20 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  20 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  20 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinde Doğu bölgelerde, yarın (Cumartesi) Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı; yarın (Cumartesi) Ülkemiz genelinde 5 ila 7 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yarın (Cumartesi) batı bölgelerimizde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KAR ERİMELERİ ve MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; yarın (Cumartesi) güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; yarın (Cumartesi) güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; yarın (Cumartesi) Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz ile Tokat çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, Kars, Ardahan, Ağrı ve Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Doğu Anadolu'nun doğusunda kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz, yarın (Cumartesi) Batı Karadeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; batı ve güneybatı zamanla güneydoğudan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Orta Karadeniz'de 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde doğusu kısa süreli yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, gece 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m gece 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatı, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş