2009 KPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda Siraç tarafından 19 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  2009 KPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2009 KPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak

  Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, yaz dönemindeki Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) 27-28 Haziranda yapılmasının kararlaştırıldığını bildirdi.

  [​IMG]


  Bakan Başesgioğlu, çeşitli incelemeler ve ziyaretlerde bulunmak için geldiği Kastamonu'da, Ticaret ve Sanayi Odasındaki bir toplantıya katıldı.

  Toplantı çıkışında gazetecilerin KPSS ile ilgili sorularını yanıtlayan Başesgioğlu, sınavın bazen bir bazen de iki yılda bir yapıldığını belirtti.

  Başesgioğlu, KPSS'nin bu yıl da düzenleneceğini daha önce açıkladığını anımsatarak, şu bilgileri verdi:

  ''Sınav tarihi olarak 27-28 Haziran kararlaştırıldı. Burada amaç bu yıl mezun olacak çocuklarımıza da eğer başarılı olurlarsa kamuda çalışma imkanı verilmesi. Ayrıca geçen yıl sınava girip de atanamayan ve puanını yükseltmek isteyen gençlerimiz için de bir fırsat olacak bu sınav. Geçtiğimiz günlerde açıkladım, merkezi bütçe olarak 20 bin civarında bir memur kadrosu alınacak. Bunun dışında emniyet ve sağlık başta olmak üzere diğer teşkilatlarımıza da sözleşmeli personel alınması söz konusu. Bu yıl içinde 90-100 bin civarında hem sözleşmeli, hem de değişik haklarla kamuya personel alımı yapılacak.''

  (AA)
   

Bu Sayfayı Paylaş