19 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 18 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  19 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ülkenin doğusunda kuzeybatıdan, yarın(Pazartesi) ülkenin batısında güneyli yönlerden hafif, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında bu gece kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Bu akşam saatlerinde Mardin ve Şırnak çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra güney ve batısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Genellikle parçalı, zamanla bölgenin kuzey ve kıyı kesimleri çok bulutlu, bugün (Pazar) akşam saatlerinde Afyonkarahisar, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Manisa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.Bu akşam saatlerinde Mersin çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Konya ve Sivas aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Pazartesi)doğusu (Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.Bu akşam saatlerinde Mardin ve Şırnak çevrelerinde toz taşınımı beklenmektedir.  DENİZLERDE HAVA

  Batı ve Orta Karadeniz, Kuzey Ege ile gece saatlerine kadar Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta ve batısı 2,5m Görüş: İyi. yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu yarın öğleden sonra yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 5 ila 7 gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu yarın sabah yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 yarın 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan yarın güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m kuzeyi 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı yarın güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan gece batısı kıyıları kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve hafif yağmurlu, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan zaman zaman güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş