2 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  2 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt geneli parçalı bulutlu yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyıları, Kütahya, Eskişehir, Bursa, Sakarya, Bilecik, Bolu ve Düzce çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yurdun Kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı il birlikte iç kesimlerde yer yer sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, Marmara'da kuvvetli (50-70 km/saat), Kıyı Ege'de fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; Güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Marmara'da kuvvetli (50-70 km/saat), Kıyı Ege'de fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON UYARISI : Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yurdun Kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  SİS UYARISI : İç ve Doğu bölgelerimizde bu gece ve yarın (Perşembe) yer yer sis görüleceğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Sakarya, Bilecik ile öğle saatlerinden sonra Bursa çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyıları ve Kütahya çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına (60-80 km/saat) olarak esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Eskişehir çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’in batısında fırtına, Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 6 ila 8, yarın sabah 5 ila 7, doğusu güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, batısı gece güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Batı Karadeniz'in batısında 2,5 ila 3,0m Görüş: iyi

  MARMARA
  Parçalı bulutlu,Rüzgar: güney ve güneybatıdan 6 ila8, yarın sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi

  EGE
  Parçalı bulutlu yarın (Perşembe) kuzeyi hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 6 ila8, yarın sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu,Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş