19 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  19 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Tüm yurt yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam ilk saatlerde Edirne ve Kırklareli, Sivas çevreleri ile gece saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt), Bitlis, Şırnak, Hatay çevreleri, Antalya'nın doğu ilçeleri, Adana ve Osmaniye'nin güney ilçeleri ile akşam ilk saatlerde İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam ve gece saatlerinde Marmara'da, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta, zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt), Bitlis, Şırnak, Hatay çevreleri, Antalya'nın doğu ilçeleri, Adana ve Osmaniye'nin güney ilçeleri ile akşam ilk saatlerde İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım düşmesi, taşkın v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, yağmur ve sağanak, akşam ilk saatlerde Edirne ve Kırklareli, gece saatlerinde Balıkesir, Bursa ve Bilecik'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Akşam ilk saatlerde İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Hatay, İskenderun, Antalya'nın doğu, Adana ve Osmaniye'nin güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu,kuzey ve doğusu aralıklı, Konya çevreleri ilk saatlerde yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, gece saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur, kuzey ve doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) güney ve doğusunda (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) kuvvetli olması bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA

  Karadeniz,Akdeniz ile gece ilk saatlerde Güney Ege'de fırtına, gece ilk saatlerde orta Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu Rüzgar: Batı Karadeniz:batısında batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8,sabah 5 ila 7,öğleden sonra güneybatıdan 3 ila 5,doğusunda batı ve güneybatııdan 6 ila 8,ilk saatlerde güney ve güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz: güney ve güneydoğudan 4 ila 6,yarın sabah batısı,öğleden sonra tamamında batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece Batı Karadeniz,yarın orta ve doğu Karadeniz’de 3,0m ila 4,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve gece yağmurlu Rüzgar: gece kuzeybatı,yarın doğu yönlerden 2 ila 4,gece ilk saatlerde 3 ila 5 kuvvetinde Dalga:0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  çok bulutlu ve gece ilk saatlerde sağanak yağışlı Rüzgar: Kuzey Ege: kuzeyi doğu ve kuzeydoğu,güneyi batı ve kuzeybatı,yarın ogleden sonra tamamı güneybatıdan 3 ila 5, gece ilk saatlerde güneyinde 5 ila 7,Güney Ege: batı ve kuzeybatı,gece ilk saatler ile yarın öğleden sonra güneybatıdan ilk saatlerde 6 ila 8,sonraları 5 ila 7,sabah saatlerinden sonra ise 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece 3,0 la 4,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı Rüzgar: batı ve güneybatıdan 6 ila 8,Anatalya körfezinde gece kuzeydoğu,ilk ve son saatlerde güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 3,0 ila 4,0m, Antalya körfezinde 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş