2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri

'Tarihi Bilgiler' forumunda NeslisH tarafından 7 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1943 yılı 2.dünya savaşının en şiddetli yıllarıydı.Amerika Hitler'in elinden nerdeyse bütün bilginlerini kaçırmıştı. Hitler belki de en büyük hatasını yaptı elindeki bilginleri kaybederek.Tabi Yahudi oldukları için. Einstein,Freud, Philedelphia deneyinin beyni Jessup Morris... Hatta Einstein'e İsrail kurulduğunda ilk cumhurbaşkanlığı bile teklif edildi. Ama araştırmaları yüzünden reddetti. Bu onun ne kadar karizması olduğunu gösteriyor. Savaş yılları bilim adamlarına inanılmaz olanaklar sağladı. Tabi ölüm üretmeleri için. Hitler'in emrindekiler o kadar üstünlerdi ki, insan kopyalamadan gen mühendisliğine, kuantumdan V2 roketlerine ve düşünce okumaya kadar herşeyle uğraşıyorlardı.Zaten 2.dünya savaşında Almanlar'ın yaptığı tank, top denizaltı o kadar çoktu ki; bütün maden rezervleri dibe vurdu. Alman ekonomisi bu savaşın yarasını pek kolay saramadı.
  Verner Von Braun V2 denen roketleri geliştirerek İngiltere’ye havlu attırmıştı. Hitler'in bilginleri Avrupa’nın ortasından Adaları V2'lerle dövüyordu.Hitler'in Yahudi düşmanlığı tüm bilginlerin kaçmasına neden oldu. Yahudileri fırınlayan Hitler inanılmaz bir katliamın mimarı oldu. Ama bilinmeyenler de var. Metrolara doldurulup suyla boğdurulan Hazar Türkleri ve öz Alman Halkı... Hitler bu katliamı bilerek, isteyerek yaptı. Çünkü bugünün bilimine havlu attıracak bir şeyler biliyordu sanki. Büyük kitle kıyımları çok büyük doğa felaketlerine neden olur diyordu.İklimleri altüst eder.Bu doğa ile onun beslediği canlılar arasındaki inanılmaz bir bağ. Hitler bu kıyımlarla istediği hava değişikliğini yarattı. Ama o çok sıcak beklerken korkunç bir soğuk oluştu. Moskova önlerindeki Alman ordusu soğuğa yenildi. Komutanlar kışı bahane edip çekilmek istemişlerdi. Hitler şöyle cevap verdi:"Soğuk benim işim." Büyük kitle kıyımlarının iklimi değiştirip aşırı sıcağa neden olacağını hesaplayan Hitler görülmemiş soğuğun mimari oldu.
  Bir de Japonlar'in savaşa girmesi vardı. Japonya bu savaşa girdikten sonra taraf değiştirdi. Bu sırada aktarmadan geçemeyeceğim bir olay var:"Japonlar'in Pearl Harbor'ı bombalamasından yıllar önce bir Amerikan ordu mensubu bu teoriyi ortaya atmıştı. Ona göre Pearl Limanı Japonlar tarafından bombalanabilirdi. Diplomatik ilişkilere zarar verdiği gerekçesi ile askeri mahkemeye verildi. Amerika çok sert tepki göstermişti bu askerine. Ama askerin söyledikleri yıllar sonra gerçekleşecekti."
  Japonlar'ın savaşa girmesinde Almanlar ve Ruslar'ın Hipnoz diplomasisi etkili oldu. Daha ilginci Rus ve Almanlar savaşta parapsikolojik yetenekleri üst düzeyde insanları kullanıyordu. Bu adamlar hangi şehrin bombalanacağını önceden haber veriyor, o şehirler derhal boşaltılarak can kaybı önleniyordu.Bu sırada gizli deneyler raydan çıkmıştı.Kozirev Rusya'da insan ışınlama ve glikoz yakma deneyleriyle bilinenin sınırlarını zorluyordu. Hitler kurdurduğu laboratuarlarda ise kusursuz Alman ırkı için genlerle oynanıyordu.Fransa’yı çok kısa sürede dümdüz eden Hitler, Avrupa’yı rekor sürede işgal etti. Çünkü Hitler o güne kadar hiç kullanılmamış bir savaş taktiği kullanıyordu: Topyekün saldırı ve savaş. Bütün birlikleri bütün kuvvetleri birlikte kullanması da ona hızlı işgaller sağlıyordu. Ve Rusya'ya yöneldi.Hitler Tibet'e gözünü dikmişti.Tibet'i istiyordu.Tibet'teki gizli bilimleri arıyordu.(Bunlar hala esrarını koruyor) Zaten gamalı haçı eski Tibet alfabesinden aldı.Bunlar için bu özel güçleri olan adamlar öyle bir telepatik savaşa girdiler ki,aklını yitirmeyen bir Kozirev kaldı. Avrupa’nın işgal edildiğini Ruslar'in havlu attığını gören Amerika mecburen savaşa girdi.Ve Hitler hayatının hatasını yaptı.Kurmayları hemen saldıralım demişlerdi. Ama Hitler onları dinlemeyip zaman kaybedince tüm savaşı kaybetti. O an Naziler topyekün saldırıya geçseydi bugün ne olurdu...
  Gelelim Philedelphia'ya. Bu deney ABD donanmasının radara görünmez kruvazör istemesiyle başlamış. Donanma finanse etmiş; Jessup Morris yönetmiş.Ama Jessup K. Morris'e deney hakkında tüm detayları anlatan C.Allain M. Bu adamın da kim olduğu onca şeyi nerden bildiği spekülatif.Tüm büyük projelerde onun geriden güdümü var.Hangi proje tıkansa hangi bilgin takılsa o devreye giriyor.Ya mektuplarıyla ya da bizzat.Yaklaşık 1 asırdır sağ.Ya da bu isim el değiştiriyor. Her taşın altından çıkıyor bu esrarengiz adam.
  Haziran’ın sonuna doğru Philedelphia Limanında 2 tane çok güçlü jeneratör yerleştiriliyor Philedelphia deneyindeki gemiye. Projenin adı:Rainbow Project. Şalter açılarak çok güçlü ve monoblok(yekpare) bin manyetik alan yaratılıyor.Geminin etrafında yeşil bir sis oluşuyor.Gemi silüet oluyor.Sonra gözalan parlak bir ışıkla gemi gözden kayboluyor.Hayretle izleniyor deney.Mürettebat ise başına gelecekten habersiz seçilmiş deney için. Deney bittiğinde gemi görünür oluyor ama tayfalar bir garip.Geminin metaliyle kaynaşmışlar. Bir kısmı duvarların içinden geçiyor. Mideleri bulanıyor, başları dönüyor. Kimisi hepten delirmiş. Bazısı donup kalıyor, Birisi dokununcaya kadar heykel gibi kalıyor.Kimisinin vücudunun yarısı görünmüyor. Yazın yapılan bu deneyden sonra Ekim'de final deneyi yapılıyor. Sonuç daha inanılmaz. Gemi teleportasyon yapıyor. Türkçesi ışınlanıyor ve aynı anda birden fazla yerde görünüyor. 6 dk. içinde dünyanın çeşitli limanları görünüp kaybolan bir gemi rapor ediyorlar.Bu kez tayfaların durumu daha feci.Mürettebat deneyden sonra kaderine terk ediliyor.Deneye son veriliyor. Deneyden kısa süre sonra dokümanlar ortadan kaldırılmaya başlıyor. MIB görevde.Şu filmi çevrilen ünlü MIB. MIB bir çok tehlikeli gördüğü bilim adamına yaptığı gibi Morris'i de temizliyor. Ruslar da aynı dönemlerde bir denizaltı üzerinde benzer deneyler yapmıştı. Ama Eldridge kadar ününü yayamadı. Tesla'nın demir perdesi ardında kaldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünya Savaşının Bilinmeyenleri Forum Tarih
1. Dünya savaşının genel ve özel sebepleri nelerdir? Tarihi Bilgiler 7 Kasım 2015
1. Dünya Savaşının Cephe Haritası Resmi Tarihi Bilgiler 17 Ocak 2014
1.Dünya Savaşının Siyasi Sonuçları Nelerdir Kısaca Tarihi Bilgiler 22 Ekim 2013
1.Dünya Savaşının Ekonomik Sonuçları Nelerdir Kısaca Tarihi Bilgiler 22 Ekim 2013
1.Dünya Savaşının Toplumsal Sonuçları Nelerdir Kısaca Tarihi Bilgiler 22 Ekim 2013

Bu Sayfayı Paylaş