2010 Yılı yiyecek trendleri ne olacak

'Mutfağımız Yemeklerimiz' forumunda Dine tarafından 23 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  2010 Yılı yiyecek trendleri ne olacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2010'un in' ve out'ları;

  Kızarmış tavuk in': Kıtır kıtır kızarmış, bol baharatlı ve cep yakmayan fiyatlarıyla kızarmış tavuklar, hazır yemek sevenlerin gözdesi olacaktır.

  Burger out': Yıllardır hazır yemek denince akla ilk gelen burgerler, kendilerini yenilemezlerse tahtlarını kaybedebilirler.

  Woopi' kekr in': Marşmelov dolgulu çikolatalı kekler 2010'un ağız tadı olmaya aday.

  Mini Cupcake' out': Tek ısırımlık küçük kekler, bu sene geçen yıllar kadar moda değil.

  Kuzu eti in': Doğada beslenmiş kuzulardan yapılan yemekler, bu yılın çok popüler olacak. Kuzu etinden yapılmış burger görürseniz şaşırmayın.

  Dana eti out': Kırmızı et sevenler için farklı bir adres bulma zamanı artık geldi.

  Bağışıklık güçlendirici diyetler in': Domuz gribinin kol gezdiği bir dönemde diyetler de bağışıklık sistemine destek olmalı.

  Omega 3 diyetleri 'out': Omega 3'ün ne kadar önemli olduğunu kuşku yok ama anlaşılan bu yıl uygulanacak diyetlerin temelinde Omega 3'lü yiyecekler olmayacak.

  Kasaplar 'in': Son yıllarda yerlerini süper marketlere kaptırmış olsalar da, taze etin adresi olan kasaplar 2010'da müşteri sayısını arttıracağa benziyor.

  Kokteyl barmenleri out': Hazırladıkları renkli kokteyllerle yıllardır trend olan kokteyl barmenleri bu yıl fazla popüler değil.

  Ev yapımı bira in': Evde bira yapmayı denememiş olabilirsiniz ama bunun için gerekli olan gereçler ABD'de yok satıyor.

  Çılgın kokyeller out': Rengarenk egzotik kokteyller artık eskisi kadar moda değil.

  Kendin getir kendin ye in': Gelen konukların beraberinde getirdikleri ile kurulan masalar, özellikle ABD'de yapılan ev toplantılarının yeni trendi.

  Resmi ev yemekleri out': Özenle hazırlanmış, lezzetli ve sağlık yiyeceklerle donatılmış büyük masalar bu yıl boş kalacak gibi görünüyor.

   

Bu Sayfayı Paylaş