19 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  19 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre Hakkari ve Van çevreleri ile bu akşam ve gece saatlerinde Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş ve Siirt çevrelerinde aralıklarla yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışlar karla karışık yağmur ve kar, Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olacak.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), akşam saatlerinde Marmara'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, doğu kesimler ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın doğu kesimler ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçmaları vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sıcaklıkların sıfır derecenin altında seyretmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlarımız olmak üzere ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE

  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar Antalya çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden (Karayel) kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde doğu kesimleri çok bulutlu geçecek. Rüzgar bu akşam saatlerinde Konya çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Van çevreleri ile bu akşam ve gece saatlerinde Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bitlis ve Muş çevrelerinde aralıklarla yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Rüzgar bölgenin kuzey ve batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Siirt çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bugün(Perşembe) doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz: güney ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz: güney ve güneybatı, öğleden sonra güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu Rüzgar: güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege: kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 güneyi 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, 2,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece 4 ila 6, sabah 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, sabah 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m, gece Batı Akdeniz'de, sabah Doğu Akdeniz'de 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş