2 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Van, Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Tatvan) ile Siirt çevrelerinde, gece saatleri ile yarın (Salı) iç ve kuzeybatı kesimlerde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Ülkemizin batı bölgelerinde güney ve güneybatı hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam geç saatlerden itibaren kuzeyi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğleden sonra Afyon ve Kütahya çevreleri aralıklı hafif yağmurlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı, zamanla iç ve doğu kesimleri çok bulutlu, yarın (Salı) öğleden sonra Adana, Osmaniye, Hayat ve Kahramanmaraş çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Kayseri ile Konya'nın kuzey ve doğu çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı (Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük) ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Salı) akşam saatlerinden itibaren bölgede etkisini artırması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Salı) Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Tokat ile zamanla Giresun ve Gümüşhane çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam Van, Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Tatvan çevreleri ile yarın (Salı) akşam saatlerinde Malatya, Erzincan ve Tunceli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Hakkari çevrelerinde kar olacak. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Genellikle parçalı, bu akşam saatlerinde doğusu çok bulutlu, ilk saatlerde Siirt çevreleri yağmurlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 gece 2 ila 4, Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 doğusu güneydoğudan 3 ila 5 gece tamamı kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren kuzeyi ile zamanla bölge geneli yağmurlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde,, Dalga: 0,5 ila 1,0m. İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 yarın kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla doğusu çok bulutlu, yarın (Salı) öğleden sonra İskenderun Körfezi kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı gece güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, gece batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın sabah güneydoğusu 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m yarın doğusunda 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş