20 Eylül 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  20 Eylül 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  20 Eylül 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile G.Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 6 ila 8 derece azalarak mevsim normalleri altında seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla güneydoğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile G.Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan v.s.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu (İstanbul, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Bilecik) ile yarın (Pazar) zamanla Edirne ve Çanakkale dışında bölge geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Denizli çevreleri ile yarın (öğle saatlerinden sonra Afyon ve Kütahya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve doğusu çok bulutlu, bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas çevreleri ile yarın (Pazar) sabah saatlerinde kuzeyi ile zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz ve zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinde Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra doğusunda (Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt) kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Doğusunda kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'de 2,5m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.
  EGE Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, Batı Akdeniz'de kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0,m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  Neme Göre Hissedilen Sıcaklık

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2009 Günlük Forum Tarih
30 Eylül 2009 Günlük Hava Tahmini Raporu Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Eylül 2009
Tarihte Bugün:27 Eylül 2009 Tarihi Bilgiler 27 Eylül 2009
Tarihte bugün ;22 Eylül 2009 Tarihi Bilgiler 22 Eylül 2009
Şeytanın Oteli 2 (2008) Fritt Vilt 2 (Cold Prey 2) - (18 Eylül 2009) Sinema Film Tanıtımları 18 Eylül 2009
Göçenler Göçürenler, Ne Varsa Götürenler (2008) - (18 Eylül 2009) Sinema Film Tanıtımları 18 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş