2008 de hayatimizi etkileyen 9 teknoloji

'Bilim & Teknoloji' forumunda DilzaR tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  2008 de hayatimizi etkileyen 9 teknoloji konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [​IMG]Twitter, 2008'in yükselen siteleri arasında. Sitenin amacı ise insanların günlük hayatlarında yaptıkları aktiviteleri anında internette yayınlamaları ve diğer insanlarla paylaşmalarını sağlamak. Kendi günlük aktivitelerinizi anında yayınlayabilir ya da başkalarının aktivitelerini izleyebilirsiniz.


  [​IMG]
  [​IMG]2008'in diğer önemli bir olayı ise Microsoft'un Yahoo satın almak için yaptığı ve Yahoo'nun ret ettiği 44 Milyar dolarlık teklifti. Bu teklif bizim hayatımızı direk olarak etkilemesede, internetin sitelerinin parasal değerlerinin ne kadar arttığını gözler önüne serdi.  [​IMG]
  [​IMG]Amerikan Başkanlarının propagandalarını internet ortamına taşımaları 2008'in önemli gelişmelerindendi. Örneğin, Barack Obama'nın Facebook üzerinden yaptığı propagandalardan 3 milyona yakın seçmen kazandığı düşünülüyor.


  [​IMG]
  [​IMG]Önemli olaylardan biride CERN'deki büyük patlama deneyidi.'Patlayacak, dünyayı yok edecek'gibi tartışmaları gündeme getirdi. Fakat daha önemlisi 9 Milyar dolar harcanarak yapılan 'büyük hidron çarpıştırıcısı'nın iki kere bozulması ve deneyin 2009'un Haziran ayına kadar ertelenmesiydi.


  [​IMG]
  [​IMG]Phoenix uzay aracı, Mars'ta hayat bulamasada, Mars yüzeyine başarılı bir şekilde inmesi ve gönderdiği önemli veriler ve test sonuçları 2008'in önemli gelişmelerindendi.
   

 2. DilzaR

  DilzaR Üye

  [​IMG]
  [​IMG]Bir sonra ki DVD formatı olma yolunda HD-DVD ve Blu-ray teknolojisi arasında kıyasıya bir rekabet vardı. Fakat kazanan Blu-ray teknolojisi oldu. Bir sürpriz olmazsa DVD'den sonra Blu-ray'ler hayatımıza girecek.


  [​IMG]
  [​IMG]Speedo'nun geliştirdiği yüzme kıyafeti yıla damgasını vuran olaylardandı. Bu özel mayo, olimpiyat oyunlarında Michael Phelps gibi başarılı bir yüzücü ile bir araya gelince nerdeyse kırılmayan rekor kalmadı.


  [​IMG]
  [​IMG]Teknolojide 'netbook' diye bir kavramla tanıştı. Boyut olarak daha küçük ve taşınabilir olan genelde internete girebileceğimiz ve günlük işler


  [​IMG]
  [​IMG]iPhone'u her anlamda telefon anlayışımızı değiştirdi. Dokunmatik ekranı ve tasarımı ile farklılık yaratan iPhone'da 2008'in önemli gelişmelerindendi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2008 hayatimizi etkileyen Forum Tarih
2008 Kpss Tarih Soruları Ve Cevapları SBS - ÖSS - Sınavlar 13 Mart 2011
Okul Öncesi Öğretmenliği 4.Sınıf 2004-2008 Çıkmış Ara Sınav Soruları İndir Açık Öğretim AÖF 3 Şubat 2011
Ales 2007-2008-2009 soruları ve cevapları SBS - ÖSS - Sınavlar 18 Temmuz 2010
2008 KPSS klavuzunda Danıştay iptali Eğitim Haberleri 4 Nisan 2010
2008 YDS Sınav Soruları ve Cevapları SBS - ÖSS - Sınavlar 1 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş