2010 kışının moda renkleri

'Populer markalar & Moda' forumunda Dine tarafından 10 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  2010 kışının moda renkleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşırı sıcaklara rağmen kriz nedeniyle az olan üretimin tüketilmesi üzerine firmalar 2009-2010 kış sezonu tanıtımlarını erkene çekti. Vitrinlerde yavaş yavaş kışlık giysiler sergilenmeye başlandı. İşte önümüzdeki kışın moda renkleri… Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Tarık Bozbey yaptığı açıklamada, ocak, şubat ve mart aylarında krizi derin bir şekilde yaşayan hazır giyim sektöründe hizmet veren firmaların, yaz sezonunu yavaş yavaş bitirmeye başladığını söyledi. Önceki yıllarda 100 bin adet üretim yapan firmaların kriz nedeniyle yaz sezonu öncesi temkinli davrandıklarını anlatan Bozbey, “Firmalar üretimlerini yüzde 40 düşürdü. Üretimin az olması ise ürünlerin tahminlerden önce tükenmesine neden oldu” dedi.Firmaların kış sezonunu ağustosun son haftasında açtıklarını belirten Bozbey, şunları kaydetti:

  “Kriz nedeniyle üretimi az olan yazlıklar bitince firmalar sezonu iki hafta önceye çekti. Bu yıl erken gelen kışlık giysi satışları firmaların yüzünü güldürecek. Geçen yıla nazaran umutluyuz ve satışlarda yüzde 20 oranında artış bekliyoruz.

  Sezonun moda renkleri

  Bozbey, yeni sezonda her zamanki gibi siyah ve laciverdin yerini koruyacağını, özellikle siyah tek blazer ceketlerin ağırlıklı olarak satışa sunulacağını, pantolonlarda ise koyu füme renklerin, gömlekte ise klasiklerin yanında lila renklerin ağırlıklı olacağını ifade etti

  Bozbey, kadın giysilerinde ise nar kırmızısı, çimen yeşili ve parlak kanarya sarısı renklerin ağırlıklı olacağını anlattı.

  Bu arada, bazı firmalar, ellerinde kalan yazlık ürünleri büyük indirim oranları ile satmaya devam ediyor. Yazlık ürünler yüzde 70′lere varan indirimler ile değişen taksit oranlarıyla satışa sunuluyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş