1ss Sanal Bellek & İşlemci İyileştirici 1.1 İndir

'Diğer Programlar' forumunda Siraç tarafından 6 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  1ss Sanal Bellek & İşlemci İyileştirici 1.1 İndir konusu 1ss Sanal Bellek & İşlemci İyileştirici 1.1

  Boyut : 548 Kb

  Kullanım İzni : Reklamlı (Adware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : SadeceSoft

  Tanıtım:
  Bu program sayesinde sanal belleğinizin (ram) ve işlemcinizin (cpu) hafızasında gereksiz sebeplerle yer işgal eden programlardan aldıkları sanal belleği geri alabilirsiniz.

  Programın çalışma prensibi doldur/boşalt yöntemidir. Sanal belleğinizi verilerle doldurup tekrar boşaltarak kullanılmadığı halde tutulan sanal bellek hafızasının geri kazanılmasını sağlar.

  Bu iyileştirme işlemini yaparken bir kaç seçeneğiniz olduğu için programı daha verimli şekilde kullanabiliyorsunuz. Örneğin 3 kademeli olarak sanal belleğinizi iyileştirebilmeniz size zamandan kazandırabilmektedir. Buna örnek olarak bir oyunun kapatıldıktan sonra tuttuğu hafızayı ve bir siteye girildikten sonra tutulan hafızayı söyleyebiliriz, her defasında kapsamlı bir iyileştirme yapmadan hızlıca sanal belleğinizin hafızasının bir kısmını geri kazanmanız mümkün oluyor.

  Programın bir başka özelliği da zamanlama ayarıdır. Siz bilgisayarınızda oyuna girmiş bile olsanız, bilgisayarınızda oturmuyor olsanız bile program açık bırakıldığı ve ayarlandığı taktirde sizin için sanal bellek ve işlemci optimizasyonunu belirlenen zaman dilimlerinde gerçekleştirilecektir. (5, 10, 15 dakika seçenekleri mevcuttur.)

  Program işlemi yaparken size kademelerini de ortasında bulunan bir çubuk yardımıyla aktarmaktadır, böylece doldur/boşalt yapan işlemleri takip edebiliyorsunuz.

  Programın işlemcide çalışan uygulamalara öncelik atama özelliği de mevcuttur. Bu sayede uzun süre sanal belleğinizde değişiklik almayan uygulamaların işlem önceliği düşürülerek çalışan uygulamaların daha yüksek bir performansla çalışması sağlanıyor. Ayrıca tekrar işleme geçen uygulamalar tekrar öncelik listesinde değişikliğe uğrarlar. Bilgisayarınızda çalışan uygulamalar programın en alt kısmındaki bölümde size liste halinde sunulmaktadır.

  Programın görevini yerine getirebilmesi için 3 iyileştirme seçeneğinden birini seçip (iyi iyileştirme, sağlam iyileştirme, mükemmel iyileştirme) "İyileştir" düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

  Yeni Sürümdeki Değişiklikler:


  Yardım bölümüne üreticiye mesaj gönderme seçeneği eklendi. Bu sayede üretici ile direk temas kurabileceksiniz ve sorularınıza yanıt alabileceksiniz.
  Reklam sisteminde değişiklikler yapıldı. Böylece reklam sisteminin daha tutarlı çalışması sağlandı.


  1ss Sanal Bellek & İşlemci İyileştirici 1.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Sanal Bellek İşlemci Forum Tarih
Sanal bellek düşük uyarısı ?ne yapmam lazım? Windows XP 29 Ekim 2008
Diino - Sanal Bellek Diğer Programlar 23 Ekim 2008
Sanal dünya'nın öğeleri nedir? Konu Dışı Başlıklar 23 Ocak 2013
Sanal Yerdeğiştirme Konu Dışı Başlıklar 12 Kasım 2011
Hasanali Yıldırım Kimdir - Hasanali Yıldırım Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 9 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş