20 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  20 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  20 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Yarın (Salı) akşam saatlerine kadar iç ve batı kesimlerde aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir, İzmir'in kuzey ilçelerinde, yarın (Salı)öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu ile Bolu, Zonguldak ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bu akşam saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'in batısında yer yer sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, batı bölgelerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, bu akşam ve gece saatlerinde doğu bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın (Salı) İç Ege ve İçanadolu'da kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  Yağışların bu gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir, İzmir'in kuzey ilçelerinde, yarın (Salı)öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu ile Bolu, Zonguldak ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklarla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir çevreleri ile yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Bu akşam saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece ve sabah saatlerinde İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar yarın (Salı) iç kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı, batısı çok bulutlu, gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın Kaş, Kemer ve Elmalı ilçeleri, yarın (Salı) bölge geneli aralıklarla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı, batısı ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Eskişehir çevreleri ile yarın (Salı) zamanla bölge geneli aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar yarın (Salı) bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Bolu çevreleri ile gece Zonguldak ve Düzce, yarın (Salı) bölge geneli aralıklarla sağanak yağışlı geçecek. Bu akşam saatlerinde Zoguldask çevrelerinde sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Samsun, Amasya, Tokat ve Çorum çevreleri aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu 6, sabah batı ve günyebatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, akşam ve gece saatlerinde batısı 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Karadeniz 2,5 ila 3,0m Görüş: İyi. Sis anında zayıf.

  MARMARA
  Çok bulutlu, sisli akşam saatlerinden sonra yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu yarın sabah yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, gece batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, sabah güney ve güneybatıdan3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi. "

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, akşam sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzeybatıdan 2 ila 4, gece güney ve güneydoğudan, Doğu Akdeniz'de güney ve güneydoğu gece kuzeydoğu, sabah güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi. "

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş