2009 Kamu Personel Seçme Sınavı

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2009 Kamu Personel Seçme Sınavı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  I]2009 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik[/I]

  2009 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Düzeyinde, sadece A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için, 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda il merkezleri ile Lefkoşa�da ÖSYM tarafından yapılacaktır.

  2009-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. Bu nedenle 2009-KPSS�ye sadece A Grubu ve Öğretmenlik Kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

  2009-KPSS�ye başvurma işlemleri, 27 Nisan � 8 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Başvurular, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinin ve belirli ortaöğretim kurumlarının açacakları başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin internet adresinde yayınlanacaktır.

  Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Bilgi Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

  2009-KPSS sonuçları, sadece A Grubu ve öğretmen kadroları için, sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerli olacaktır. 2009-KPSS Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.


  Ösym​
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş