2009 Yılında Burçların Özel Yorumları

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda NeslisH tarafından 1 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  2009 Yılında Burçların Özel Yorumları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2009 Yılında Burçların Özel Yorumları
  KOÇ:
  Önce “ Ben “ diyen yapınıza neler oluyor söyler misiniz ? 2009 da kendinizi aşıyorsunuz. Son iki yılınız gerçekten yorucuydu. Çevrenize bir meydan okuyuşu içindeydiniz. Sürekli eleştiriler aldınız ve hiç kimseye kendinizi beğendiremediniz.Aileniz ve sevdikleriniz sizi üzerken, kafanızda binlerce soru işareti içinde, kendinizi acımasızca sorguladınız ve yargılandınız. Bu yıl genişliyor ve yenileniyorsunuz. Artık ilişkilerinizde gerçek kimliğinizi istediğiniz gibi sergileyebileceksiniz. Aşk evlilik ve cinsellik sizden yana olacak. Çevrenizde bir çok hayranlık kitlesi kazanırken, artık herkesi olduğu gibi kabul etmeyi öğrendiniz. İşinizle ilgili özgürlüğünüzü artık ortaya çıkarıyor, başarı aşk ve sosyal ilişkilerinizi canlandırmanın yollarını buluyorsunuz.

  2009 Yılında :
  Aslan sizin ruhunuzu okşayacak ve cazip gelecektir.Yay özgürlüğünüzü sorgulayacak, İkizler ruhunuzun renkli yönlerini görecek, Terazi ruhunuzdaki fırtınaları dinlendirecek ve ortak çalışmalar yapacaksınız.

  BOĞA:
  Güzel ve mutlu bir yılı geride bıraktınız. Çevrenizde oldukça sevildiniz. Birçoklarınız çevre ilişkilerinin avantajlarını bol bol kullandılar. Büyük aşkın kahramanları, evlilik ufuklarını şimdiden zorlamaya başladılar bile. Kendinizi geçmiş yılların kollarında, özgürce uyuturken, belki de kariyer savaşlarınızı unuttunuz. İşte her şey yeniden gündeme getirecek. 2009 yılı size bu konuda, önemli hatırlatmalarla karşınız çıkacak.. Topumda önemli işlerin altına imzalar atacak, uzun zamandır özlediğiniz başarının kapınıza geldiğini göreceksiniz.Güzel rüyalar her zaman görülmez ve siz yaşamı anlamlı bir şekilde yaşayacaksınız.Sonbaharda evlilik kapınızı çalmaya hazırlanıyor. Bazılarınız ikinci kez deneyecekleri bu güzel olayın keyfine tadacaklar. Güzel konuşan ve yaşamı size renkli sunan bir Boğaya bu yıl kim hayır diyebilir ki ?

  2009 Yılında:
  Bir boğanın ruhunuz yine bir boğa anlayacaktır. Unutmayın Aslan’ın size söyleyecekleri var.Akreple güç savaşları yapacaksınız.

  İKİZLER:
  Değişimi seviyorsunuz.Yaşamda kaybettiğiniz her şeyi bu özelliğinize borçlusunuz. Birçok aşklar yitirdiniz.. Bazılarınız yaşamı hep farklı olgulardan algıladı. Çevresel kalıplardan sıkıldınız ve durmadan savaştınız. Hep derdiniz vardı. Sizi dinleyen çok azdı. Sıkıntılarınızı içinizde biriktirirken, dudaklarınızdan gülümsemeler hiç eksik olmadı.Artık paranızın değerini biliyorsunuz. Borç vermemeyi öğrendiniz. Aşk rüzgarları esmeye devam edecek, hem bu yıl daha da kuvvetli olacak. Kasırga misali aşklar sizi bekliyor. Beklediğiniz heyecanlara teslim olmama savaşı vereceksiniz. Kayıplarınızı düşünecek zamanınız yok ve karşınıza çıkacak fırsatlar karşısında bocalayacaksınız. Gözünüzü korkutmak istemiyoruz ama, ani değişimlere hazır olun. Gerçekten hoş bir 2009 sizi bekliyor.

  2009 Yılında siz:
  Kovayla sıara dışı bir ilişkiye hazır olun.İşte tarzınız bir İkizler. Yayın özgürlük şarkıları kulağınız ahoş gelecektir.

  YENGEÇ:
  Zor yıllar geçirdiniz ve gerçekten ödüllenmeyi çoktan hak ettiniz. Verdiğiniz savaşlar sizi yorgun düşürdü fakat, asla yılmadınız. Öğrendiniz ve öğrettiniz. Ağladınız ve ağlattınız. Evlendiniz ve boşandınız. Her şeyin zor olanını seçtiniz .Bu yıl, çok şey farklı olacak. Silin göz yaşlarınızı ve arkanıza bakın Kaybettiğiniz hiçbir şey yok aslında. Farkında olmadan çok şeyin üstesinden geldiniz. Artık kendinizle övünebilirsiniz.Güçlü enerjinizle ortaya çıkabilirsiniz. Başkalarına zor gelen olaylar sizin için çocuk oyuncağı oluyor. Felsefi tavırlarınız da her konuda size yardımcı artık. Geçmişin izlerini yine kendiniz sileceksiniz. Çevrenizde örnek kişi olmaya devam ederken, eski şarkıların notalarını unutmalı ve yeni melodilerinizi mırıldanmalısınız. Yaşam sizin yolunuz.

  2009 Yılında siz:
  Oğlak özlediğiniz disiplini verecektir.Gücünüzü bir Akrep’le birleştirebilirsiniz.Ruhunuz sizin gibi bir Yengeç’le karşılaşacaktır.

  ASLAN:
  Hiç bu kadar iddialı olmamıştınız. 2009 yılına gümbür gümbür giriyorsunuz. Her şeyin zorunu seçeceksiniz. Hiçbir şeyden korkmuyorsunuz. Sağduyu ve sorumluluk duygunuz artıyor. Para sizin için her zaman güç teşkil etti ve daha da önem kazanıyor. Eviniz değiştirmek isteyecek ve bulunduğunuz şartları beğenmeyeceksiniz. Biliyoruz, her şeyin en iyisine layıksınız. Başlattığınız savaşlardan galip çıkmayı hedeflerken, ipi hiç kimselere bırakmak istemiyorsunuz. Yaşamı bir tiyatro sahnesi gören bir Aslan için başarısızlık diye bir şey yoktur ve bu yıl en zor rolü üstlenmenizde, biraz da suç sizin. Çünkü baş rolü hiç kimseye kaptırmak istemiyorsunuz. Kozmik güçlerin sizden yana olduğunu bilmem hatırlatmamıza gerek var mı ?
  2009 yılı size başarı getirecek.

  2009 Yılında Siz
  Bir Kova’ya asla kayıtsız kalmayacaksınız.Yay’la özgürce hareket etmeyi öğreneceksiniz.Koç’a kendinizi teslim edebilirsiniz.İkizler sizi büyüleyecektir.

  BAŞAK:
  Oldukça zor bir yıl geçirdiniz.. Kazançlar ve seyahatler sizin için vazgeçilmez oldu. Bazı Başaklar ani evlilik yaparak, çevrelerini şaşırttılar. Fakat bu yıl, işlerinizle ilgili ilginç gelişimlere hazırlıklı olmak zorundasınız. Duygusal konularınızda devrimler sizi bekliyor. Bazılarınız gündem dışı ilişkiler yüzünden zor anlar yaşayacaksınız.. Sizi heyecanlandıran küçük maceralar kapınızda ve kemerleriniz sıkın. Çünkü bu uçuşlarda düşme tehlikesi de var. Yakalandığınız zaman, sizi hiç kimse kurtarmayacaktır. Süregelen beraberliğinize de, kendinizi asla aklayamayacaksınız. Moralinizi bozmak istemiyoruz. Siz yine çılgınlaşın ve Uranüs’ün nimetlerinden bol bol faydalanmaya bakın. Kozmik güçler sizin yanınızda ve son anda top direkten dönecektir. Yeni çıkış noktalarınızı belirleyecek kadar akıllı davranacaksınız.Plüton yaşam çerçevenizin sınırlarınız yeniden çizecek. Bu yıl size ilginçlikler sunacaktır.

  2009 Yılında siz:
  Yengeç sizi anlayacaktır.Balıkla duygularınız beslenecek, Oğlak size rehberlik edecektir.

  TERAZİ:
  Siz daima aşk deseniz de, başarı her zaman önde koşuyor. Risklerden korkmamayı öğrendiniz artık. Bir zamanlar denge ve düzen derde, başka bir şey demezdiniz. Ne oldu o eski sistemlerinize. Üstelik bu yıl, aşk her yerde karşınıza çıkacak ve sizi yakalamaya çalışacak 2009 yılında bu güzel duyguyla körebe oynamaya hazır mısınız ?..Gözünüzü korkutmak istemiyoruz ama, evlilik kapanı bu yıl sizi sinsice bekliyor. Geçtiğiniz yerlere iyi bakın ve izinizi yok edin. Enerjinize diyecek yok. Kişisel çabalarınız, her anlamda sonuç veriyor.Sosyal ilişkileriniz önem kazanıyor. Yeni kişiler tanıyacak, belki de iş ve arkadaşlığı bir arada yaşayacaksınız. Geçmiş yıllarınızda bir çok hayal kırıklıkları yaşadınız. Eskiyi unutmak istiyorsunuz. Bu yıl yaşam değerleriniz yükseliyor.

  2009 yılında siz:
  Kovalardan etkileneceksiniz.Sizin gibi bir Terazi ile uyumu yakalayabilirsiniz.İkizlerin sıra dışı çekim gücünün etkisinde kalacaksınız.

  AKREP:
  Siz güçlü bir mantığa sahip olmanıza rağmen, bu yıl dengelerinizi korumak için zorlanabilirsiniz. Hırslar daima kişisel gelişiminizle yarışacak.Kimin galip geleceğini ilerleyen aylar gösterecek ve her şeyiyle gizemli bir yıl sizi bekliyor. Olağanüstü olaylar ilginiz çekecek, belki de yıllarca içinizde sakladığınız ve açığa çıkmasını beklediğiniz olayları tetikleyeceksiniz. Kişiliğinizi zorlamadan, yaşam enerjinizi dengeleyip, bazı isteklerinizi sınırlandırmalısınız.Aşk duygularınız, bu yıl yine çok yoğun. Arzularınız baskın çıkacak ve gözü kara aşklar sizi bekliyor.Değerlerinizin farkındasınız. Kendinizi teslim etmek istemiyor ve karşı tarafa bedel ödetmek istiyorsunuz. Ailenizin önemini anlayacaksınız.2009 yılıı bir çok şeyi size öğretirken, yenilgilerin önemli olmadığını da, gösterecek.Eskiyle vedalaşmanın zamanı geldi. Küçük olaylardan vazgeçecek, bu yıl radikal kararlar alacaksınız.

  2009 Yılında Siz:
  Bir Akrep size yabancı gelmeyecektir.Aslanın enerjisi karşısında büyüleneceksiniz.Oğlakların sizi keşfetmesine hayran kalacaksınız.

  YAY:
  Siz özgürlük ve sezgi insanısınız. Felsefi yeteneklerinizi geçmiş yıllarda iyice pekiştirdiniz. Uzun yıllardır zor savaşlar verdiniz. Bazılarınız eski yaşantılarıyla ilgili geriye dönüşlerden korkar hale geldi. Plüton yaşantınızı alt üst etti ve yaşadığınız depremlerden sağ çıkmayı başardınız. Bünyeniz gittikçe güçlenirken, Geçmiş yıllarda Jüpiter şansının verdiği desteklerde, küçük molalar vermeyi de ihmal etmediniz. Artık, yaşamınızla ilgili farklı değişimlere de, yer vermeyi düşünürseniz, yeni savaşlardan kaçınmalısınız.Bırakın her şey inceldiği yerden kopsun. Yaşantınızda renkli çevrelere yer vereceksiniz. Eski değer yargılarınızın sizi üzmesine izin vermemelisiniz. Yaşam hırslarınıza artık gem vurmayı biliyorsunuz. Olgunlaştınız ve öğretici oldunuz. Arınmış bir yıl sizi bekliyor.

  2009 Yılında siz:
  İkizlerle eğlenceli bir beraberlik yakalayabilirsiniz.Aslan sizi şaşırtacaktır. Terazinin dengesi size uyum getircektir.

  OĞLAK:
  Mistik bir şekilde yaklaşacağınız farklı bir yıl sizi bekliyor. Geçen yıl, daha bireysel davranışlar içindeydiniz. Paylaşım duygularınızın yoğun olduğu bir 2005 yılı, toplumsal olgularınızı ön plana çıkarırken, sosyal yaşamda da, yerinizi almanıza yardım edecek.Maddi konularda istediğiniz şartların geliştiğini görmekten zevk alacaksınız. Aşk ilişkilerinizle ilgili yeni başlangıçlar söz konusu. Sizi bekleyen denge savaşları gündeme gelecek. Aşk ve işin bir arada olacağı bazı ikilem çelişkilerin sizi yıpratmasına izin vermemelisiniz. Ruhsal gelişiminizi her şeyden üstün tutmak isteyebilirsiniz. Sizinle aynı düşüncelere sahip kişilerle iş birliği yapmanız mümkün. Her zaman tutucu davranışlar içinde olan sizin, yeni arkadaşlar edinme ihtiyacı içinde olmanız, eski dostlarınızın şaşırmasına neden olacaktır. Yaşamınıza kendi damganızı vuracaksınız.

  2009 yılında siz:
  Başakla mükemmel bir birliktelik, Boğa’ile güç beraberliği , Balık’ta huzuru bulabilirsiniz.

  KOVA:
  Siz bir özgürlük insanısınız. Kural tanımayan farklı bir yapınız var. Geçmiş yıllarda hiç kimseye ödün vermeden yaşadınız. Çok kereler ciddi ilişkilerin eşiğinden dönerken, arkanızda gözü yaşlı sevgililer bıraktınız. Belki de en büyük acıları siz yaşadınız ve çevrenize belli etmediniz. Çünkü, gururunuzu her şeyin üstünde tuttunuz. Özlediğiniz aşklar yanı başınızdan geçerken, aradığınız neydi ?..Siz de bilmiyordunuz. 2009 yılında daha sabit ilişkilerin özlemini duyacaksınız. Gerçek aşkların kıyısına gelecek ve karar verme zorlukları yaşayacaksınız. Evlilikler gündeme gelecektir. Hiç evlenmek istemeyen aşırı uçlarda olan Kovalar için bile, ciddi ilişkiler devri başlıyor. Kariyer ve güç savaşlarına eklenecek olan aşk savaşları da belirginlik kazanacak unutmayın..Kişiliğiniz ve manevi duygularınız güçleniyor.

  2009 Yılında Siz:
  Terazi ile dengelenebilir,Yay’la çılgınlaşabilir,zıt burcunuz Aslan’la muhteşem günler sizi bekliyor.

  BALIK:
  Geçtiğimiz yıllarda bazı değişimler yaşadınız. Herkes sizi sakin ve dingin halinizle tanırken, Uranüs’ün burcunuza geçmesiyle bir çok değişimi de beraberinde getirdi. Artık özgürlük naraları atan ve her an farklı duygulara hazır bir kişi ortaya çıkarıyor. Bazılarına göre; bu değişim şaşırtıcı ve agresif bir durumdu. Fakat siz yılmadınız ve kendinizi ispat etme savaşına girdiniz. Ani ve uçuk fikirler arasında bocalayıp durdunuz. Bu yıl,Kova’da ilerleyen Jüpiter size manevi bir güç kazandıracak. belki de, şimdiye kadar özleyip, kavuşamadığınız kazancı da sunacak. Beklemediğiniz maceralar aniden kapınızı çalarken, bu ilişkilerin saman alevi gibi bitmesini de, engelleyemeyeceksiniz...Her şeye rağmen manevi gelişiminizi ön plana çıkaracak 2009 yılı, size çok şey kazandıracak unutmayın..

  2009 yılında siz:
  Akrep’le duygu beraberliği, Yengeçle güven, Oğlakla geçmişe ait bir iz, Balıkla sevgi beranberliği sizi bekliyor.

  2009 YILININ TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
  2009 Yılı Astrolojik açıdan bir çok değişimi de birlikte getiriyor. Bu değişimden Dünyamız ve Türkiye’de doğal olarak payını alıyor. 21.inci Yüzyılı hızla adımlarken, Toplumları ve olayları etkileyen Uranüs, 13 Ocak 1996 yılında Kova Burcundaki yolculuğuna son verip, 31 Aralık 2003 Balık Burcunda yolculuğuna başlamıştı. . Mayıs 2010 yılına kadar sürecek olan bu sürede dünya her konuda farklı etkileşimler yaşayacaklar. Uranüs,yaşamda beklenmeyen deneyler getirirken, aynı zamanda kişinin özgürlüğünü ve bağımsızlığını simgeler. Deha yaratıcılık, patlamalar, devrim ve yeni ufuklar gezegenidir. Önceden tasarlanmayan yeni bir düzenin habercisi olduğu için, kendisine uymayan kuralları yıkar, yok eder. İnsanlık değişime ayak uydurmalı ve eski kalıplardan sıyrılmayı bilmelidirler. 1995 yılında beri Yay burcunda ilerleyen cüce gezgen Plüton yaklaşık 16 yıl boyunca Oğlak burcundaki yolculuğuna 2008 28 Kasım’da başladı. Artık insanlığın özverili bir çalışma bütünlüğü içine girmesi gerekiyor. Bilinçaltı duyguları daha yoğunlaşarak, düşlerin gerçeğe dönüşmesini sağlayacak. Plüton hiçbir şeyi bedelsiz sunmayacağı için değişimler sancılı olabilir. Dünyada sezgisel çatışmalar görülebilir. Düşlenen olaylar.derinlerden çıkarılıp, yaşama geçirilebilir.Üstün yeteneklerin kendi alanlarında güç savaşı verecekleri bir yıl bekliyor. Güçlü duygusallıkların ve skandalların yaşanacağı bir yıl olacak. İnsanlığı zorlu rekabet bekliyor. Dünyayı saran hukuksal davalar olabilir. Bireysel egolar yüzünden toplumsal yaralar çığ gibi büyüyebilir. Aşırı yağmurlar ve sel baskınları, toprak kaymaları, yer altı örgütleri, depremler, faili meçhul cinayetler, devletler arası yeni anlaşmalar , sınır savaşları, radikal değişimler dünyamızı tehdit edecek. Sanatsal olaylarda eskiye özlem başlayacak ve nostaljik olaylar yeniden gündeme gelecek.

  2009 YILINDA TÜRKİYE:
  Türkiye haritasının kuruluş tarihini 29 Ekim 1923 yılı olarak kabul ediyoruz.
  Öz Burcu: AKREP
  Yükselen Burcu: YENGEÇ
  Ay Burcu: İKİZLER.

  Duygularıyla yaşayan bir ülke olduğumuz için sorunlarımızı duygusal yönden ele alıyor ve kaybediyoruz. Birinci evimize geçen Satürn Gezegeni bireysel arzularla gerçekler arasında iyi bir uyum gerektirdiğini işaret ediyor. Geçmişte yapılan hataların hızlı bir şekilde terk edilmesi gerekiyor. Uranüs bizi uyarıyor. Duygu patlamalarının zararlı olacağı bir döneme giriyoruz. 2009 Ocak ayında fikir ayrılıkları ve düşünce değişimleri yaşanırken bazı ilişkilerde sağlam temeller oluşacak. Bazı menfaat dostlukları ön plana çıkacak. İnsanlar başlangıçları ve bitişleri yaşarken, bazı değerler önemli olacak. Sanatla ilgili yeni kişiler ve yeni patlamalar söz konusu. Türkiye iyi niyetli yaklaşımlar içine girerek, bazı dış ilişkileriyle ilgili sorunlara radikal bir yaklaşım getirecek.. İç huzursuzluğunu yanlış bir şekilde dış dünyaya kanıtlamaya çalışmamalı, aşırı içsel çatışmalardan uzak kalmaya çalışmalıdır. Mart Ayı bastırılmış, karmaşık duyguların ayı olacak. Kişisel deneyimlere hazırlıklı olmalıyız. Mayı Ayın da sorumluluklarımız bizi bekliyor. Ekonomik krizin yeni bir boyut kazanması söz konusu.Yavaşlamak için iyi bir zaman. Politik yanımız ortaya çıkacak ve kısıtlandığımızı hissederek yanlış öfkelere kapılabiliriz. Fikir çatışmaları sadece kayıplar getirir. Bu dönem ülke olarak gereksiz bir sorumluluk istemiyorsak tetikte olmalıyız. Sosyal ilişkilerimizde olumlu gelişmeler ve patlamalar söz konusu. Yaz ayları yoğun geçecek. Dış ülkelerle ilişkilerimiz yeni bir boyut kazanırken, yanlış anlaşılmalar olabilir. Beklenmeyen gelişmelerle gündeme gelecek olan Türkiye diğer dünya ülkeleri içinde farklı bir konuma gelecek. 2009 Sonbahar ayları Türkiye için çok daha kolay ve rahatlama vaat ediyor. Başarıya daha yakın bir performans sergilerken, bu geçici rahatlama dönemine fazla aldanmamak gerekiyor. Kasım ayında dünyanın gözü Türkiye’nin üzerinde olacak. Dünya için son derece cazip bir konuma gelmesi, bir çok ülkenin hedefi haline gelebilir, Dış ülkeler üzerinde iyi bir politika izlemesi gerekmektedir. Yılın son ayı bir çok olayı beraberinde getirirken, yollar önem kazanacak ve dış ülkelerle olan bağlantılarımızda ince ayrıntılar gündeme gelecek Sanat dünyamızda bir çok karışık olaylara gebe olacak. Olumlu ve olumsuzluklar bir arada yaşanacak.
   

 2. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  teşekkürler inşallah bu yıl bunlar gerçekleşir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2009 Yılında Burçların Forum Tarih
“Denize Dökülenler” 2009-2010 yılında tekrar seyirciyle buluşuyor Tiyatro ve Skeçler 24 Aralık 2009
2009 Yılında züppelik moda Populer markalar & Moda 25 Mart 2009
2009 yılındaki topuklu ayakkabılar Populer markalar & Moda 15 Mart 2009
2009 yılında neler moda ? Populer markalar & Moda 2 Mart 2009
2009 yılında AB’de öğrenim ve çalışma fırsatı Üniversiteler 11 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş