2 madenci göçükten çıkarılmayı bekliyor

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 26 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  2 madenci göçükten çıkarılmayı bekliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Gelik beldesinde faaliyet gösteren bir maden ocağında meydana gelen göçüğün madende can pazarı yaşanıyor. Göçük altında kalan 3 işçiden biri yaklaşık 8.5 saat sonra sağ olarak çıkarılırken, diğer 2 madenci ise kurtarılmayı bekliyor.

  Edinilen bilgiye göre Gelik beldesi Damarlı mevkiinde H.Ö.'ye ait kaçak maden ocağında saat 13.00 sıralarında göçük meydana geldi. Murat B. (21), Aşkın B. (17) ve Erol K. isimli işçiler göçük altında kaldı. Çevre ocaklarda çalışan işçiler ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekiplerinin müdahalesiyle Aşkın B. yaklaşık 8.5 saat sonra göçük altından sağ olarak çıkarıldı.

  Kurtarma ekiplerinin çalışmaları aralıksız olarak devam ederken, Murat B. isimli madenci ile hem sesli hem de görsel olarak irtibat sağlandığı ve şahsın bacaklarından birinin enkaz altında sıkıştığı kaydedildi. Ekipler yaklaşık 19.5 saattir enkaz altında bulunan Murat B.'nin kurtarılmasının ardından Erol K. isimli madenciye ulaşmaya çalışacak. Erol K. ile sesli irtibatın sürdüğünü ifade eden arama-kurtarma ekipleri, madencilerin tamamının sağ olarak kurtarmayı umduklarını dile getirdi.
  Öte yandan göçen madenden ilk kurtarılan Aşkın B. ile halen enkaz altında bulunan Murat B.'nin kardeş oldukları öğrenildi. Aşkın B., madenden çıkarıldıktan sonra kurtarma ekiplerinin yanında kalarak, sabaha kadar ağabeyi Murat B.'nin de çıkarılmasını bekledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - madenci göçükten çıkarılmayı Forum Tarih
Madencilikle ilgili meslekler hangileridir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Madencilerler ilgili kompozisyon örneği kısa Makaleler-Denemeler 19 Mayıs 2014
Madencilik diğer ekonomik faaliyetleri nasıl etkiler? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Şubat 2014
Ruhr Bölgesinin Almanya'nın en önemli madencilik ve sanayi bölgesi olmasının sebebi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Ekim 2012
Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Bilgileri Soma Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş