2000 Okulda Voleybol Projesi tamamlandı

'Diğer Spor Dalları' forumunda Siraç tarafından 5 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  2000 Okulda Voleybol Projesi tamamlandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2000 Okulda Voleybol Projesi tamamlandı

  Voleybol Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Aroma'nın desteğiyle gerçekleştirilen "2000 Okulda Voleybol Projesi" tamamlandı.


  [​IMG]04 Şubat 2009
  Aynı zamanda Türkiye voleybol liglerinin de sponsorluğunu yapan Aroma'nın desteğiyle Türkiye genelinde 2000 okula 1 takım voleybol direği, 1 adet voleybol filesi ve 3 adet voleybol topundan oluşan antrenman ve maç seti hediye edildi.

  Yurt genelinde yoğun bir taleple karşılaşan bu sosyal sorumluluk projesinde, binlerce okuldan gelen talebi değerlendiren MEB, dağıtım öncesi ihtiyaç bölgelerini ve o bölgelerdeki okulları tespit etti. Oluşturulan listeler doğrultusunda malzemeler, ilgili illere gönderilerek voleybol seti dağıtımları bire bir gerçekleştirildi.

  Aroma yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ''Aroma Voleybol Ligleri'' ile başlayıp, tabana yayılan yatırımlarını ''2000 Okulda Voleybol Projesi'' ile devam ettiren Aroma'nın, Türk voleybolunun her alanına ve kademesine desteğinin aralıksız süreceği belirtildi. Açıklamada, ''Bu proje ile ülke genelindeki okullarda her gün yaklaşık 50.000 çocuğun açık ve kapalı sahalarda voleybol oynamalarının sağlanmasının yanı sıra çocukların voleybolla tanışmaları, voleybolun okullarda yaygınlaşmasıyla tabana yayılım ve gelecekte ulusal takımlarda oynayacak genç yeteneklerin ortaya çıkarılması hedeflendi. Bu hedeflere ulaşılması bizim en büyük mutluluk kaynağımız olacaktır'' denildi.
   

Bu Sayfayı Paylaş