20 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  20 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  20 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege dışında ülke geneli yağışlı geçecek. Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, K.Maraş, Osmaniye), Güneydoğu Anadolu ile Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, öteki yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, zamanla kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, K.Maraş, Osmaniye), Güneydoğu Anadolu ile Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklediğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ KAR YAĞIŞI: Bingöl, Muş, Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışının kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) zamanla kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Marmara, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde doğusu ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova ve İstanbul'un Anadolu yakası yağışlı geçecek. Yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) zamanla kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde İç Ege karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur; gece saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, genellikle hafif olmak üzere aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt ile Gümüşhane'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, bölgenin doğusunda karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Karadeniz’de ilk saatlerde fırtına, zamanla fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Batı Karadeniz'in batısı karlakarışık yağmurlu. Rüzgar: Doğu Karadeniz: gece batı ve güneybatı,doğusu doğudan 2 ila 4, yarın batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 Batı Karadeniz: doğusu batı ve güneybatıdan ilk saatlerde 3 ila 5,zamanla 4 ila 6,yarın 5 ila 7, batısında kuzeybatıdan 6 ila 8,zammanla 5 ila 7,yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısı 3,0m, ilk saatlerde 4,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Karlakarışık yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatı, yarın kuzeydoğudan 2 ila 4, ilk saatlerde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,5m Görüş: orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 ilk saatlerde 6, kıyılarında kuzey yönlerden 1 ila 3, Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5,yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m , Batı Akdeniz açıklarında 2,5m.,Batı akdeniz kıyılarında 0,5 ila 1,0m Görüş: orta.

  VAN GÖLÜ
  Karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş