2 madenci göçükten çıkarılmayı bekliyor

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 26 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  2 madenci göçükten çıkarılmayı bekliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Gelik beldesinde faaliyet gösteren bir maden ocağında meydana gelen göçüğün madende can pazarı yaşanıyor. Göçük altında kalan 3 işçiden biri yaklaşık 8.5 saat sonra sağ olarak çıkarılırken, diğer 2 madenci ise kurtarılmayı bekliyor.

  Edinilen bilgiye göre Gelik beldesi Damarlı mevkiinde H.Ö.'ye ait kaçak maden ocağında saat 13.00 sıralarında göçük meydana geldi. Murat B. (21), Aşkın B. (17) ve Erol K. isimli işçiler göçük altında kaldı. Çevre ocaklarda çalışan işçiler ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekiplerinin müdahalesiyle Aşkın B. yaklaşık 8.5 saat sonra göçük altından sağ olarak çıkarıldı.

  Kurtarma ekiplerinin çalışmaları aralıksız olarak devam ederken, Murat B. isimli madenci ile hem sesli hem de görsel olarak irtibat sağlandığı ve şahsın bacaklarından birinin enkaz altında sıkıştığı kaydedildi. Ekipler yaklaşık 19.5 saattir enkaz altında bulunan Murat B.'nin kurtarılmasının ardından Erol K. isimli madenciye ulaşmaya çalışacak. Erol K. ile sesli irtibatın sürdüğünü ifade eden arama-kurtarma ekipleri, madencilerin tamamının sağ olarak kurtarmayı umduklarını dile getirdi.
  Öte yandan göçen madenden ilk kurtarılan Aşkın B. ile halen enkaz altında bulunan Murat B.'nin kardeş oldukları öğrenildi. Aşkın B., madenden çıkarıldıktan sonra kurtarma ekiplerinin yanında kalarak, sabaha kadar ağabeyi Murat B.'nin de çıkarılmasını bekledi.
   

Bu Sayfayı Paylaş