19 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  19 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı
  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, İzmir, Aydın ve Muğla'da şiddetli, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa'da çok kuvvetli, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile İstanbul'nun Çatalca ve Silivri ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Karadeniz bölgesi ile doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Doğu bölgelerde güney ve güneydoğu, batı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-65 km/saat) esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla'da şiddetli, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa'da çok kuvvetli, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile İstanbul'nun Çatalca ve Silivri ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, yıldırım vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam ve gece saatlerinde bölgenin batısında (Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir ile İstanbul'nun Çatalca ve Silivri ilçeleri) kuvvetli, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, akşam saatlerinden sonra bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-65 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)  EGE
  Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, gece saatlerinde Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın, Muğla), sabah saatlerinde Aydın ve Muğla çevrelerinde şiddetli, Manisa çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyıların'da kuvvetli (50-60 km/saat) olarak esecek.  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, akşam ve gece bölgenin batısı ile iç kesimleri, yarın (Salı) bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Sinop çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, gece saatlerinde Tokat, Amasya ve Çorum çevreleri ile yarın (Salı) öğle saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu, yarın (Salı) zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Ege'de fırtına, Batı Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7,gece doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, batısı sabah güneyden 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı ilk saatler 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'de 2,0 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneydoğudan 3 ila 5, sabah güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0m ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan, sabah güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 , batısı gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: güney ve güneydoğudan, sabah güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,75m, Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş