2 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  2 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege çok bulutlu, yarın (perşembe) öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ile Burdur ve Antalya çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgeler parçalı ve az bulutlu geçecek.Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ile iç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artarak, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneybatı, güneydoğu bölgelerimizde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz ve Güney Ege'de kuvvetlice esecek.esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:Yağışların; yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  SİS UYARISI; Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, hava kirliliği vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu, zamanla Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Çanakkale çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin güney kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyı kesimleri çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kıyıları (İzmir, Aydın, Muğla) kuvvetli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, batısı parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Antalya ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta, Burdur çevreleri) yer yer sis görülecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Genellikle az bulutlu, zamanla doğusu parçalı çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevreleri yer yer hafif sisli geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de yarın öğleden sonra fırtına, Ege ile yarın öğleden sonra Orta Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, Orta Karadeniz'de 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Orta Karadeniz'de 2,5m Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: güney ve guneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, sis anında zayıf.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Perşembe)öğle saatlerinden sonra yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 5 ila 7, yarın öğleden sonra Güney Ege'de 6 ila 8 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m yarın öğleden sonra güneyi 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu ve yarın (Perşembe)öğle saatlerinden sonra yağmurlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu, yarın batısı güneydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5, yarın Orta Akdeniz'de 4 ila 6, yarın öğleden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m yarın öğleden sonra Orta Akdeniz'de 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş