediğim gibi, ilişkinizin niteliğini anlamaktır ve gerçekçi saptamalarda bulunmaktır. Yani karşınızdaki kişi doğru bir kişi mi, bu ilişkide neler yanlış gitmekte bunun mutlaka oturtulması gerekiyor. Ayrıca bu süreçte Venüs gezegeninin Koç burcu seyrini de göz önüne alırsak, tutkuların oldukça güçlü olacağını görmekteyiz. Demek oluyor ki, ilişkinizde sorunlar nedeniyle cinsel paylaşımlarınızda kimi zaman birbirinize çekildiğinizi hissederken kimi zaman birbirinizden oldukça kopuk, uzak durabilirsiniz.

  Kimi çiftler bu dönemde ortaya çıkacak keyifsiz durumları cinsel açıdan paylaşımlarda bulunarak aşmaya çalışabilir, bazılarınız ise sevginiz sayesinde elele vererek problemleri çözebilir, geri kalan çiftler ise, bu süreçte bitirme kararı alabilirler. Nasıl sonuçlanacağı eşleşim haritanızdaki(ilişki haritası) güce, birbirinizle olan paylaşımınıza, yüreğinizdeki sevgiye ve ilişkinizin kalitesine göre değişebilir. Yapılması gereken çatışmak yerine uzlaşmaya çalışmak, birbirinize destek olmak ve değişken tavırlar göstermemektir.


   

 7. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Terazi Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Terazi Burcu Yorumları
  Terazi Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Terazi Burcu Yorumu


  6 Mayıs - 17 Haziran tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketine başlayacak Venüs gezegeninin seyri Mart ayına ağırlığını koymakta. Bütün burçların farklı yaşam alanlarında etkili olacak bu enerjinin, gerek Venüsün yönetici gezegeniniz olması gerekse astrolojik anlamıyla ilişki evininin doğal sahibi olması, bu zaman diliminin önemini çok daha fazla yoğunlaştırıyor. Karşıt burcunuzda ilerleyen hangi gezegen olursa olsun son derece etkilidir. İki gün süren Ay hareketleri bile kimi zaman önemli bir olayın ortaya çıkmasında tetik görevi üstlenebilir. Venüs ilişkilerdeki paylaşım, denge ve uyumun, ben demek yerine biz demeyi bilmenin işaretidir. Bu nedenle bizzat evlilik burcu olarak doğum haritalarınızda inceleme altına alır. Bu sayede nasıl bir ilişki kuracağınız ve nasıl bir evlilik yaşayacağınız hakkında bilgi sahibi oluruz. Venüs Koç burcunda olumsuz bir enerjidir.

  Her ne kadar geçtiği yaşam alanında güçlü olsa da, bu burçta ilerlediği süreçlerde çatışmalar, anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar ön plandadır. Partnerinizin belirteci olduğu için, sizin ilişkinize bakış tarzınızla partnerinizin size karşı olan sevgi alışverişinin bu dönemde karşıt kutuplar oluşturabileceğini görmekteyiz. Direkt ve kimi zaman liderlik gücünü göstermeye yönelik davranışlar içinde olabileceği bu süreçte size anlayış ve ortalığı yumuşatma görevi düşeceğini söyleyebiliriz.

  Kaldı ki bu seyir ileri-geri hareketlerle neredeyse Ağustos ayına kadar devam edeceğinden hakikaten dikkatli olmak lazımdır. İlişkisi sağlam temellere oturmayan çiftler açısından bu durum değerleriniz ve beraberliğiniz konusundaki sorunlarınızın bir ufak söz veya davranış nedeniyle anlaşmazlığa dönüşmesi mümkündür. İstekleri konusunda bu tarih aralığında son derece ben merkezci davranabilen partneriniz, kimi zaman sürekli bir şeyler isteyen, kimi zamansa bu istekleri dayatarak elde etmeye çalışan bir profil çizebilir.

  Ne kadar anlaşmaya çalışsanız da doğal yapısında sabit fikirlilik veya agresiflik varsa, düzeltmek için çok fazla ılımlı davranmak gerekir. Aranızdaki sürtüşmeler kimi zaman parasal kimi zaman da kıskançlıklar, yersiz şüpheler veya bakış açılarınızın farklılığı nedeniyle oluşabilir. Aslında sırf bu değil, herşey gerilim konusu haline getirilebilir. Siz beyaz dersiniz o siyah, siz hayır derseniz o evet. Bunun gibi çocukça kimi zaman haddini aşan sıkıntılar meydana gelebilir.

  Yapılması gereken ilişkinizin kalitesine göre tabi ki anlayışlı olmak ve birbirinize yüklenmek yerine, neden böyle bir durumda olduğunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirmektir. Ayrıca yöneticiniz geri harekette olacağı için eski mevzuların ortaya gelmesi mümkündür. yani daha önce halledilmemiş veya bir şekilde üstü kapanmış durumlar sanki gizlendikleri yerden çıkıyor gibidir. Yani bu süreçte sabır, anlayış ve ılımlı yaklaşım böyle çiftler arasında kesinlikle gerekiyor.

  İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjinin anlamı, tutkulu bir aşk ve kendinden emin, aşkı aşk gibi yaşamaktan hoşlanan, güçlü bir duruşa sahip kişinin sizi fazlasıyla etkileyeceğidir. Belki evli, uzun süredir birlikte yaşayan bir çift olsanız bu enerji yukarıdaki gibi rahatsızlık verebilir. Fakat yeni bir aşkta bu enerji, kişileri birbirine dürtüsel olarak yaklaştırıcıdır. Belli bir çekim aranızdaki aşkı alevlendirici bir etki yaratabilir.

  Karşınızdaki kişi aşkta taviz vermeye yanaşmayan, hayatı dürtüsel olarak yaşamaktan hoşlanan çekici biri olması mümkündür. Fakat geri harekette başlayan bir aşkın, sağlam temellere oturması için zaman kavramı son derece önemlidir. Kaldı ki bir de Venüsün bu burçta zararlı etkisini düşünürsek, şimdiden fazla kaptırmamanızda veya karşınızdaki insanı tam olarak tanımadan bütün ipleri eline vermenizin sakıncalı olacağını söyleyebiliriz.

  Ne olursa olsun geri hareket bitene kadar onu gözlemleyin ve size olan uygunluğunu anlamaya çalışın. İlişkisi sağlam temellere dayanan çiftler açısından bu durumun yansıması ise, aranızdaki tutkuyu güçlendirmesi, bazı konularda farklı düşünüyor olsanız dahi, yine kopmanızın mümkün olmadığını anlamanızı sağlayabilir. Partneriniz bu dönemde liderlik gücünü elinde tutmaktan hoşlanabilir. İlişkiniz konusunda söz hakkının kendisinde olmasını arzulayabilir. Fakat bütün bunlar güçlü bir ilişkinin sonlanması veya problemlere yol açması anlamında değildir.   

 8. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Akrep Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Akrep Burcu Yorumları
  Akrep Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Akrep Burcu Yorumu


  30 Mayıs - 19 Haziran tarihleri arasında aşk hayatınızla alakalı yaşam evinizde seyrini sürdürecek Güneş gezegeni, bu dönemde Balık burcunda ilerleyeceği için, kendinizi ifade gücünüz, canlılığınız, bireysel isteklerinizi aşk hayatınızla ilgili meselelerde odaklayacağınızı görmekteyiz. Eğer siz, bu dönemi olumlu olarak değerlendirmek istiyorsanız lütfen gerçekçi olunuz. Görmek istediklerinizi değil, gerçeği anlamaya çalışınız. Sanatsal yönde bir mesleğe sahipseniz bu dönem gayet yararlı geçebilir. Yeteneklerinizi ve potansiyel gücünüzü gösterebilme fırsatı bulabilirsiniz. Aşk hayatınız açısından güçlü bir romantizm, fantezi yaşamanızı destekleyebilir. Sevdiğiniz kişilere karşı daha merhametli, yardımsever davranmanızı sağlayabilir.
  Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, karşınıza çıkabilecek fırsatlar veya bazı gelişen olayların başta belirlediğiniz hedeflerden sizi uzaklaştırmamasıdır. Gözünüz boyanabilir veya hiç olmadık kararlar alabilirsiniz. Hızla gelişen olaylar karşısında asıl gitmeniz gereken yönden uzaklaşabilirsiniz. Bu enerjinin bu yönlerinin farkında olarak tutarlı bir yol izlerseniz bu dönemde kendinizi iyi hissetmeniz mümkündür.6 Mayıs - 17 Haziran tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketine başlayacak olan Venüs gezegeni neredeyse tüm ay boyunca etkili olacağından özellikle ciddi ilişkisi olanlar, evliler veya evliliğe karar vermiş olanlarınızın azami oranda dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü Venüs bu burçta duyguların sertleşmesi anlamına geldiği gibi, geçmiş bazı mevzuların tekrar gündeme gelmesini sağlayıcı bir yansıma yaratıyor. Bu zorlu enerjiden olumlu anlamda yararlanmak için yapılması gerekenleri ve ne gibi etkileri olduğunu beraber gözden geçirelim.

  Öncelikle bir ilişkinin karşılıklı sevgi, saygı ve güven olduğunu herkes bilir. Bu hakikaten son derece önemlidir. Yani öylesine söylenmiş bir cümle değildir. Venüs Koç burcu seyirlerinde, genel olarak agresif tepkiler, bencil istekler, herşeyde öne çıkma hevesi, hızlı kararlar, sabırsızlık ve en ufak bir durumda gerginleşmeler mümkündür. Geri harekette olduğu için bu durum içsel olarak da yoğun bir şekilde hissediliyor. Yani bilinçaltımızdaki bastırılmışlıklar tetikte bekliyor. Her Akrep burcu bu etkileri yaşayacak bir durum yok. Çünkü yükselen ve haritalarınızdaki diğer enerjiler bu dönemi daha hafif atlatmanızı sağlayabilir veya tam tersine çok daha ciddi boyutta meseleler meydana gelebilir.

  Fakat şu bir gerçek ki bu seyir herkesi bir alanda bir şekilde keyifsizleştirebilir. Şimdi olabilecek yansımaları birlikte ele alalım. Diyelim ki beraberliğinizde sorun var ve bazı durumlar kafanızın içinde soru işaretleri uyandırıyor. Bu seyir altında iç dünyanıza çekilerek ilişkinizi gözden geçirmeniz mümkün. Fakat bu gözden geçirmede öylesine detayların üstünde durursunuz ki, kendinizi bile hasta etmeniz mümkün. Bu durumda yapılması gereken ciddi bir biçimde fakat tarafsız bir gözle durumları ele almak. Yani galeyana gelmemek gerekiyor. Ve özellikle hangi sonucu elde etseniz, bunu hayat deneyimi olan kişilerle veya bizzat partnerinizle konuşmaya çalışmanız lazım. Çünkü yanlış anlamalar da oluşabilir. en azından gerçekçi bir tespitte bulunmuş olursunuz.

  Bir diğer olasılık, evliliğe karar vermişsinizdir. Fakat iş yaşamınız veya iş ortamınızdaki sorunlar nedeniyle maddi açıdan zor durumda kaldığınızdan bu kararı şimdilik beklemede tutmak gerekiyordur. Evet ben de bunu öneririm. Çünkü iş yaşamınızdaki bir güçlük, yuva kurduğunuzda geçiminiz açısından problem yaratabileceği gibi huzursuzluklara da sebep olabilir. Bir başka yansıma şu olabilir.Bu seyirden önce aranızda oluşan bir tartışma nedeniyle ayrıldıysanız, bu geri harekette tekrar gözden geçirmelerde bulunmanız mümkün.

  Bu gözden geçirme, Venüsün ileri-geri devinimi dolayısıyla, net bir karar alabilmeniz için Ağustos ayına kadar beklemeniz demektir. Daha sonra boğa burcunda ilerleyecek Venüs partnerinizle aranızdaki sorunları tümüyle ortadan kaldırabileceğinden, bu geri harekette lütfen sakin ve mantıklı bir şekilde durumları ele alınız. Yani pire için yorgan yakmanın gereği yok. Geri hareketler her zaman onarma süreci anlamına gelir. Onarmak için mücadele etmek, emek sarfetmek lazım. Eğer sevginiz sizin için değerliyse, onun için beklemeye ve çaba sarfetmeye gönüllü olmalısınız. Bu tarihler arasında ilişkilerde agresif tepkiler göstermeye müsait olmanız, ilişkinizi, kendinizi ve eşinizi gözden geçirmeniz anlamına gelir.

  Oysaki insanoğlu sabırsızdır, hemen sonuç almak ister. Oysaki bir beraberliği kurmak kolay, sürdürmek zordur. Venüs Koç burcunda bir de geri hareketteyse, herkes kendi payına düşeni ister, bencil istekler, biz kavramının önüne geçmeye başlar. Bu enerjinin yaratabileceği bir başka sorun ise yaşanabilecek gerginliklerin iş hayatınızdaki verimliliği bile etkiler hale gelişidir. Gündelik yaşamın içindeki her türlü koşuşturmada güçlü olmak nasıl gerekliyse, iş hayatında da öyledir.

  İlişki evinizin yöneticisinin bu zorlu görünümü gücünüzü ayakta tutmanız gerektiğinin işaretidir. Ne durumda olursanız olun, ilişki konusunda yaşayacağınız bir sıkıntının bu dönemde işinize sirayet edebileceğini bilmeniz gerekiyor. Son bir yansıma örneği ise şu şekilde olabilir. İşiniz oldukça yoğundur ve streslidir. Özel yaşamınıza, partnerinize ayıracak zaman oldukça kısıtlıdır. Bu durum ise aranızda sorunlara yol açabilir. Böyle bir etki altında yapılması gereken birbirinizle açıkça konuşmanız ve ondan daha anlayışlı olmasını istemenizdir.

  Verebileceğim son örnek ise, bu tarihler arasında diyelim ki hayatınızda biri yok. O zaman hissedilen duygu. Sadece çalışmakla geçen bir ömür ve yalnızlığın getirdiği, bir düzenin kuramamanın, doğru insana rastlayamamanın hissettirdiği sıkıntıdır. Bu durumda sadece iş-ev arası koşuşturan bir kişi olduğunuz için kendinizi gerilim altında hissedebilirsiniz. Bu arada karşınıza birinin çıktığını düşünelim. Hemen acil bir karar alarak evlenmeye kalkarsanız.

  Oysaki geri harekette döneminde başlayan bir ilişkinin olgunlaşması, birlikte olduğunuz kişinin kim olduğunu tam olarak anlamanız için hem geri hareketin bitmesini hem de Venüs gezegeni Haziran ayında Boğa burcuna geçene kadar sabırlı olmanız şarttır. Görüldüğü gibi bu tarihler arasında elinizden geldiğince ılımlı yaklaşımlarda bulunmak, herşeyi büyütmemek ama olanı da net olarak görmek, sonuç ne olursa olsun düzelme imkanı bulunduğunun farkında olmak ve bol bol ilişkinizin niteliği üzerinde, paylaşım konularında ve birbirinize olan uygunluğunuz hakkında gerçekçi bir saptamada bulunmak.   

 9. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yay Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Yay Burcu Yorumları
  Yay Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Yay Burcu Yorumu  8 Mayıs - 19 Haziran tarihleri arasında etkili olacak, Güneş gezegeninin Balık burcu seyri ilişkiler konusunda genel anlamıyla önem taşıyor. Güneş bildiğiniz gibi kendinizi ifade gücünüz ve bilinçli istekleriniz kişisel canlılığınız anlamına geliyor. Bu tarihler arasında, başta büyükleriniz olmak üzere, özel ilişkiniz, evinizle alakalı tüm gelişmeleri, belirli bir yaşta iseniz yaşlılığınızı geçirmeyi düşündüğünüz yeri, içsel emniyet duygunuzu kısaca toplumsal hayatın neresinde yer aldığınızı belirlemeniz ve güvenliğinizi ele almanız gerektiğini iyi düşünmeniz ve saptamalarda bulunmanız lazım. Balık burcu değişkenlik ve sınırsızlık anlamına geldiğinden siz bu süreçte abartıdan uzak gerçeklerin ışığı altında hareket etmek, karar vermek durumundasınız.
  Dışarıdan gayet hoş gelse de, eğer kararlarınızın sonuçlarını kestiremiyorsanız dikkatli olmanız gerekir. Aslında mantıklı düşündüğünüzde ve sağduyulu davrandığınızda bunların gerçekle pek ilgisi yoktur. O yüzden lütfen akıntıya uyarak yol almayınız. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek her zaman güzeldir. Ama bu hayallerin yaşadığınız dünya veya içinde yer aldığınız koşullarla uygunluğu yoksa, o zaman hamlede bulunmayınız. En başından bu yana ne amaçladıysanız, hedef olarak neyi koyduysanız buna uygun şartlar karşınıza çıkarsa değerlendiriniz. Peşinden gittiğiniz kişi veya durumlar sizi bilinmeze sürüklüyorsa iradenize sahip çıkarak yine amacınız olan yolda ilerleyiniz.

  Venüs gezegeninin etkisi tüm burçlar önem taşıyor. Çünkü ilişkilerde paylaşım, uyum ve ortaklaşa düşünmek böyle bir etki altında pek mümkün değil. Bencil isteklerimiz öylesine ön planda ki, karşımızdaki kişinin bizden beklentisi nedir veya ne yaparsak anlaşma zemini oluştururuz bunları düşünmek yerine, benim isteğimiz ne, beni ne mutlu eder şeklinde bir tavır içinde olabilirsiniz. Tabi böyle bir durum doğal olarak aşkta sadece tek taraflı hareket edeceğinizin göstergesi. Yalnız şunu da unutmamak gerekir ki, bu enerji evrensel bir etkidir. Yani birlikte olduğumuzun kişi de bu şekilde davranabilir. Bu nedense hep göz ardı edilir çünkü.

  Bu seyir aslında sizler açısından keyifli, eğlenceli bir dönemin işareti olsa da, geri hareketini devre dışı bırakamayız. İlişkimizde bu dönem daha tutkulu daha kıskanç tavırlar içine girebilirsiniz. Aşkı ifade ediş tarzınız tensel arzularınızla birebir ilintili olabilir. Direkt olarak kendinizi ifade etmekten yana olacağınız için, kimi zaman bu gücü yerinde kullanmanız faydalıdır. Yani siz ne kadar iyi niyetli ve dürüst olduğunuzu söyleseniz de, kullandığınız sözcüklere dikkat etmek durumundasınız. İlişkisi yeni başlayanlar için bu dönem, tensel arzuların doyurulması yönündedir.

  Özellikle bu konuda eğer aranızda bir problem oluşursa bu beraberliğin uzun sürmesi zordur. Yanyana geldiğinizde belli bir çekim duymadığınız insanla sırf mantığınızı kullanarak aşkı sürdürmeniz zor olabilir. Çünkü bu enerjinin özünde mutlak sahip olma arzusu yatmaktadır. Zaten geri harekette başlayan bir ilişkinin açıkçası uzun ömürlü olması için çok sabır gerekir. Beğeni fazla olabilir, hatta fazlasıyla etkilendiğinizi düşündüğünüz bir insana da rastlayabilirsiniz. Fakat bu geçici mi yoksa kalıcı bir duygu mu derseniz, bunun adını koyabilmek için zaman geçmesi lazımdır.

  Venüs 17 Haziran tarihine kadar geri harekette. Sonrasında yine Koç burcunda yoluna devam edecek. Ancak Haziran ayında bu seyir bitecek. O yüzden bu ilişkinin niteliği hakkında bir yorum yapmak için epey vaktiniz olacak. Acele etmemek lazım.

  Eğer geri harekette aranızda sevgilinizle aranızda sorun oluşursa, ki böyle durumlarda daha sonra barışmalar sıkça yaşanır, o nedenle hemen hayata küsmeyiniz. Geri hareketin aşk evinizde oluşması bu süreçte ilişkiler bakımından deneyimsel davranmaya, yeni insanlar tanımaya, hayatın güzelliklerini yaşamaya çalışacağınızı gösterebilir. Yani ilişkinizde sorunlar varsa bu süreçte bunların üstesinden gelmek yerine başka şeylerle uğraşmanız mümkündür. Tabi ki eğer ciddi ve tutarlı bir beraberliğiniz yoksa, başka insanlarla geçici bir şekilde aşk yaşamanız, fakat bir yandan da ilişkinizdeki sorunları düşünmeniz mümkündür.

  Hani bazen insan karşısındakine ders vermek ister. Ayrılayım da görsün gibi, araya mesafe koyar. İşte bu arada karşısına ilginç insanlar çıkar onlarla arkadaşlık eder. Pes eden sevgili geri dönene kadar zaman kazanmış olur. Bunun gibi durumların oluşması da mümkün gözüküyor. Tabi ki her Yay burcu aynı olayları yaşamadığı için, yorumunuzda olasılıkları sizlere bildirmek durumundayım.

  Bir başka olasılık ise, aşk ilişkiniz gayet yolunda gidiyordur. Cinsel paylaşımlarınız gayet olumludur. Fakat kimi zaman bireysel hareket etmeniz nedeniyle sorunlar yaşanır. Sizin isteğiniz partnerinizi biraz daha tanımak ve eski yaşanmış acı tecrübeler gibi sonuçlanmaması için beklemede kalmaktır. Eğer bunu partnerinizle paylaşmazsanız, ilişkinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle durum hisseden Yayların açık ve dürüst bir şekilde hareket etmeleri faydalıdır. ve son bir cümleyle bitirmek istiyorum.
  Yaşadığınız ilişkinin adı ne olursa olsun, bu süreçte lütfen acil kararlar vermeyin. Sonunu kestiremediğiniz bir şeyin altına girmeyin, sözlerde vaatlerde bulunmayın. Gergin ve bencil yaklaşımlardan uzak durun. İlişkinizin sizin açınızdan önemini mantıklı bir insan gibi gözden geçirin. İyice düşünün.
   

 10. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Oğlak Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Oğlak Burcu Yorumları
  Oğlak Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Oğlak Burcu Yorumu


  6 Mayıs - 17 Haziran tarihleri arasında Koç burcunda geri harekete geçecek Venüs gezegeninin seyri tüm burçlar için olduğu gibi sizler için de önem taşımakta. Aşk evinizin yöneticisi olan Venüs Koç burcunda astrolojik açıdan zararlı bir enerji olarak kabul edilir. Bunun nedeni, paylaşımları ortadan kaldırması, ilişkilerde ben-merkezli hareket edilmesi, direkt fakat bir o kadar sert tavırlar içinde olunması şeklinde sıralanabilir. Tutkuları körükleyen fakat istekleriniz olmadığında etrafınızdaki özellikle yuvanızdaki kişilere karşı sert ifadeler kullanabileceğiniz bu süreçte ılımlı şekilde hareket etmenizi ve özellikle sevgi alış verişlerinizde daha yumuşak davranmaya özen göstermenizi şimdiden öneriyorum.
  Her zaman söylediğim gibi her Oğlak aynı olayları yaşayacak veya aynı tepkileri verecek bir durum yok. Bu enerji burcunuzun genel etkileri göz önüne alınarak yapılan bir yorumdur. Kişilerin haritalarında olabilecek etkileri göz önüne alarak, bu dönemde yaşanabilecekleri olasılıklar dahilinde izah etmek isterim.

  Öncelikle bu geri harekette, aşk hayatınızla alakalı konularda kendinize özgü tavırlarınızın ön planda olacağını söyleyebiliriz. Yani kimsenin sizi dışarıdan etkilemesi mümkün değildir. İste evli olun, isterse ailenizle yaşayın veyahut yalnız olun farketmez. Söz konusu olan eğer aşksa, kendinize olan düşkünlüğünüz ve güven duygunuzun yükseleceğini söyleyebiliriz. Fakat bu yükselme eğer, evli veya partnerinizle yaşayan biriyseniz, gücünüzü onunla paylaşmanız, birleştirmeniz ve yuvanızın daha mutlu, huzurlu bir yer olması için her türlü mücadeleyi göstermeniz şeklinde kullanılırsa olumludur.

  Bu birlik ve beraberlik duygusu öyle bir sinerji yaratır ki, sorunları kolayca aşmanız mümkün olur. Ailenizle yaşayan birisiyseniz bu enerjiyi evinizdeki sorumluluklarınız, büyüklerinize olan yardımınız, desteğiniz şeklinde kullanırsanız bu da gayet faydalıdır. Yalnız yaşayan bir kişiyseniz kendinize yeni bir ortam yaratmak ve artık geçmişi geride bırakarak güçlü bir şekilde hayata sarılma şeklinde kullanırsanız yararlıdır. Bunların tam tersine gücünüzü kanıtlamak, benim dediğim doğru seninki yanlış demek, ben içimden geldiği davranırım, kimin ne dediği umrumda değil diye tavır içinde olmak veya agresif bir şekilde sağınızı solunuzu suçlamak bu enerjinin yarattığı en olumsuz kullanım şeklidir. Peki bunun sonunda ne olur. Doğal olarak ayrılıklar, küskünlükler, çatışmalar ve huzursuzluk ev sınırları içinde görüldüğü gibi, aşk hayatınızla ilgili her alanda da mutsuzluk anlamına gelir. Duruşunuz dışarıda güçlü biri imajı yaratır belki ama sizinle aşk yaşamak çoğu insana zor gelebilir.

  Bu tarihler arasında yapılması gereken ani karar veya karar değişikliklerinden uzak durmaktır. Çünkü geri harekette gerçekleştirilen bir eylemin tekrar düşünülmesi hatta sonucun olumsuz olması hali daha fazladır. Bu dönemde Bay Oğlakların ev sınırları içinde veya aşk ilişkilerinde maço tavırlar göstermeleri, Bayan Oğlakların doğalarında bulunan nezaket ve ağırbaşlılıklarını yitirmeleri mümkündür. böyle bir durumda karşı cinsin ilgisini çekmeniz veya eşiniz, ailenizin sevgisini kazanmanız mümkün olamaz.

  Oysaki bu güçle neler yapılmaz neler. Güçlü duygusal bağlar kurabilirsiniz, yaratıcı aklınızı kullanarak özgür ve buluşçu yanınızı ortaya çıkarabilir ve kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Eviniz alanı içinde aktivitelerde bulunarak ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Kendinize ait değerler sisteminizi geliştirebilirsiniz. Estetik gücünüzü evinizi dekore ederek veya ufak tefek değişimlerde bulunarak kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

  İlişkiniz yoksa kendinize uygun ve sizi hayata bağlayabilecek arkadaşlıklar kurabilirsiniz, onları yuvanızda ağırlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi gayet olumlu kullanmak mümkün. Bir de son derece önemli bir konu. Bu dönemde ne olursa olsun ani kararlar vermemek, herhangi bir sorun üzerinde durup düşünmek, etraflıca gözden geçirmek ve verdiğiniz kararı 17 Haziran sonrası uygulama altına almaktır.   

 11. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kova Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Kova Burcu Yorumları
  Kova Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Kova Burcu Yorumu


  6 Mayıs - 17 Haziran tarihleri arasında iletişim evinizde geri hareketine başlayacak Venüs gezegeni, gerek aşk gerekse ilişkiler konusunda tüm burçlar için Mayıs ayına damgasını vuracağa benziyor. Hatta diyebilirim ki, bu ayki tüm enerjileri Venüsün gölgesi altında incelemek gerekiyor. Herşeyden önce Venüsün hayatın güzellikleri ve insanın lüks ve konfor arzusu, sevgi alışverişinde takındığı tutum olarak önemini birçoğunuz bilmekte. Bu tarihler arasında Koç burcunda oluşu, bir de geri hareket yapması beraberlikler açısından zorlayıcı olabilir. Böyle bir enerji öncelikle bencil ihtirasların göstergesi olarak dikkat çekiyor.
  Bu tarihler arasında başkalarıyla bağlantıda bulunma tarzınız ve ilişkinizdeki agresif tutumunuzun muhakkak dengeye kavuşturulması şart. Çünkü bu bakış açısı altında sağlıklı bir ilişki yaşamak zor. Ayrıca geri hareketler, geriye dönüş manası da taşıdığından, sizleri geçmişte yaşanan bir ilişki veya yeni sonlanan birlikteliğiniz nedeniyle oldukça düşündürücü olabilir. Genel olarak ele aldığımız bu etkinin yaratabileceği yansımalar Her Kova burcunda aynı olmayacağına göre, ilişki tiplerine göre incelemek daha geniş bilgi edinmeniz açısından faydalı olabilir.

  İlişkisi problemli olan çiftler açısından bu seyir esnasında dikkat edilecek en önemli husus, her iki kişinin veya bizzat sizin kendinizi ve beraberliğinizi gözden geçirmeniz ve nerelerde yanlışlarınız var veya bu ilişkide yanlış giden şeyler nedir bunu sorgulamanız gerekiyor. Onarım zamanı olan bu süreçte yapacağınız her dürüst yüzleşme, problemleri çözebilmenizde destekleyici olabilir. Ayrıca böyle bir süreçte kendinize düşkünlük göstermekten ziyade, beraberliğiniz açısından mevzuları ele almanız gayet faydalı olabilir. İletişim evinizde gerçekleşen bu geri hareket gösteriyor ki, sözel anlamda da sıkıntılar oluşması mümkün.

  Demek ki buna da dikkat etmeniz gerekiyor. Kırıcı konuşmalar, duygularını dışa vurmamalar veya tam tersine ağzınıza geleni konuşmalar, kendinize hayran tavırlar, sürekli fikirlerinizi savunmalar sakıncalı olabilir. Ayrıca geçmişte aranızda yaşanan veya her ikinizin de mazisinde olan bazı problemler yeniden ortaya çıkabilir. Çözmek için ılımlı yaklaşımlarda bulunmanız gerektiği halde tam tersine bütün bunları birbirinize karşı kullanmanız mümkündür. Yapılması gereken ortak bir nokta oluşturmak ve olgun düşünmek ve durum ne olursa olsun geri hareket bitmeden acil kararlar vermemektir. Bu seyir Haziran ayında geri hareket olarak sona erdiğinde herşey çok daha netlik kazanabilir.

  İlişkisi sağlam olanlar ise bu dönemde partnerleriyle özgür yaklaşımlar içeren bağlantılar içinde olmaktan zevk alabilirler. Yani her iki taraf ta, kendi zevklerine hobilerine zaman ayırmaktan hoşlandıkları gibi, beraberce de zevklerini paylaşabilirler. Daha tutkulu ve erotik anlamda birbirlerine daha sıcak davranmaları mümkündür. Eskiye ait bazı konuların gündeme gelmesi yine mümkündür. Fakat bu herhangi bir sorun yaratmaz. Sıradışı güzellikler yaşama isteğiniz yoğunlaşabilir. Yine benlik duygusu ön plandadır. Fakat bunun yaratabileceği sakınca çok azdır. Genelde çevrenizle haşır neşir olmaktansa birarada olmayı daha fazla tercih edebilirsiniz. Kısaca hayatı birlikte tüm zevkleriyle, orijinal güzellikleri paylaşmak sizi memnun edebilir.

  İlişkisi olmayanlar ise bu enerji altında, geçmişin sorgulamalarını kendi içlerinde yapabilirler. Fakat bu durum, kişisel özelliklerinize göre kimi zaman ciddi boyutlarda sorunlara yol açarken bazen de çok işe yarayabilir. Venüs geri hareket zamanlarında kişinin kendini her konuda haklı bulması mümkündür. Kendinizi daha fazla sevdiğiniz için, eskiyle alakalı herşeyde haklı olduğunuzu, size karşı adil olmayan yargılamaların yapıldığını, yaşanan beraberliklerde hep kullanılan taraf olduğunuzu düşünebilirsiniz.

  Anlaşılamamış olmak sizi fazla tedirgin edebilir. Bu seyir altında genel olarak dış dünyaya kapalı bir tutum izlendiği için, yeni bir ilişki konusunda kararsızlık duymanız hatta hiç istememeniz mümkündür. Duygularınızı dışa vurmadığınız için, başkaları tarafından anlaşılmaz biri olarak değerlendirmeniz doğaldır. Egonuz fazlasıyla ön plandadır. Yanaşılması güç biri olarak görülebilirsiniz .

  Bu sizi çekici kılabilir. Fakat tabi ki bir yere kadar. Bu süreçte eğer karşınıza biri çıkarsa, bu kişi hakkında karar vermek yerine, onu incelemek, tanımaya çalışmak önemlidir. Ayrıca yıllarca gözlemlediğim bir nokta da şudur. Geri harekette terk eden sevgili geri dönmekte, yeni gelen ise gitmeye meyilli olmaktadır. Bu nedenle çok dikkatli olmak, ani kararlar vermemek, ilişkinin niteliğini iyi anlamak ve ılımlı yaklaşımlarda bulunmaktır. Gördüğünüz gibi Mayıs ayının tümünde etkili olacak bu geri hareketin önemi oldukça fazla.


   

 12. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Balık Burcu Mayıs 2011 Rezzan Kiraz Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Balık Burcu Yorumları
  Balık Burcunu Mayıs 2011 de Neler Bekliyor

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Balık Burcu Yorumu


  8 Mayıs - 25 Mayıs tarihleri arasında etkili olacak ilişki evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin burcunuzdaki seyri, geçtiğimiz ay Kovada seyrederken hissedilen etkisine göre olumlu. O süreçte geçmişiyle ve geçmişte yaşadığı ilişkisiyle alakalı imtihanlardan geçen Balıklar, artık bir şeylere karar vermiş olmalılar. O şeyin adı, geçmiş geçmişte kalmalı. Evet aynen bu cümle. Çünkü ileriye adım atmak istiyorsanız, doğru düzgün bir aşk yaşamak istiyorsanız, görmek istediklerinize değil, ortadaki gerçekleri farketmeniz lazım. Bu çok önemli sevgili Balıklar.
  Derseniz ki, biz eskiyi tamir ettik, şimdi daha mutluyuz. Tabi ki sözüm yok. Zaten ortada yapılacak iki seçenek var. Ya geçmişi tamir edip, bundan sonrasında üzülmeden yola devam diyeceğiz veya kendi seçimlerinizin ceremesini çekmeye devam edeceğiz. Merkür gezegeninin Balık burcundaki seyri kimi zaman dağılmanıza yol açsa da, bu tarihler arasında ilişki konusunda olabildiğince gerçekçi davranmak gerekiyor. Ayrıca iletişimsel olarak partnerinizle veya yeni başlayabilecek ilişkinizle alakalı konularda herşeyi baştan konuşmakta fayda var. abartısız, fazla iyimser düşünmeden ne varsa direkt olarak ortaya koymak.

  Artık kimse için kendinizden vazgeçmemek veya çekilenleri unutmadan gerekli dersleri alarak bundan sonrasında geleceğinizi düşünmek. Çünkü zaman hakikaten hızlıca geçip gidiyor. Bir bakıyoruz ki yolu yarılamak üzereyiz. İyi niyetin sınırlarını kalın bir çizgiyle belirlemek lazım. Şuraya kadar tamam ama burayı aşarsan ben de yokum diyecek kadar yürekli olmak lazım. Bazen iyi niyetli düşündüğümüz bir şey aslında kendimize yaptığımız eziyetten başka bir şey değildir.

  Onun için lütfen gerçekçi düşünmeyi ihmal etmeyiniz. Böylelikle bu dönemi kolayca atlatabilirsiniz. Ayrıca Venüs gezegeninin geri hareketini unutmayalım. Her ne kadar sizler için anlamı parasal konularda olsa da, Venüs değerlerimizin göstergesi olduğundan, aşk da en büyük kıymetimiz olduğuna göre çok iyi düşünmek, ilişkinizi gözden geçirmek, akıllıca hareket etmek hakikaten önem teşkil ediyor.
  İlişkisinde sorun olanların da mutlaka enine boyuna oturup partnerleriyle konuşmaları, bu geri hareket süresince ciddi manada gözden geçirmelerde bulunmaları gayet faydalı.

  Bu süreç içinde fiziksel görünümünüzdeki çekicilik karşı cins üzerinde etkinizi arttırabilir ve size girişimde bulunacağınız tüm konularda joker kartı gibi destekler. Yaşadığınız dünya ile buluşmayı, birlik bilinci içinde hareket etmeyi, hayallerinize kavuşmak adına cesur olmayı bilmek gerekiyor. Burcunuz değişkenlik ve hayatın gerçekleri karşısındaki hassas olduğunuzun göstergesidir. Sizler bu dünyanın güzelliklerini acılara katık ederek yaşamaya çalışan özel kişilersiniz. Şu son bir yılda yaşadıklarınızı bir düşünün.
  Nerelerden geçtiniz, nelerle karşılaştınız ve hangi olaylarla mutlu oldunuz hangileriyle dibe vurdunuz. Fakat şu bir gerçek ki o derinlerde ancak sizin gibi güçlü insanlar soluk alabilirdi. Bu da siyah beyaz kadar gerçek bir durum.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2011 Mayıs Rezzan Forum Tarih
Tv'de Bugün Ne Var 23 Mayıs 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 23 Mayıs 2011
Tv'de Bugün Ne Var 18 Mayıs 2011 Çarşamba Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 18 Mayıs 2011
15 Mayıs 2011 Pazar Boğa Burcu Yorumu Burçlar Alemi - Astroloji 15 Mayıs 2011
Eurovision 2011 final 14 mayıs Müzik Haberleri 13 Mayıs 2011
2011 eurovizyon finale kalan ülkeler 12 mayıs Müzik Sohbet & Fan Club 13 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş