2008 Türkiye Otokros Birinciliği Atatürk Kupası Yapıldı

'Diğer Spor Dalları' forumunda Siraç tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  2008 Türkiye Otokros Birinciliği Atatürk Kupası Yapıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2008 Türkiye Otokros Birinciliği Atatürk Kupası Yapıldı

  [​IMG]

  Bursa, Ankara ve Antalya yarışlarıyla finale yükselmeye hak kazanan sürücüler, 9 kasım pazar günü, Akdeniz Üniversitesi’ndeki Dünya Ralli Şampiyonası özel etabının parkurunda gerçekleştirilen şampiyonada, elde edebilecekleri en iyi pozisyon için mücadele ettiler.

  Bursa, Ankara ve Antalya yarışlarıyla finale yükselmeye hak kazanan sürücüler, 9 kasım pazar günü, Akdeniz Üniversitesi’ndeki Dünya Ralli Şampiyonası özel etabının parkurunda gerçekleştirilen şampiyonada, elde edebilecekleri en iyi pozisyon için mücadele ettiler. Antalya Mahalli otokros yarışlarının yapıldığı gün gibi güzel bir havada gerçekl
  TRT3'ün tüm yarışı canlı yayınladığı Kategori 1 ile başlayan finalde ilk iki sıra yerelsürücülere gitti. Serdar Honamlı Palio'su ile 2008 Türkiye Otokros Kategori 1 şampiyonuolurken, lacivert Citroen Saxo'suyla Alp Aslan Taner ikinci, Mecit Akın ise üçüncü oldu.
  Kategori 2'de Tunç Tuncer rahat bir şampiyonluk kazanırken, yarışın en sıkı çekişmesinin yaşandığı Kategori 4'te beklendiği gibi Can Çelebi 4:20,99 yaparak hem günün en iyi zamanını elde etti hem de kategorisinde şampiyonluğu kazandı.
  Kategori 4'te Lancia sürücüsü Cem Acar yarışma anında küçük bir problem yaşasa da, çift kalkışlı sistemde eşleştiği Y. Emre Zümrüt'ü geçmekte zorlanmadı. Bursalı sürücü, Renault Clio'sunda problem yaşayınca beklediğinden daha kötü bir zaman yaptı.
  Ödül törenin de yapılmasıyla yarışma son buldu..
  Kaynak: TOSFED
   

Bu Sayfayı Paylaş