2 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Gece saatlerinden itibaren ülkemiz Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkenin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; batı ve iç bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri, çatı uçması v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir çevreleri, yarın (Cumartesi) güney ve doğusu yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Kuzey Ege kıyıları, yarın (Cumartesi) bölge geneli sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile yarın (Cumartesi) batısı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Eskişehir çevreleri ile öğleden sonra kuzeyi ve Kırşehir, Nevşehir, Kayseri çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esecek.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) batısı ile öğleden sonra bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğleden sonra Orta Karadeniz sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde doğusunun iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. Rüzgar; öğle saatlerinden itibaren bölgenin orta kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde güneybatısı (Malatya ve Elazığ), yarın (Cumartesi) batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı (Gaziantep, Ş.Urfa, Adıyaman, Kilis) ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtına, Akdeniz ve Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın(Cumartesi) batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz; güney ve güneybatıdan 6 ila 8, Doğu Karadeniz; güney ve güneydoğu 3 ila 5, batısı güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz açıklarında 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sağanak yağışlı Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar; Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın (Cumartesi) 2,5m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş