19 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  19 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Hatay, K.Maraş, Osmaniye), Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Salı) batı bölgelerimizden başlayarak Ülkemiz genelinde 6 ila 8 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege Kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Hatay, K.Maraş, Osmaniye), Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklediğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ KAR YAĞIŞI: Bu akşam saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli ile zamanla Tekirdağ çevrelerinde başlayacak kar yağışının kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, batısı ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Edirne ve Kırklareli ile zamanla bölgenin güney ve batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; bu akşam saatlerinden sonra Trakya kesiminde (Edirne, Kırklaeli ve Tekirdağ) başlayacak olan karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisini artırarak kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, Kuzey Ege Kıyıları ile zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Afyon, Kütahya ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Orta ve Doğu Akdeniz, yarın (Salı) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatleri ile yarın (Salı) öğleden sonra Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, doğusu ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas, Kayseri, Yozgat, Eskişehir, Ankara ve Çankırı'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur; Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt ile Gümüşhane'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, batısı ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara ve Ege ile Doğu Karadeniz açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, kuzeyinde kuzeydoğudan 5 ila 7, Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Orta ve Batı Karadeniz'de 2,5 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Doğu Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Batı Akdeniz’de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5, açıklarında 6, Doğu Akdeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Akdeniz ile Batı Akdeniz açıklarında 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş