20 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 19 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  20 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  20 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey,iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, bu gece saatlerinde Muğla, yarın (Çarşamba)sabah saatlerinde Antalya çevrelerinde çok kuvvetli, İzmir, Aydın, Muğla, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Aksaray, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Yozgat ve Kırşehir çevrelerinde ise kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç Anadolu'da 5 ila 7 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Doğu bölgelerde güney ve güneydoğu, batı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'nın batısında (30-50 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin kuzey,iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, bu gece saatlerinde Muğla, yarın (Çarşamba)sabah saatlerinde Antalya çevrelerinde çok kuvvetli, İzmir, Aydın, Muğla, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Aksaray, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Yozgat ve Kırşehir çevrelerinde ise kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, yıldırım vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Edirne, Çanakkale ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, batı kesimlerde kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece Muğla çevrelerinde çok kuvvetli, yarın (Çarşamba)İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) Antalya çevrelerinde çok kuvvetli, Isparta ve Burdur'da kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Konya ve Aksaray çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba)sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Tokat ve Gümüşhane ile yarın (Çarşamba) Orta Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu, zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Akdeniz’in batısında sabah kısa süreli fırtına, Orta Akdeniz ile Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile yarın (Çarşamba) öğleden sonra doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, doğusu güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7, Güney Ege’de güney ve güneybatı güneyi güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu batısı kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 sabah kuzeybatıdan 5 ila 7, batısı güneybatıdan 6 ila 8 öğleden sonra 3 ila 5, Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m yarın sabah Batı ve Orta Akdeniz’de 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m, Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş