2 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların Bingöl, Siirt, Bitlis, Muş, Mardin, Batman ve Diyarbakır çevrelerinde çok kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu (Sivas ve Kayseri), Doğu Akdeniz’in doğusu (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuvvetli bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde mevsim normalleri altında seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (poyraz), ülkemizin doğu bölgeleri ile Orta ve Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların Bingöl, Siirt, Bitlis, Muş, Mardin, Batman ve Diyarbakır çevrelerinde çok kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu (Sivas ve Kayseri), Doğu Akdeniz’in doğusu (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  Rüzgarın: bu akşam ve gece saatlerinde Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi ve ani sıcaklık düşüşü beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, deniz ve kara ulaşımında aksamalar, sıcaklık düşüşüne bağlı gribal enfeksiyon riski vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; bu akşam ve gece saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Kütahya ve Afyon ile bu akşam ve gece saatlerinde Manisa, Uşak ve Denizli çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak Kütahya ve Afyon çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgarın; bu akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz (Adana, K.Maraş, Hatay, Mersin, Osmaniye, Anamur), Isparta çevreleri ile bu akşam ve gece saatlerinde Antalya ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bölgenin kuzeydoğusu (Sivas, Yozgat, Kırıkkale, Kayseri) ile Eskişehir, Çankırı ve Ankara'nın kuzey ilçeleri (Kızılcahamam, Kazan, Esenboğa ve Çamlıdere) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların Sivas ve Kayseri çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur, gece saatlerinde kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bölgenin güney ve batı kesimlerinde (Erzincan, Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Erzurum) kuvvetli, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde çok buvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de kuvvetli fırtına, Kuzey Ege ve Marmara'da fırtına, Batı ve Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, doğusu kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 yarın 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı kuzeyden 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Karadeniz'de 2,5m Batı Karadeniz’de 3,0m Görüş: orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 6 ila 8 gece 5 ila 7 yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: zayıf.

  EGE
  Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, gece 5 ila 7, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9, gece 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzeybatıdan 2 ila 4 gece 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan batısı 2 ila 4 doğusu 3 ila 5 yarın öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m doğusu 2,5m Görüş: orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan 3 ila 5 batısı 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş