2010 Eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği belli oldu

'Eğitim Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2010 Eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği belli oldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2010 Eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği belli oldu

  Öğretmenlerin her yıl hesaplarına yatırılan 'eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği' belli oldu.

  [​IMG]


  Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 2010 yılı Meclis bütçe görüşmelerinde kırtasiye ödeneği belli oldu. Buna göre öğretmenlerin ödeneğine 2010 yılı için 25 lira (yüzde 4,8) artış yapılacak. 2009'da öğretmenlere 515 lira kırtasiye yardımı verilmiş, 2008'de ise yüzde 8,4 artışla 475 lira ödenmişti.

  Şimdiye kadar eylül ayından sonra göreve başlayan öğretmenlere kırtasiye yardımı verilmezken, önümüzdeki yıl için bu konuda da yeni bir düzenleme yapıldı. Buna göre öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara ödeneğin yüzde 75'i verilecek. Birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise ödeneğin yüzde 50'si ödenecek.

  180 MİLYON LİRALIK ÖĞLE YEMEĞİ

  Bütçe Kanunu'nda bakanlığın 2010 yılında ücretsiz ders kitaplarına ne kadar para harcayacağı ve taşımalı eğitime tabi öğrencilere ne kadar öğle yemeği harcaması yapacağı da netlik kazandı. MEB, ücretsiz ders kitapları için 250 milyon lira, taşınan öğrencilerin öğle yemekleri için ise 190 milyon lira harcayacak. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu bütçesinden bakanlığa bu giderler için toplam 440 milyon lira aktarılacak.
   

Bu Sayfayı Paylaş