2 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  2 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile bu akşam saatlerinde batı bölgelerimizin iç kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz (Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın, Kastamonu ve Karabük) ile Isparta, Burdur ve Afyon, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 6 ila 8 derece azalacak, Marmara ve Kıyı Ege'de 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatıbatı, Ege ile Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Ege ile iç bölgelerde yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz (Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın, Kastamonu ve Karabük) ile Isparta, Burdur ve Afyon, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, lokal su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik) bu akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE

  Parçalı ve çok bulutlu, Afyon, Uşak, Kütahya ve Denizli çevreleri bu akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Afyon çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur ile yarın (Perşembe) Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Isparta ve Burudur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir ve Çankırı ile gece saatlerinden itibaren Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Konya ve Karaman çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın bu akşam bölge genelinde güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.


  BATI KARADENİZ

  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Bolu, Zonguldak, Düzce, Karabük, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  BARTIN Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. 15 25

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı zamanla çok bulutlu, Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyıları sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Orta Karadeniz'de gece saatlerine kadar fırtına, Karadeniz ve Güney Ege'nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, gece saatlerine kadar Orta Karadeniz'de 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Orta Karadeniz'de 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı güneybatıdan 2 ila 4 gece kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m gece 2,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege; doğu ve güneydoğu yarın kuzeybatıdan 2 ila 4, Güney Ege; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 güneyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Güney Ege'de 2,0m güneyi 2,5m Görüş: iyi.
  AKDENİZ

  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Batı Akdeniz, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Doğu Akdeniz kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan gece kuzeybatıdan 4 ila 6 yarın 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı 2,0m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş