2009 Yeni Renault Megane, Mayısta Türkiye'de

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda UquR tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  2009 Yeni Renault Megane, Mayısta Türkiye'de konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2009 Yeni Renault Megane, Mayısta Türkiye'de

  [​IMG]

  Yeni Renault Megane Hatchback ve Coupe, 2009 yılı mayıs ayı başından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.
  Yeni Megane Hatchback ve Coupe’de, otomatik park freni ve Carminat Bluetooth DVD navigasyon sistemi gibi birçok üst sınıf donanım var
  Yeni Megane’ın uluslararası basın deneme sürüşü ve tanıtım toplantısı, Madrid’te yapıldı. Toplantıda verilen bilgiye göre, Yeni Megane Hatchback ve Coupe, eş motor ve donanım bazında kendi öncülerine kıyasla ortalama 8 kg daha hafif iken, kullanım ömürlerinin sonunda ağırlıklarının yüzde 95′i oranında değerlendirilebilecek aksamlarla, tasarımlarında yaklaşık yüzde 12, yani ortalama 22 kilogram geri dönüşümlü plastik içeriyor.
  Yeni Megane ilk kez Laguna III’te kullanılan ve yandan çarpışma etkilerinin azaltılmasını sağlayan, çift yan darbe sensörleri ve iki hazneli göğüs/basen hava yastığını devraldı. Yeni Megane Hatchback ve Coupe, Renault’nun ISO 14001 onaylı Palencia (İspanya) fabrikasında üretiliyor. Fabrikadaki yatırımların büyük bölümü araçların görünüş kalitesi ve sağlamlığını artırmak amacıyla yapıldı.
  Yeni Megane Hatchback ve Coupe, renkli animasyonu okumayı kolaylaştıran analojik ve dijital ekranlı bir gösterge bloğuna sahipken, yeni Renault Megane otomatik park freni, sürücü araçtan uzaklaştığında kapıları otomatik olarak kilitleyen eller, serbest anahtar ve motor çalıştırma kartı ve Carminat Bluetooth DVD navigasyon sistemi gibi üst sınıftan gelen bir çok donanımı aldı. Aynı zamanda “özel tasarımlı” 3D Sound by Arkamys ses sistemi de “ilk” kez bu iki modelde kullanıldı.

  “Megane, merakla beklenilen bir otomobil”
  Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, şu anda pazarın büyüklüğü içinde Megane’da iyi satış sayısına ulaştıklarını ve Megane’ın kasım ayında en iyilerden biri olabileceğini söyledi.
  Aybar, Megane’ın, bayilerinin merakla beklediği bir otomobil olduğunu vurgulayarak, Türkiye’de otomotiv alanında uygulanan vergi yüzdeleri gereğince 1600 cc’nin altını getirmek gerektiğini, Yeni Megane’da getirecekleri motorların her iki modelde de, 1,5 litre dizel 105 beygir ve 1,6 litre 110 beygir olacağını bildirdi. Küresel finansal kriz sürecinde bayilerine destek sağlayıp sağlamadıklarına ilişkin bir soru üzerine Aybar, kendi kredi verme durumları bulunmadığını, ancak bayilerin kolay finansman bulmaları için gerekli işlemleri yapmaya çalıştıklarını anlattı.
  Aybar, kriz döneminde tüketici tercihlerine ilişkin olarak, tüketicilerin, ürün kampanyalarını takip ettiklerini ve bu dönemlerde, donanımlı ama daha alt sınıf otomobilleri ekonomik olarak tercih ettiğini, böyle bir eğilim bulunduğunu vurguladı. Aybar, Türkiye’de satışa sunulan Renault’un ilk 4×4 crossover modeli Koleos’un ikinci partisini sipariş ettiklerini de sözlerine ekledi.

  2009 Model Yeni Renault Megane III Resimler
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  2009 Model Yeni Renault Megane 3 Coupe Resimleri
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  2009 Model Yeni Renault Megane 3 Coupe Resimleri / Need for Speed - Undercover
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2009 Yeni Renault Forum Tarih
Kürtçe süper şarkı yeni 2009 Kürtçe Müzik Videoları 6 Ocak 2010
Sedat Koç 2009 – 2010 yeni albümü Kalleş Albüm Tanıtımları 22 Aralık 2009
Nihat Doğan’ın 2009 – 2010 yeni albümü 1071 Albüm Tanıtımları 22 Aralık 2009
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2009-2010 Öğretim Yılı Kayıt Yenileme Duyur Üniversiteler 9 Aralık 2009
Devran İskender 2009 yeni albüm Mesele Albüm Tanıtımları 8 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş