2010 da yapılacak olan kpss sınavı 1 yıl öne çekiliyor

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda Siraç tarafından 24 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  2010 da yapılacak olan kpss sınavı 1 yıl öne çekiliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2010’da yapılacak KPSS sınavı 1 yıl öne çekiliyor. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın verdiği bilgiye göre sonbaharda yapılması planlanan sınavla 100 bin yeni personel alınacak

  Hükümet, ekonomik kriz nedeniyle işsizliği azaltmak amacıyla 2010’da yapılması planan Kamu Personel Seçme Sınavı’nı (KPSS) bu yıl sonbaharda yapmayı kararlaştırdı.

  Sınavla 100 bine yakın personel alınması planlanıyor. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, star’ın sorusu üzerine, KPSS’nin 2010’da değil, bu yıl yapılacağını açıkladı. Yazıcı ‘Sınavı bu sonbaharda yapmayı planlıyoruz. Aslında 2010’da yapılacak. Ama bazı bakanlıkların talepleri var. Yetişmiş insan gücüne ihtiyaç var’ dedi.

  Her kamu idaresinin kendi planı ve programını yaptığını ifade eden Bakan Yazıcı şunları söyledi: ‘Devlet Personel Başkanlığı zaten kadroları dağıtıyor. Mesela 25 bin tane kadro verilmiş. Bunu kamu idarelerine dağıtır. Ama şimdi yeni bir KPSS sınavı yapılacak. Yeni sınav aslında 2010 yılında yapılacaktı. Ama bazı bakanlıkların talepleri doğrultusunda sınavı öne çektik. Bakanlar Kurulu da uygun ve gerekli görürse eylül veya ekim aylarında bir KPSS sınavı yaptırılmasını öngörüyoruz.’

  Yeni mezunlar da KPSS’ye girebilecek

  Sadece işsizliği azaltmak amacıyla değil, yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla sınavı yapmayı planladıklarını belirten Yazıcı şunları söyledi: ‘Ekonomik kriz veya işsizlik yüzünden sınav öne alınmıyor. Tabii personel alımı işsizliği de azaltacaktır. Sınavın amacı daha nitelikli elaman veya geçen sınavdan bu yana mezun olanlar var. Onlar da girebilsin diye yapılacak’.

  kaynak:memurlar net.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş