1ss Sanal Sürücü 1.1 İndir

'Diğer Programlar' forumunda Siraç tarafından 7 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  1ss Sanal Sürücü 1.1 İndir konusu 1ss Sanal Sürücü 1.1

  Boyut : 550 Kb

  Kullanım İzni : Reklamlı (Adware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : SadeceSoft

  Tanıtım:
  Bilgisayarınızın varolmayan bir sabit diski varmış gibi görmesini ve göstermesini ister miydiniz? İşte bu program tam da bu isteğinizi yerine getirmek biçilmiş kaftan.

  Programın temel görevi sizin belirttiğiniz bir klasörü bir sabit disk gibi gösterip "sanallaştırmak", yani sanal bir sürücü oluşturmak.

  Programı ilk çalıştırdığınız zaman size klasör menünüze sanal sürücü yaratmanızı kolaylaştıran bir kısayol yerleştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Eğer kısayolu oluşturmak için Evet'i seçerseniz bir kısayol oluşacak o saniyeden itibaren bilgisayarınızda kayıtlı olan herhangi bir klasöre sağ tıkladığınızda "SadeceSoft Sanal Sürücü" kısayolunu göreceksiniz. Bu kısayol sayesinde, sadece klasörde sağ tıkladıktan sonra ilgili kısayola tıklayarak, daha sonra programın penceresinden gerekli bir kaç işlemi yaparak sanal sürücünüzü oluşturabilirsiniz. Kısayolu oluşturmamanız halinde bir kaybınız olmayacaktır. Dilediğiniz gibi programı çalıştırarak her zaman dilediğiniz sanal sürücüyü oluşturmaya devam edebileceksiniz.

  Programın kullanımı basittir. Açıldığında sizin kafanızı karıştırmayacak kadar kolay bir ekranla karşılaşacaksınız. Öncelikle yapmanız gereken hangi klasörü sanal sürücü yapacağınıza karar vermek. Örneğin masaüstünüzde bulunan bir klasörü sanal sürücü yaptığınız zaman, artık o klasöre Bilgisayarım bölümünden bir sabit disk gibi ulaşabileceksiniz, yani o sürücüye girdiğinizde masaüstünüzde bulunan klasöre giriş yapmış olacaksınız. İkinci aşama olarak sanallaştırılacak klasörü programdan seçtikten sonra bu sanal disk için kullanılacak sürücü harfini seçeceksiniz (bilgisayarda bulunan sabit disk sürücüleri, cd/dvd sürücüleri her zaman bir harf ile temsil edilir. Örneğin C: ve E: gibi. Dilediğiniz sürücü harfini de seçtikten sonra (program kullanmanız için müsait olan sürücü harflerini sizin için listelemektedir.) artık tek yapmanız gereken "Sürücü Oluştur" düğmesine tıklamak olacaktır. Ayrıca oluşturduğunuz bir sanal sürücünün Windows'unuzu kapatıp açtığınızda herhangi bir veri kaybı olmadan otomatik olarak kaldırılmasını isterseniz "Sürücü Oluştur" düğmesine tıklamadan önce "Windows yeniden başlatıldığında oluşturulmuş sürücüleri geri al." seçeneğinin seçili durumda olduğunu kontrol ediniz, bu seçenek seçili durumdayken oluşturulan sürücüler bir sonraki Windows açılışında otomatik olarak kaldırılacaktır.

  Ayrıca programın bir özelliği de o güne kadar oluşturduğunuz ve çalışır durumda olan sanal sürücüleri liste halinde göstermesi. Program çalıştırıldığında "Oluşturulmuş Sanal Sürücüler" başlığı altında çalışır durumda olan sanal sürücülerinizi görebilirsiniz.

  Oluşturduğunuz bir sürücüyü kaldırmak için ise programı çalıştırmanız, "Oluşturulmuş Sanal Sürücüler" listesinden kaldırmayı istediğiniz sürücünün üzerine tıklayarak seçili hale getirmeniz ve programın en alt kısmında bulunan "Sürücüyü Sil" düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır, program sanal sürücüyü silme isteğinizi sizden onaylamanızı isteyerek olası sorunların da önüne geçer.

  Programın kullanım durumu için şöyle bir örnek verilebilir. Eğer bir klasörü ağınızda paylaşıma açmak istiyorsanız ve bunu daha güvenli bir biçimde yapmak istiyorsanız klasörünüzü bir sanal sürücüye dönüştürüp, oluşturulan sanal sürücüyü paylaşıma açmanız güvenlik açısından daha sağlıklı olacaktır. Windows XP sisteminde bazı güvenlik güncellemeleri yapılı olmadığı zaman ağ bağlantısı konusunda çeşitli açıklar meydana gelebilmektedir. Bu güvenlik açıklarının önüne çok az da olsa bu şekilde geçebilir, en azından kendinizi ve verilerinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

  Yeni Sürümdeki Değişiklikler:

  Yardım bölümüne üreticiye mesaj gönderme seçeneği eklendi. Bu sayede üretici ile direk temas kurabileceksiniz ve sorularınıza yanıt alabileceksiniz.
  Reklam sisteminde değişiklikler yapıldı. Böylece reklam sisteminin daha tutarlı çalışması sağlandı.

  Not: Program Windows 98/ME/XP/2003/Vista sürümlerinde çalışacak yapıya sahiptir. Ancak doğru ve mantıklı çalışma garantisi yalnızca Windows XP sistemi için verilmektedir.

  Not 2: Windows Vista'da yapacağınız çalıştırma işlemlerinde programı "Yönetici" olarak çalıştırmayı unutmayınız.

  1ss Sanal Sürücü 1.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Sanal Sürücü İndir Forum Tarih
1ss Sanal Sürücü 1.0 İndir Diğer Programlar 24 Nisan 2009
priPrinter Standart Sanal Yazıcı Sürücüsü Yazıcı Sürücüleri 18 Eylül 2010
Daemon Tools ile Sanal Sürücü Oluşturma-Resimli Anlatım+Video Resimli Program Anlatımı 19 Ocak 2010
Sanal dünya'nın öğeleri nedir? Konu Dışı Başlıklar 23 Ocak 2013
Sanal Yerdeğiştirme Konu Dışı Başlıklar 12 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş