2 milyon 10 bin namara taşındı

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda KaRDeLeN tarafından 2 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  2 milyon 10 bin namara taşındı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  AA muhabirinin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yetkililerden edindiği bilgiye göre, 9 Kasım 2008'de başlayan uygulamada, 2 milyon 400 bin abone numarasını taşımak için başvurdu.

  5 aylık sürede 2 milyon 10 bin abone cep telefonu numarasını değiştirmeden başka operatöre geçerken, 390 bin abonenin talebi ise reddedildi. Abonelerin numara taşıma taleplerinin ortalama 2 gün içinde karşılandığı kaydedildi.

  -NUMARA TAŞIMA SÜRECİ-

  Numarasını taşımak isteyen aboneler, abone merkezine bizzat başvuru yapıyor. Bilgilerin merkeze ve diğer operatöre iletilmesinin ardından ''Fiili taşıma zamanı'' SMS ile aboneye bildiriliyor. Abone, kendisine verilen yeni SIM kartını, taşıma zamanı bildirildiğinde makinesine takarak kullanmaya başlıyor. Numarasını taşıyan abone, yeni operatöründe faturalı veya kontörlü sistemi tercih edebiliyor.

  Uygulama için abonelerin başvuru formu doldurmaları ve bireysel abonelerin TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı, kurumsal abonelerin ise ticari unvan ve vergi numarası ile başvuru yapmaları gerekiyor.

  Abonenin mevcut operatörü, ''Numaranın başka bir aboneye ait olması'', ''Abonenin mevcut işletmecisinde numarasının değiştirilmesi talebinin bulunması'', ''Abonenin kimlik bilgilerinin, kimlik bilgisini ispat edemeyecek nitelikte yanlış veya eksik olması'', ''Taşınması istenen numaraya ait daha önceden başlatılmış veya devam eden taşıma işleminin bulunması'' halinde taşıma talebini reddedebiliyor.

  Numara taşıma işleminde, operatörünü değiştiren aboneler arandığında, çağrıyı yapanlara ''Uyarı tonu'' veriliyor.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - milyon namara taşındı Forum Tarih
Milyonda bir kısım (ppm) ne demektir? FrmArtuklu TatLı SöZLük 24 Şubat 2013
Kızıltepe'ye 45 milyon dolarlık Dev Yatırım Mardin Tanıtımı 12 Mart 2011
9 milyon emekliyi ilgilendiren zam kararı Ekonomi Ve Borsa 6 Ocak 2011
Milyonlarca Sığırcık Kuşlarının Görsel Şöleninden Harika Görüntüler Kuşlar 21 Aralık 2010
New York'ta 5 Minare 3 milyonu geçti Kültür Sanat Haberleri 9 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş